[ Pacer @ 06.08.2001. 14:54 ] @
Postoji li legalan nacin da se dodje do co.yu domena ako nemas registrovanu firmu. Ako ne postoji koje su alternative? Ako "nekako registrujem" co.yu mogu li posle da legalno uplatim hosting kod domacih provajdera?

[ sEaGhOsT @ 06.08.2001. 15:08 ] @
Citat:
Pacer je napisao:
Postoji li legalan nacin da se dodje do co.yu domena ako nemas registrovanu firmu. Ako ne postoji koje su alternative? Ako "nekako registrujem" co.yu mogu li posle da legalno uplatim hosting kod domacih provajdera?



Tesko kod nas kao sto si rekao samo firme mogu da uzmu .co.yu domen
idi na vera.net i pogledaj koje sajtove hostuju
evo primera
www.zarada.co.yu ovo sigruno nije firma
itd.
http://www.verat.net/usluge/hosting/prezentacije/
ovde su ti svi sajtovu koje hostuje verat.net

[ Ivand @ 06.08.2001. 16:31 ] @
www.zarada.co.yu moze da bude firma

ako imas firmu ti mozes da ragistrujes ime koje zelis
nemora da bude ime firme tj ako ti se firma zove PERA
ti mozes da registujes www.cdklub.co.yu ako nije zauzeto naravno.

nego prica se da ce uskoro registracija .co.yu .org.yu i ostalih yu domena
biti potpuno automatizovana ........
[ Ivan Tanasic @ 06.08.2001. 21:24 ] @
KOlko sam ja razumeo ako ocesh da placash 30 dm godishnje (ako nije dignuto) mozesh da dobijesh 100 mb na veratovom serveru + oni ti registruju ime i ako nisi firma... co.yu org.yu, edu.yu... ako ocesh com, org, net.. morash da platish.... sve u svemu pogledaj po sajtu veratovom dosta je povoljno
[ baka-kaka @ 07.08.2001. 11:05 ] @
Pa u pocetku su se mogli registrovati YU domeni na fizicka lica tj. nije trebalo dostaviti resenje da je nosilac domena pravno lice i da je kao takvo registrovano kod privrednog suda s tim sto odgovornost snosi organizacija koja podnosi zahtev (kod nas to uglavnom rade ISP-ovi) sve dok nije doslo do zloupotrebe i gde se pokazalo da je skoro 60% registrovanih domena "ukradeno" kao sto se desilo sa zastava.co.yu i ISP je imao problema zbog istog. U svakom slucaju pogledati NIC-ov pravilnik o registraciji YU domena ( http://www.nic.yu/pravilnik.html )
[ UroS @ 07.08.2001. 16:10 ] @
ma treba to naplacivati i da svako moze da registruje i tako je svuda u svetu i tako je najbolje
[ McKracken @ 07.08.2001. 21:39 ] @
Citat:
UroS je napisao:

ma treba to naplacivati i da svako moze da registruje i tako je svuda u svetu i tako je najbolje




Prikljucite se mailing listi za javnu raspravu o renoviranju yu TLDA i funkcionisanja NIC-a.

Sto vise ljudi se ukljuci, veca je verovatnoca da istrebimo kretene koji bi da monopolisu i uniste yu-internet.



http://nic.szi.sv.gov.yu/mailman/listinfo/forum

[ m r v a @ 09.08.2001. 00:35 ] @
Citat:
baka-kaka je napisao:
nije trebalo dostaviti resenje da je nosilac domena pravno lice


hm, koliko se ja secam, kada sam nosio papiruse u verat za registraciju, rekli su mi ......ma koji papiri ...i nisu ni gledali potvrdu ...
L;)
bas sam se bio istripovo !
[ baka-kaka @ 09.08.2001. 08:59 ] @
Moze se desiti veoma lako da kad posalju zahtev za registraciju domena dobiju mail od g-dina Zivica u kome se trazi kopija resenja kod privrednog suda, onda oni tebe jure posto si ti lepo platio, doneo u startu sve potrebne papire, oni ti naplatili, papire odbili...heh..to je onda vec njihov problem :)