[ igorsa @ 24.01.2003. 01:29 ] @
Za maturski rad sam odabrao temu "Informacioni sistemi".

Maturski rad treba da se sastoji iz dva dela:
1) teorijski - o informacionim sistemima, istorija, razvoj, funkcija, primena...
2) praktični - odabrao sam informacioni sistem školske biblioteke

Da li je neko slučajno već pisao na ovu temu i može mi pomoći oko teorijskog dela. Hvala!
[ igorsa @ 28.01.2003. 21:24 ] @
Strucnjaci, zar niko nema nista o ovome???
[ MAD-MAX @ 29.01.2003. 21:33 ] @
Siguran sam da sam video nekoliko naslova o tome u Citalistu na CET-ovom sajtu. Pogledaj, mislim da ti moze koristiti!
[ Alter Ego @ 03.02.2003. 04:56 ] @
Odabrao si veoma široku temu. Najbolje će biti da kreneš sa prikupljanjem materijala sa Net-a. Ja bih ti predložio da kreneš sa osnovnim pojmovima, metodologijama, zatim malo o UML-u, CASE alatima, bazama podataka i slično. A za biblioteku postoji nekoliko primera na NET-u (svi to koriste kao primer), pa potraži. Ako se ne snađeš, poslaću ti ono što imam. Nadam se da ne očekuju da projektuješ IS?

Srećno
[ igorsa @ 03.02.2003. 23:06 ] @
Na zalost, ocekuju da projektujem IS. Ali to ce biti nesto primitivno u web varijanti. Znaci PHP i MySql. Posalji mi na [email protected] sve sto imas u vezi ovoga. Hvala!
[ Gojko Vujovic @ 03.02.2003. 23:14 ] @
Trebao si neki e-business model da odabereš, to bi ti lakše išlo.

Možeš li da menjaš temu pa da ne radiš biblioteku nego neki sajt na primer?
[ zorzi @ 04.02.2003. 13:13 ] @
http://internet.fon.bg.ac.yu/download/predmet.asp?id=risd
[ igorsa @ 06.02.2003. 23:38 ] @
Bojim se da je sad malo kasno za promenu teme.
[ korto @ 10.02.2003. 17:28 ] @
Cini mi se da je tema presiroka za jedan maturski rad...
Koliko vidim ocekuju od tebe i projektovanje i realizaciju, a to je stvarno ozbiljan posao...
Sam projekat je slozen zadatak, a plus imas i web + database programiranje...

Reci gdje ti je trenutno zapelo pa da pomazemo...

[ igorsa @ 10.02.2003. 22:49 ] @
Hvala ti puno na razumevanju i podršci! Znam da je projekat zahtevan i komplikovan, ali jednostavno sam to prihvatio sa zadovoljstvom, iz razloga što nameravam studirati IS na FON-u. Iz ovog rada ću dosta naučiti.
Još uvek sve ide glatko, ali ako bude bila potrebna kakva pomoć, postovaću je!
[ korto @ 11.02.2003. 13:32 ] @
Da li od tebe ocekuju da uradis maturski kao maturski (vise kao praktican primjer) ili zele da uradis nesto sto ce da bude funkcionalno i da se predje na rad u biblioteci pomocu IS-a?
U ovom drugom slucaju ti, bez obzira koliko je biblioteka mozda sablonski i tip projekta, predstoji ozbiljno snimanje i modeliranje zahtjeva i specificnosti koje mozda postoje...

Sta da ti kazem, nego da budes uporan... Mada mi i dalje izgleda preobimno za maturski rad...
[ igorsa @ 12.02.2003. 01:06 ] @
Šta god oni očekivali, ja sistem radim kao primer. Moraš priznati da je izrada IS za primenu ozbiljan i obiman posao, i da ni jedan maturski rad, ma kakav god on bio ne može poslužiti kao zamena.
[ korto @ 12.02.2003. 10:43 ] @
OK, ako je kao praktican primjer...
Mada mi se cini da kompletan rad (teorija + projekat + web programiranje + database) vise odgovara jednom ozbiljnom diplomskom nego maturskom radu...
Ali to je samo plus za tebe ako izguras do kraja (a vidim da imas volju)...

[ igorsa @ 23.05.2003. 00:06 ] @
Evo teorijskog dela maturskog pošto mi je dosta njih tražilo da im šaljem na mail.
[ Toni @ 24.01.2004. 16:47 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:
nameravam studirati IS na FON-u. Iz ovog rada ću dosta naučiti.


ovaj, ali pre nego sto krenes da studirash IS na FON-u ceka te surova druzina: psihologija, ekonomija, sociologija, organizacija, ekonomika, marketing, organizacija proizvodnje.... .... .... i tako dalje, a usput se provuku stvari tipa pascal i uvod u informacione sisteme... dve godine pakla za nas andi-drustvenjake :) mada ima i tu zanimljivih stvari ali preobimnih za nekoga koga zanimaju IS.

a sto se tice teme: puno posla
[ ONA @ 25.04.2004. 13:49 ] @
Ja upravo pisem diplomski na tu temu...
ja sam zapela kod koristenja poslovnih informacija. isto trebam pomoć !!!! ne znam kako dalje, a sto se tice ostalog...
knjige Velimira Sriće ce ti jako pomoc, onda Panian, onda Buble...