[ neb @ 19.07.2006. 08:19 ] @
Kada otvorim neki gotov dokumenat u Excel prilikom setanja po tekstu tabele ili nekog drugog dela istog dokumenta aplikacija stalno pokazuje da je aktuelni font "Arial".

Jednostavno ne mogu da promenim tekst u neki drugi font i ako je tekst napisanu nekom cirilicnom fontu.

Prilikom unosenja -ili izmene- dodatnog teksta iza vec postojece poslednje recenice
postojeceg teksta u dokumentu Excel nece da nastavi da ispisuje karaktere u postojecem fontu u kome je napisana predhodna recenica- cirilici vec ih ispisuje u "Arial".

Znam sigurno da cirilican font pod kojim je prikazan dokumenat postoji instaliran u sistemu.
[ konislav @ 20.07.2006. 01:16 ] @
Probacu da ti odgovorim ,

pretpostavljam da sadrzaj nije pisan u fontu ( koriscenjem fontova ) vec koriscenjem sistemskih fontova
( kodne strane ) ili da ti prevedem najprostije . Koriscen je LENGUAGES SUPORT pri cemu je izabrano
SRPSKI CIRILICA odnosno koriscen je font koji dolazi Defaults ( osnovni - zadati) u samom Windows-u .
Ovo je uradeno iz prakticnog razloga da bi taj dokument mogao biti otvoren na svakom kompjuteru bez
obzira dali imas ili ne instalirano dati font .


Neznam dali si me razumeo , ali to je najverovatnije .
[ neb @ 20.07.2006. 09:03 ] @
>
>
Pogledacu.
Razumeo sam od
prilike o cemu
pricas.

Hvala ti.