[ kikiriki @ 23.01.2003. 10:50 ] @
Pocetnik sam u PHP , zato ako mi netko moze pomoci kako da rijesim ova problem koji mi se pojavio pri instalaciji phpnukea .

Warning: Access denied for user: '®Š-@localhost' (Using password: YES) in /usr/users//html/pnadodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 170

Warning: MySQL Connection Failed: Access denied for user: '®Š-@localhost' (Using password: YES) in /usr/users//html/pnadodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 170
mysql://®Š-:@localhost/Phoenix failed to connectAccess denied for user: '®Š-@localhost' (Using password: YES)
[ Goran Rakić @ 23.01.2003. 13:22 ] @
Nisi uneo dobre podatke o korisniku, lozinci ili host-u na kome je mysql prilikom instalacije ili u neki config fajl, pročitaj readme, valjda ga ima.
[ kikiriki @ 23.01.2003. 15:05 ] @
unio sam podatke o korisniku u config.php :
$dbhost = "localhost";
$dbuname = "root";
$dbpass = "password"
$dbname = "nuke"
itd. ali isto ne radi
[ Jbyn4e @ 23.01.2003. 15:40 ] @
A da li si siguran da ti je root password bas taj? Da li dozvoljeno root-u da pristupa preko localhost (ako si mozda menjao privilegije)?
Da li si pokusao mysql klijent programom da pristupis? Ono:
mysql -u root -p
Pa te on pita za password...
Pa ti kaze - moze ili ne moze...
[ CONFIQ @ 23.01.2003. 15:41 ] @
Kao što je rekao Go X!.problem je u username/šifri...

A kaži mi,"®Š-" ti je username? dozvoljeni su takvi znakovi kao što je ®?
[ kikiriki @ 24.01.2003. 09:16 ] @
mysql klijent programom mogu uci sa :
mysql -u root -p
i tu napravim neki databases npr. nuke
a cijela stvar se vrti na redhatu 7.3 u text modu
a ona poruka mi se ispise na internet exploreru na drugom kompjuteru.
Iskreno ne znam sta je "®Š" takav username ne postoji
[ Merjadok @ 24.01.2003. 10:16 ] @
Probaj sa

$dbpass="";
[ kikiriki @ 27.01.2003. 07:24 ] @
Probao sam i sa

$dbpass="";

ali mi onda ispise ovu gresku:

mysql://®Š-:@localhost/Phoenix failed to connectAccess denied for user: '@localhost' to database 'Phoenix'


[ Merjadok @ 27.01.2003. 10:47 ] @
Jel` si siguran da si stavio

$dbname=nuke; ?
[ Jbyn4e @ 27.01.2003. 14:13 ] @
Citat:
kikiriki:
unio sam podatke o korisniku u config.php :
$dbhost = "localhost";
$dbuname = "root";
$dbpass = "password"
$dbname = "nuke"
itd. ali isto ne radi

Ovde ti fali ; iza $dbpass=... Ali nevezano sa tim, ti si to stavljao u config.php (jel tako), a on ti na pocetku gresaka pominje ako se dobro secam adodb.inc ili tako nesto. Da ti nije tamo definisano nesto drugacije?
Proveri gde se sve javljaju passwordi i nazivi baza. Takodje, proveri privilegije: u bazi mysql, tabela user, nadji deo gde su podaci: host - localhost, user - root, password (isprazni ako ima nesto, ako hoces da bude prazan), i sve one privilegije postavi na Y. Kod tabele host nadji localhost, za db treba da stoji *, a ostale privilegije na Y. tabela db - nadji gde imas localhost i root, za bazu (db) stavi %, i ostale privilegije na Y.
Time ces bar proveriti da li ti uopste root ima privilegije za rad nad bazom. Gde ti se nalazi taj php fajl kojim pozivas bazu - na localhostu (gde i baza) ili je to odvojeno na nekom drugom racunaru u mrezi?