[ ventura @ 25.01.2003. 21:54 ] @
Kako povecati memoriju same sim kartice, odnosno povecati kapacitet za smestaj telefona sa 120, na barem 500?

Sada imam 120 brojeva na kartici i 330 u telefonu, i mnogo smara kad promenim telefon, nemam nijedan broj koji mi treba...

Ima li neki nacin, mozda vec takva usluga postoji ... ?
[ ventura @ 25.01.2003. 22:03 ] @
Evo sta sam nasao na telekomovom sajtu:

Zamena oštećene SIM kartice - paket I 500,00 600,00
Zamena oštećene SIM kartice - paket II 900,00 1080,00


dali mi neko moze recui sta spada pod paket 1 a sta pod paket 2, jer nigde nisam uspeo da nadjem objasnjenje..
[ Dejan Krstic @ 26.01.2003. 00:18 ] @
Sto se telekoma tice to pojma nemam. Moraces njih da pitas. A sto se kartice tice nema sanse da se poveca broj mesta na njoj. Definitivno.
[ ventura @ 26.01.2003. 00:26 ] @
A jel moze recimo da se nadje sim koji ima vise memorije, pa da se klonira kartica na taj novi sim... dali bi onda broj mesta za telefone bio uvecan?
[ cheguewarra @ 26.01.2003. 02:43 ] @
e sad samo da te malko posavetujem

telekomove kartice imaju 250 mesta(ove novije???) a mobtelove su i dalje na 130

teoretski NEPOSTOJI nacin kako bi prosirio broj mesta

imas deset za fixed dialing pa ih mozes iskoristiti

sto se tice paketa,pretpostavljam da si prepaid pa su te cene u stvari iznos koji ce biti na kartici,prva cifra je bez a druga sa 20% poreza
o kloniranju nema govora,jedino da je zamenis za onu sa vise mesta(ako postoji)



ne znam dali si 3 ili 4

toliko

viva liberta
[ VELIKI_MANITU @ 26.01.2003. 11:45 ] @
Citat:
ventura:
Kako povecati memoriju same sim kartice, odnosno povecati kapacitet za smestaj telefona sa 120, na barem 500?



Kupis recimo 3510 ... i resio si problem. Pa koristis racunar za sinhronizaciju tj. cuvanje imenika ili ako prebacujes u recimo 6510.

Valjda 500 u imeniku i 200 SMS poruka ako se ne varam, ali manje nije.
[ ventura @ 26.01.2003. 11:52 ] @
Ma imam ja vec telefon koji ima i sinhronizaciju i sve (Ericsson T39m) ... Sinhronizujem i sa racunarom i sa palmtop=om .. to nije problem...

nego je problem kad stavim karticu u drugi telefon, nemam nijedan telefon koji mi treba...
[ Dejan Krstic @ 26.01.2003. 13:54 ] @
Kloniranje nije moguce (bar ove nase kartice ne mogu da se reprogramiraju). Jedino sto mozes da uradis je da nabavis blanko silverwafer pa da na nju nabacis IMSI i KI. U tom slucaju ces imati 250 mesta za brojeve telefona i 40 poruka (nisam siguran za poruke).
[ danko @ 26.01.2003. 18:17 ] @
NE razumem!? Sta nije moguce, kloniranje 063-064 kartice ili imenika? Gde mogu da se nadju te prazne kartice i koliko klona na jednoj da stane!!
[ Dejan Krstic @ 26.01.2003. 21:42 ] @
Moguce ih je klonirati ali nije moguce postojecu 063 ili 064 karticu reprogramirati. Znaci takva je kakva je i mozes ili da je takvu koristis ili da je bacis. Reprogramirati je ne mozes. Na GoldWafer mogu da stanu cetiri klona a na SilverWafer osam.
[ ventura @ 26.01.2003. 23:52 ] @
Dejane, jel mozes malo da pojasnis te gold i silver wafer-e...

Dali to znaci da ako ja prekopiram karticu na silver wafer, imam vise mesta za telefonski imenik ? (jel je to upravo ono sto mi treba)

ili samo mogu na taj silver vafer da snimim 6 kartica, i kako onda odaberem koju cu da koristim?
[ cheguewarra @ 27.01.2003. 00:18 ] @
HMMMMMMMMM veoma interesantno
hajde stvarno objasni malo to okko silver i gold




.......U tom slucaju ces imati 250 mesta za brojeve telefona i 40 poruka (nisam siguran za poruke).. ..
....Moguce ih je klonirati ali nije moguce postojecu 063 ili 064 karticu reprogramirati. Znaci takva je kakva je i mozes ili da je takvu koristis ili da je bacis. Reprogramirati je ne mozes. Na GoldWafer mogu da stanu cetiri klona a na SilverWafer osam....



.....Dali to znaci da ako ja prekopiram karticu na silver wafer, imam vise mesta za telefonski imenik ? (jel je to upravo ono sto mi treba)

ili samo mogu na taj silver vafer da snimim 6 kartica, i kako onda odaberem koju cu da koristim? ......



i kako sve to uraditi???????

viva liberta

[ Dejan Krstic @ 27.01.2003. 10:31 ] @
Pa nabavis SilverWafer ili GoldWafer karticu. To nije prava sim kartica tako da se na nju mora ubaciti sim emulator. Za silver kartice se to moze nacin na www.simemu.com. Kada se to ubaci na tu blanko karticu onda se u telefonu pojavi jos jedan meni u kom se nalaze funkcije za ubacivanje IMSI i KI brojeva, za prelazak sa jedgnog broja na drugi, za odredjivanje koji ce broj koliko mesta u imeniku da koristi itd itd. Na onom sajtu pise sve detaljno. Znaci kapacitet kartice je 250 mesta za imenik i ti onda odredjujes koji ce broj koliko od tih 250 moci da koristi. A mislim da mozes da namestis da svaki broj koristi sva mesta.

A kako sve to uraditi? Za to koristite pretragu. Ima jedna tema u kojoj smo diskutovali o tome :) Ako nesto zapne javite...