[ Aleksandar Marković @ 28.01.2003. 13:33 ] @
Za Ivana Radosavljevića, web mastera, internet prezentacija je neograničen svet - privatni kanal koji je dostupan uvek i na kojem može biti prezentovano sve, bez ograničenja u vremenu i stvarima koje drugi mediji imaju.

Otkada zna za sebe bavio i se kompjuterima, a kada je imao četiri godine, njegovi roditelji, poznati muzičari na klasičnoj harmonici, kupili su mu čuveni „atari". Od tada se muzika i tehnika, provlače kroz čitav njegov život. Ivan Radosavljvić ima tek dvadeset godina, ali karijeru svetskih razmera. Završio je srednju muzičku školu, a trenutno je student treće godine kompjuterskog inžcnjcrstva na Fakultetu poslovnih studija u Beogradu.

- Sve je počelo u četvrtom razredu srednje škole, kada sam pokrenuo harmonikaški sajt. Nije to bilo ništa profesionalno, jednostavno me je zainteresovala ta priča oko intcrneta. Direktor takmičenja "Zlatna harmonika Srbije" me je potom pozvao da budem sponzor tako što ću svakom prvonagradendm uraditi web prezentaciju - priča Ivan

Usledio je sajt posvećen i legendarnom harmonikašu "Miodragu Kanjevcu", pa ponuda grupe grupe "Zana", da bi od oktobra 2000. godine ozbiljnije krenula Ivanova karijera. Radio je web prezentacije za Lidiju, Željka Samardžića, Prslook band, kao i Zdravka Čolica. Prvi posao koji je uradio iz hobija danas je web prezentacija čiju vrednost svetski stručnjaci procenjuju na oko deset hiljada evra.

- Naučio sam sve sam. Kasnije sam išao na razne seminare, jer se na fakultetu uče "Jako dobre stvari", ali, u principu, moraš sve sam.

Svojim najvećim uspehom smatra trenutak kada je postao član Internacionalne asocijacije web mastera i web dizajnera sa sedištem u Americi, i to zahvaljujući brojnim nagradama koje je dobio. "Golden web award" je osvojio za skoro sve sajtove koje je radio. Sajt grupe "Zana" je nagrađen sa "Diamond wcb award" prvog stepena. Ipak, najznačajniji posao i najveće iskustvo jeste rad na Armanijevom sajtu.

- Za mene je bila velika čast poziv da učestvujem u radu na predizajniranju sajta modne kuće "Armani". To je iskustvo koje nikada neću zaboraviti i koje sada primeenjujem u studiju za dizajn "Yes", koji sam otvorio u Novom Sadu. Radili smo tada na nivou koji je ovde nezamisliv, jer postoji budžet koji sve dozvoljava. Nas dvadeset je radilo nedelju dana, a svako jutro na stolu nas je čekao plan, ogromna dva tabaka sitno kucanog teksta za lične intervencije. "Ar-mani" je firma koja ima jasno određen vizuelni identitet. Sve je već isplanirano, fotografije obrađene, boje precizno određene... Možete, eventualno, nešto predložiti, pa se to onda usvoji ili ne. Organizacija i ozbiljnost, ažurnost i profesionalnost su nešto što ne možeš da vidiš. Fotografije sa revija i nove informacije se stalno dodaju, a veliki modni događaji se direktno prenose.

Nakon rada na sajtu dobio je priliku i da se slika u Armani odelima. Te fotografije se, osim u Armanijevom katalogu, nalaze i na njegovoj ličnoj veb prezentaciji koja je i urađena u Armam stilu i bojama.

- Dozvolili su mi i da stavim "style by Giorgio Armaani". Interesantno je da su mi te fotografije dali samo u formatu za sajt, jer ništa ne prepuštaju slučaju. I danas poneki posao odradim za njih od kuće. Kada mi nešto na njihovom sajtu izgleda statično, ja uradim tu celu stranicu, pošaljcm e-mail, i dosad su dvaput usvojili moje izmene. Zahvaljujući suradnji sa "Armanijem", dobio je ponudu od fizioterapeutske klinike iz Italije da uradi izuzetno interesantan posao.



