[ Reperr @ 19.07.2006. 10:41 ] @
Zanima me kako radite Media Plan. Dakle stigne nalog iz službe marketinga Televizije XX, da se skinu neke reklame te da se neke uvrste u blokove za reklame.

Dakle blok reklame ima početnu i završnu (odjavnu) špicu.

Nakon što neke reklame izbacim i ubacim nove snimam cijeli media plan ponovo dakle i blokove što su se izmjenili kao i blokove koji su ostali nepromjenjeni.

E sada direktor od mene zahtjeva da snimam na DVD samo one blokove koji su se izmjenili.

Još jedan problem je da sve te reklamne blokove snimam na DVD medij i onda taj DVD ide u režiju odakle se pušta sa najobičnijeg DVD playera.

Ako budem snimao na DVD samo blokove koju se izmjenili u režiji će biti jedno 10 možda i više DVD-ova i kako će se sada snaći realizator. Uviujek postoji mogućnost da se zabuni i ubaci pogrešan DVD i pokrene neki telop koji mu piše na Media Planu i pusti reklamu koja više ni slučajno ne smije ići.

Osim toga DVD medij snimam tako što spojim SCART kablon na DVD rekorder (vanjski) i onda puštam čitave blokove iz Adobe Premiere-a. A imamo reklama najmanje 1 sat u ukupnom trajanju za cijelu sedmicu.

Molim Vas hadje mi sikreno kažite postoji li koji jednostavnji a prije svega brži način za izmjenu Media Plana, jer dok ja sve te blokove prećešljam i dik snimim treba mi stvarno puno vremena, po nekoliko sati!
[ Misa_exclusive @ 19.07.2006. 13:12 ] @
Uopšte mi nije jasno žašto sa DVD-ja puštate reklame. Tačnije, ceo post mi je malo nejasan.
Npr. u televiziji u kojoj radim, reklame se puštaju iz Ediusa. Naprave se projekti sa reklamnim blokovima i to je to. Kada dodje do izmene, samo se promene projekti sa odgovarajućim reklamnim blokovima, izmeni se njihov sadršaj (reklame), dodaju se nove, izbacuju stare...
Eto, prosto, ne razumem baš šta si hteo, pojasni malo.
[ Cileinteractiv @ 19.07.2006. 14:23 ] @
Naravno tako se radi, potreban je računar u režiji sa kog bi se emitovale reklame i koji bi bio umrežen sa otalima (montaže) tako da se novopristigle reklame mogu preko mreže poslati a i projeke može da menja neko iz marketinga tako da ljudi u režiji ne moraju mnogo da razmišljaju i pate se, samo učitaju projekat sa datumom ili sa košuljice....
[ Reperr @ 21.07.2006. 06:29 ] @
E to sam ja i pretpostavljao znači komp u režiji sa RT karticom reciom Matrox RTx10 i odmah iz Premiere pustiti reklame. Tako bi bilo mnooooooogooooo brže, ali eto kad sam ja došao u tu TV kuću oni raded vjerovali ili ne baš tako kako sam objasnio u prošlom postu,ccccccc. Zašto može lako kad može teško, to je to.
[ d4rk3lf @ 21.07.2006. 09:14 ] @
Prvo ti njih nauci kako da ti prave dispoziciju (papir u kome ce ti organizator ili marketing agent svakog dana donositi izmene po blokovima). I stvarno, prvi put cujem da se reklame rezu na DVD. A sta ako DVD pukne? Moze da se pravi (i treba da se pravi) arhiva svih reklama, spica, reportaza, priloga i dr. na DVD-u.
Reci ti lepo gazdi da vam kupi hard od 250 GB (ili dva), napravis lepo projekte i nema glava da te boli.
[ Reperr @ 26.07.2006. 05:23 ] @
Uspio sam nagovoriti gazdu na nabavaku još jednog računara za Režije, ali me zanima da li taj računar može raditi sve to i s običnom grafičkom karticom ili baš mora biti RT kartica MATROX RTX10. Te kako ste zamislili da sve to funkcioniše.
[ d4rk3lf @ 26.07.2006. 11:05 ] @
Teoretski moze (preko TV outa da pustas izrendani projekat) ali reci gazdi da ne moze i neka pljune kintu ako hoce da ima televiziju.
[ Reperr @ 29.07.2006. 07:30 ] @
A recimo da baš hoću preko obične graf. kartice kako da je natjeram da pušta na TV-out avi fajlove kao što to radi Premiere i Matrox???
[ Misa_exclusive @ 29.07.2006. 09:00 ] @
Pa naravno da može samo sa TV out-om. Recimo u Edius-u možeš napraviti projekte sa reklamama (koje treba da budu u mpeg2) i to je to. Da bi reklame išle "tečno", tj. bez trzanja na prelazu sa jedne na drugu, potreban ti je dodtatak Edius ProCoder (tako nekako).
Pojasni malo šta si hteo sa ovim poslednjim pitanjem...?
[ d4rk3lf @ 30.07.2006. 09:08 ] @
Pa iz premiere-a ne mozes da pustas projekat sa timeline-a, vec moras da izrendas u neki avi, pa iz nekog playera pustis file na tv-out.
Opet napominjem, nemoj gazdi podilaziti sto se toga tice, jer on to nece ispostovati i mislice da je to normalna stvar. Navikni ga, da kad treba, jednostavno mora da pukne kintu.
Veruj mi, meni je vec pun k. takvih privatnika.