[ zivuljka @ 04.08.2001. 18:17 ] @
naime, imam problem
u firmi je Novell-ov server i treba mi program za win2000 koji ce odraditi
backup, u potpunosti

mada nije na odmet i podrska za dat trake
i za neki task scheduling
[ misa @ 04.08.2001. 18:46 ] @
Imas bre backup out-of-the-box na windowsu 2000, koji uz to jos podrzava traku (zakacenu na taj windows).
Samo mapiraj drajvove kako treba i pusti...

BTW, MS backup nece da backupuje otvorene fajlove (logicno), pa obrati paznju na izvestaj posle uradjenog posla. Ovo ti pricam jer lose pisani programi umeju dugo da drze otvorene fajlove (Clipper), a to je smrt za backup.

Jos nesto. DAT je jedno obicno s****. Napise ti da je backup prosao bez greske, a kad treba restore, kaze da ne valja. Ko se jednom opece o DAT, taj posle na DATu samo muziku slusa ;-)


Zaboravih, scheduler ti je u Programs->Accessories->System Tools->Scheduled Tasks

[Ovu poruku je menjao misa dana 08-04-2001 u 06:48 PM GMT]
[ zivuljka @ 04.08.2001. 20:43 ] @
Citat:
misa je napisao:
Imas bre backup out-of-the-box na windowsu 2000, koji uz to jos podrzava traku (zakacenu na taj windows).
Samo mapiraj drajvove kako treba i pusti...

BTW, MS backup nece da backupuje otvorene fajlove (logicno), pa obrati paznju na izvestaj posle uradjenog posla. Ovo ti pricam jer lose pisani programi umeju dugo da drze otvorene fajlove (Clipper), a to je smrt za backup.

Jos nesto. DAT je jedno obicno s****. Napise ti da je backup prosao bez greske, a kad treba restore, kaze da ne valja. Ko se jednom opece o DAT, taj posle na DATu samo muziku slusa ;-)


Zaboravih, scheduler ti je u Programs->Accessories->System Tools->Scheduled Tasks

[Ovu poruku je menjao misa dana 08-04-2001 u 06:48 PM GMT]



mislis da nisam probao to:)

pa hteo sam nesto drugo

ima jos pametnih predloga???
[ ZeXx @ 04.08.2001. 23:56 ] @
Resenje tvog problema moglo bi da se zove "VERITAS Backup Exec™ for Windows NT and Windows 2000" (www.veritas.com). To je S/W koji je ocigledno dovoljno dobar i jednom Microsoftu, pa ga je kupio i implementirao u NT i Win2k, ali bez svih mogucnosti koje nudi standalone verzija, znaci, nema mogucnosti backupa otvorenih fajlova. Prema tome, downloadujes Veritas trial version, pa nadjes crack, i eto ga...

P.S. Imam na CD sve trial verzije, Win, Netware, UNIX, ako ti se bas ne trosi vreme na netu...