- Bilo je to nešto krajnje originalno, ali i zahtevno! Kod nas kupac, kad traži sajt, sve prepušta dizajneru, čak i sadržaj. Zato je bitno da u ovom poslu budeš menadžer, da znaš tačno šta treba da stoji na prezentaciji. U inostranstvu sve stoji na papiru i nemaš slobodu. Imaš neke sitne dizajnerske slobode koje možeš da ispuniš, ali su zahtevi na prvom mestu. Oni su tražili da imaju zanimljiv, originalan sajt, strip animaciju, praktičnu ilustraciju rada na klinici. Takodje, jako je bilo bitno da se sajt otvara odmah, što je jako komplikovano, jer se ovakvi sajtovi jako teško očitavaju.

A Ivanov sajt http://www.fisioeden.it/ se očitava za tri do pet sekundi, koliko je, zapravo, potrebno da se učita muzika iz pozadine. Postigao je, naravno, veliki uspeh, ali i nominaciju za najveće priznanje u svetu veb dizajna "World Best Web Site".

Jelena Milutinovic


http://giorgioarmani.com/
http://www.ivan.co.yu/portfolioINFO.html
[ Trunks @ 29.01.2003. 00:01 ] @
Daj bre, dosta o rvanu.
[ Gojko Vujovic @ 29.01.2003. 00:14 ] @
Što dosta, pa ovde se nije pisalo o njemu.

Hajde vas dvojica, Toni i Trunks raspišite se malo i pojasnite nam kako stoje stvari pošto nismo upućeni.

Vidi koliko se secret potrudio da piše, a vi samo po tri reči.

[ bluesman @ 29.01.2003. 01:16 ] @
Joj, ne znam coveka niti sam cuo za njega, i zelim mu sve najbolje u zivotu, ali kada pomenu sajt grupe Zana i nagrade... pa zar je neko dobio nagradu za to? Zar je neko placen za to? Sajt je grozan, video sam ga jos pre godinu dana i nikada nisam vise pozeleo da pogledam do sada, cisto da proverim da nije pomenuti gospodin nesto menjao, ali posto vidim da nije... Uh. Ne zelim da ovo zvuci onako... ali stvarno... onaj flash je... koncept jos gori...

Nisam video druge radove, pogledacu obecavam, ali na Zanu sam morao da reagujem :-)

Cek, evo pogledao sam i Zeljka Smaradzica. Ako kazem da je tek malo bolji od Zane da li cu da zvucim...?
[ VELIKI_MANITU @ 29.01.2003. 19:06 ] @
Evo jos REFERENCI:


http://www.yesdesignstudio.com/reference.html


[ Marko Bijelic @ 29.01.2003. 21:23 ] @
Sta sve ovaj narod nece da popusi :'(

Citat:

trenutno je student trece godine kompjuterskog inzcnjcrstva na Fakultetu poslovnih studija u Beogradu.

a koji je ovo fax?

Citat:

Sve je pocelo u cetvrtom razredu srednje skole, kada sam pokrenuo harmonikaski sajt. Nije to bilo ništa profesionalno, jednostavno me je zainteresovala ta prica oko interneta.
***
Prvi posao koji je uradio iz hobija danas je web prezentacija ciju vrednost svetski strucnjaci procenjuju na oko deset hiljada evra.

Kolko vidim misli se na sajt: http://www.accordion.co.yu/
Posto navodi da ovaj sajt vrijedi 10k $ cini mi se da:
1) doticna dama ovo nije pisala pri zdravom razumu
2) ili je u pitanju sponzorisani (nije bitno na koji nacin ;) tekst

Citat:

Naucio sam sve sam. Kasnije sam išao na razne seminare, jer se na fakultetu uce "Jako dobre stvari", ali,

Jel moze neko odavde da mi predlozi neki seminar dje mogu i ja da naucim web dizajn ;))

Citat:

ali, u principu, moraš sve sam.

osim ako nemas nekog da te pogura /naprijed, ofkors/ ;)

Citat:

Svojim najvecim uspehom smatra trenutak kada je postao clan Internacionalne asocijacije web mastera i web dizajnera sa sedištem u Americi, i to zahvaljujuci brojnim nagradama koje je dobio. "Golden web award" je osvojio za skoro sve sajtove koje je radio

Ovo nije vrijedno ni za komentarisanje. Necu da ulazim u pricu oko vjerdostojnosti doticnih nagrada, mada kako sam vec negdje ranije procitao u pitanju su udruzenja (sa clanarinom) dje za svaki iole prosjecni sajt dobijes nagradu. Naravno nagradu trebas i da okacis na index.html stranu svakog sajta...

Citat:

Postigao je, naravno, veliki uspeh, ali i nominaciju za najvece priznanje u svetu veb dizajna "World Best Web Site".


