[ sadux @ 27.01.2003. 12:41 ] @
Imam RH8 i probao sam da nabavim drajvere za modem agere systems PCI soft modem i skinuo sam drajvere sa neta ali ne vredi...
Zato mi recite koji modem ja da kupim a koji ce sigurno odgovarati za linux?Marku,model..
[ tdjokic @ 27.01.2003. 19:56 ] @
(Standardni) odgovor br.1: "Pogledaj na ES-u, idi u Pretragu, upisi 'modem za Linux' ili nesto slicno, ima mali milion odgovora na takvu temu"

(Standardni) odgovor br.2: Eksterni, seriski, USR ....

Odgovor br.3: Nedavno sam kupio CD-e za instalaciju Mandrake 9. Kad sam hteo da skinem drajver za Lucent modem - nema! Normalno da nema, jer su mi umesto 2.4.19-16mdk prevaranti podmetnuli 2.4.19-9mdk! Jao meni!

Mozda si i ti u slicnoj situaciji - mozda nisi skinuo drajver za tvoj kernel. Eksterni seriski modemi imaju niz prednosti nad ostalima ali imaju i neke mane: glomazni su, ima vise zica, treba ti slobodna uticnica za napajanje, sto su mozda sitnice, ali se mozda vredi potruditi oko drajvera za modem koji vec imas. Ah, da - i skuplji su od internih ... dosta, cene su od 50 pa navise eura.

Ima jedan Acorp, eksterni, seriski, oko 40 eura ali je vrlo sumnjiv: Acorp M-56EMT, Externi Motorola chip. Za njega na fabrickom sajtu pise da je KONTROLERLES, tj. nije pravi hardverski. Ko ne veruje, neka potrazi sam.

Inace, ljudima se cesto dogadja da im "obican" modem cesto u Linuxu radi bolje nego u Windowsu.