[ deki_bg @ 27.01.2003. 21:08 ] @
prijatelj zeli da mu napravim sajt u kome ce on pomocu forme uploadovati tabelu u excelu (tj excel fajl) i sve iz tabele da se postavi na web..tj neki cenovnik...

samo me intresuje da li php ima neku f-iju koja radi sa excelovim fajlovima??
i da li je neko od vas tako nesto radio???

da li da mu predlozim neki drugi nacin izmene cena??
[ McKracken @ 27.01.2003. 21:43 ] @
Imas gomilu klasa za PHP koje mogu da generisu ili manipulisu XLS fajlovima..
Pogledaj na Freshmeat.net.

[ -zombie- @ 28.01.2003. 02:34 ] @
vidjao sam i ja ove klase koje pominje McK, ali ja bih to drugacije resio (pitao si za predloge..)

elem, exel vrlo lako moze da izvozi u CSV (comma separated values) format, a php ga takodje vrlo lepo cita. ja bih to tako... ne bi se petljao sa exelovim binarnim formatima...

http://php.net/fgetcsv
[ McKracken @ 28.01.2003. 02:37 ] @

Definitivno je bolje resenje sa CSV, ako napravis lep makro za reformatiranje u Excelu..

[ -zombie- @ 28.01.2003. 04:04 ] @
na kakvo tacno reformatiranje mislish?

ako sheet ima neka zaglavlja/neke dodatne - nepotrebne kolone, to se jednostavno moze "ignorisati" u skripti.

na sta si ti mislio?

(btw, pricamo o procesu: excel sheet -> export to csv -> upload to php -> insert to db... a ne obrnuto...)
[ McKracken @ 28.01.2003. 04:50 ] @

Uf... Kad je covek umoran onda ne cita pravilno :)

Ucinilo mi se da je potrebno i obrnuto... U tom slucaju zaista nema nikakvih problema da se uradi export :)


[ Goran Rakić @ 28.01.2003. 23:12 ] @
Imaš na phpclassess lepe klase gde šetaš sa pokazivačem kroz A1..A100 i td... Dosta je lako raditi, a sve može da se uradi preko običnog form upload-a, a ne da cimaš vlasnika da nešto exportuje u nekakav CSV ;)