Citat:

Jelena Milutinovic

ehh....Jelena, Jelena

Sada zakljucak:
Ivan je prosjecan domaci dizajner, decko ima pozamasan broj referenci u portfolio, mnogo poznatih imena i kolko vidim volju za radom. O kvalitetu njegovih radova mozete i samo sve zakljuciti posjetom istih, usput zirnite malo i u source, ime dosta zanimljivih stvari, recimo:
Code:

<meta name="GENERATOR" content="Microsoft FrontPage 5.0">
<meta name="ProgId" content="FrontPage.Editor.Document">

Dalje decko je digao fino lovu, ima ime, ima dosta posla i zivi fino. Znaci mogu reci samo Bravo! i mozda mu malcice pozavidjeti mu na uspjehu ;)
A druga je stvar sto nas narod oce novog Teslu, genija iz naseg naroda koji prodaje pamet za vel'ke pare tupavim strancima (neko rece Zare?) odakle proizilazi cinjenica o jednom broju likova cije se (u dosta slucajeva vezano za kompove) umjece mlogostruko uvecava i plasiraju razne gluposti. Dalje cuo sam da je Ivan bio na RTS, u nekoliko novina sto je ok, narod to voli, a takve stvari prolaze kod domacih medija, odnosno urednika. Mada ne znam zasto mi se cini da je u pitanju (jos) jedan guzonjin sin koji je uspio uz pomoc jakih veza...dobro litl i ja pretjerujem ;)

'Armonika dugmetara donela mi puno para...
[ Aleksandar Marković @ 29.01.2003. 22:31 ] @
Šta Mungose..još jedan Žarko nam je na vidiku... aaaa :-)

Ali, što se mene lično tiče, samo mala napomena, Armanijev sajt iako je u flashu, ima šmeka, a Ivanu zavidim na Armanijevim odelima :-)

Da sad imam neke veće kinte, istu bih odmah potrošio na Armanija...mislim na odela :-)
ma ko šta o istim pričao

Meni se čini da je u poslu, danas imidž i priča sve...a Ivan svoj polako, ali sigurno stvara...

A što se tiče Jelene, ona je čak u svom tekstu pogrešno navela i naziv sajta...koji sam ispravio...ali neam veze "devojka" se uči...možda na Fakultetu poslovnih studija :-)
[ Ivan Dimkovic @ 29.01.2003. 23:00 ] @
Kupi ih u Bujanovcu ako svracas tamo :) [mora da ima neka velika familija koja se bavi svim poslovima - pa i odelima :] :)) Ili u Crnoj Gori - tamo mnogo ljudi seta armanija a malo ko je to stvarno kupio :)

[ BobMarley @ 29.01.2003. 23:16 ] @
ma daj kakvi su ovo siteovi na 50% njih samo neki GIF na kojemu pise enter a nigdje na stranici linka za ulaz ....

i da jeeee ee .... 10 000 € ???? za onu sramotu ?


a kako to da svugdje ima neki logo ili potpis dok na armanijevom se nije nigdje potpisao ... ko nam to prodaje maglu ? ...
[ Trunks @ 30.01.2003. 00:18 ] @
Mislim da nema šta da se priča.
Lik je neki tatin sin, upao u to „elitno” društvo (koje je usput kičeraj najgore vrste) i lepo svima.
Meni je samo žao kada vidim ovakve članke po novinama, pa još neko i pomisli da su istniti.
Isto važi i za Žareta - debili najgore vrste, samo što je on malo pametniji (tj. mnogo veći lažov).
Jebeš narod koji guta Pink, Žareta i Rvana.

Usput, nije mi jasno kako niko ne piše tim medijskim kućama povodom širenja dezinformacija?
Ono, bar da se ne brukaju...
[ bluesman @ 30.01.2003. 00:25 ] @
Pa dobro, ne mora da bude potpisan da bi se znalo da je radio nesto, osim toga, koliko sam video pise "part of the team", pa sada zamisli da se svi potpisu.

