[ broker @ 18.07.2006. 11:46 ] @
Koriscenje GPS-a je besplatno, odnosno, prilikom kupovine uredjaja placas jednokratno taksu za koriscenje GPS-a (ona je uracunata u samu cenu uredjaja) i to je sve.

Dalje koriscenje GPS-a je besplatno i neograniceno. Ukljucis uredjaj i koristis ga.

Postoje komercijalne usluge GPS satelita kao na primer davanje dodatnih informacija koje omogucuju mnogo preciznije odredjivanje lokacija.


[ ivcha1976 @ 19.07.2006. 14:19 ] @
E,to je najcesce pitanje koje me pitaju ljudi koji ulaze u svet GPS!Ljudi nemaju pojma o GPS tehnologiji i zaista se svim silama treba potruditi da se objasni sve oko GPS,zato sto je to postalo toliko dostupno(citaj jeftino) da svi mogu sebi priustiti!
[ broker @ 20.07.2006. 00:34 ] @
Koriscenje GPS usluge jeste jeftino, ali oprema nazalost jos uvek nije.
[ idss @ 27.02.2007. 20:26 ] @
ja stvarno nisam znao da je koriscenje besplatno tako da posle tog saznanja nabavicu ga vrlo brzo
koje su to komercijalne usluge i koliko su korisne i na koji nacin?
[ jovancevic90 @ 04.05.2007. 13:41 ] @
Citat:
broker: Koriscenje GPS usluge jeste jeftino, ali oprema nazalost jos uvek nije.


I nikada nece ni biti.........jer niko nece da ti pravi uredjaje za dz......a ako kojim slucajem bude, naplacivace se koriscenje........
[ broker @ 04.05.2007. 13:46 ] @
Naravno da ce biti jeftinija i svakim danom cene padaju jer GPS postaje normalna stvar, sve je vise kupaca, sve se vise isplati praviti veliek serije, pojavili su se i novi GPS cipovi nezavisnih proizvodjaca po znacajno nizim cenama.

Uporedi samo koliko je bilo interesovanje za GPS u vreme kada sam poceo da razvijam ovaj forum, a koliko je sada.
[ PetarBEOGRAD @ 09.05.2007. 22:24 ] @
Koriscenje GPSa je besplatno a oprema je super jeftina ako se uzme u obzir ono sto pruza!
[ Pedja_pg @ 02.08.2007. 16:41 ] @
Mislim da kada se o ovome prica treba uzeti u obzir na koju primjenu GPS-a se misli? Permanentne stanice koje pospjesuju geodetsku upotrebu profesionalnih GPS uredjaja su u vlasnistvu odredjenih firmi i njihovo koriscenje se naplacuje!

Ostalo je free...

P.S. Ukoliko mislite na rucne GPS uredjaje, cijena im je stvarno niska (100-500e) jer gore pomenuti idu od 20000e pa na gore..
[ Sinisa_m @ 23.04.2009. 02:17 ] @
A ako koristis GPS u telefonu? Da li je i tada besplatno?
[ Sinisa_m @ 23.04.2009. 02:20 ] @
Ja sam neupucen u problematiku,htio sam pitati;kakve su to "permanentne stanice" i gdje se one nalaze? Konkretno u Crnoj Gori?
[ TereT @ 23.04.2010. 23:30 ] @
Korišćenje GPS-a i u telefonu je besplatno. GPS funkcioniše tako što uspostavlja vezu sa navigacionim satelitima, nezavisno od mobilnog operatora. Jedino može da košta kupovina software-a za navigaciju i mapa, ako ih nemaš.
[ pbenka @ 26.04.2010. 14:45 ] @
Može da te košta korišćenje GPS-a na telefonu, ako ne isključiš Assisted GPS opciju, naročito kad si u roamingu. Tada za bržu inicijalizaciju prijemnika sistem traži dodatne info preko GPRS-a, mala količina podataka tako da ni ne osetiš na računu, ali ako si u roamingu, eto veselja. Telenor uspostavu veze i prenos do 100 kb naplati 69 din (sad se ne sećam dal je sa PDV ili bez, nema ni veze), pa ti skinuo 1 kb ili 99, isto platiš, pa još ako nekoliko puta uključuješ GPS, nakupi se ... Ovo saznanje platio po punoj ceni ove godine u Atini ....