BTW, sa ozbiljnim firmama kada se radi za ozbiljne pare obicno postoji klauzula u ugovoru da ta firma postaje vlasnik svega sto je uradjeno i nikakvi potpisi nisu dozvoljeni, cak ni u kodu, ni u meta tagu pa ni kao komentar u html. All Rights Reserved :-)

Sve je to ok, samo meni nije jasno u kom srodstvu je sa osobom koja je postavila temu. Ni njegova mama ga nebi toliko hvalila, pa i da je najbolji na svetu :-)
[ Miroslav Mitrovic @ 30.01.2003. 11:27 ] @
Pa pazi bluesman zasto mora da bude u nekom srodstvu.Iskreno nemam pojma ko je ta novinarka niti me zanima ali gledaj to ovako da je i za nju to dobar clanak.Jer ljudi kod nas "gutaju" takve stvari kako su nasi pametni i cak rade za jednog Armanija.Sto se toga tice skidam mu kapu.Jednostavno takvi clanci daju i njemu i novinaru poene.
A dobro je poznato da kod nas cim odradis jedan sajt nekom sa estrade to ti garantuje jos posla jer niko od njih nece reci da si mu lose odradio nego ce jos da te hvali.Prema tome?
[ trninic @ 30.01.2003. 17:33 ] @
Dobro ljudi, jeste li pametni! Pa necemo jos i od ovo malo bede od web zajnednice sto imamo, da pravimo estradu. U zemlji gde je sve kao u najgoroj estradnoj formi, jos cemo da imamo najvise odgovora na temu gde se govori o necemu sto je za najozbiljnije posmatranje, jer je izgleda u pitanju mlad covek.
[ -zombie- @ 31.01.2003. 02:19 ] @
ja ne mogu da verujem koliko je onaj sajt o harmonici KICH! http://www.accordion.co.yu/

pa on na samo dve stranice skrola (na home page) ima:

dva skolujuca texta (u vrhu i u dnu)

jedan animirnani banner (dobro, ajde ovo je josh i standard)

jedan animirani logo sajta (pored banera)

i 11 (i slovima JEDANAEST) animiranih slicica za linkove.


i povrh svega, josh i muziku (ajde ovo i da mu oprostim posto je sajt o harmonikama...)


a idiotski je koliko opterecuje procesor. iskljucio sam muzkiu cim se stranica ucitala, a opterecenje procesora mi i dalje stoji na 100% !! i to neki animirani gifovi preskacu, posto ne stigne da ih prikaze realtime.

pa svaki flash bi manj zauzeo..

mislim, ja nemam neku alu od makine, ali mogu da ladno gledam DVX film i slusam MP3, i da ne secka.. ali njego sajt ne mogu da gledam... (a on rece onoj zenski u clanku da on uspeva da pravi jako male i lagane sajtove, sto je samo po sebi jako tesko...)


mislim da je svaka dalja diskusija o njemu bespredmetna...
[ Ni ten ichi ryu @ 31.01.2003. 07:21 ] @
najjace od svega je sto se nigde ne slika bez laptopa.... mislim ***ote....
kako se niko ozbiljan i iole inteligentan ne nadje da namlati pare na tim jadnim/naivnim bolesnicima...
Kad neka osoba koja ne koristi internet (a slucajno je 'estradna zvezda') vidi sarenis, mislim da je to vrh vrhova...
strasno kakav kich...
[ McKracken @ 31.01.2003. 08:07 ] @
Imam predlog za finansiranje foruma :)

Daj Gojko odstampaj majice:

Rvan je moj idol!
Zarko je moj idol!
(onaj spamer, ne secam se imena) ne salje spam!

Bio bi hit :) Verovatno bi i Armani licencirao neki od tih modela :)
[ Batica @ 31.01.2003. 11:36 ] @
Ja sam video tog tipa na RTS-u, dakle na naconalnoj TV, u udarnom terminu, II dnevnik.
E sada, on o sebi moze da prica sta hoce, da je najbolji etc.. a nama moze to da se svidja ili ne i to nije problem. Problem je kada se on na osnovu te price pojavi na nacionalnoj TV kao do jaja tip. Niko na toj TV nije ako ne zna, proverio, pitao etc. o cemu se radi i sta znace te nagrade. Da jeste shvatio bi da njegova prica nema veze sa zivotom i da je rec o samohvalcu i sasvim prosecnoj osobi, a ne o Srbinu kao svetskoj velicini.
Naravno niko se verovatno nije ni javio da objasni o cemu se radi jer veruje da nema ni smisla ni nade ispravljati krive drine.
E to je paradigma stanja svesti u Srbiji.
Nazalost, ali ovo jeste primer koliko smo svi mi jadni..
[ @ 31.01.2003. 18:48 ] @
Ne samo da ne zna pos'o, vec koliko sam ja mogao da uskapiram on ima 2 - 3 gotova shablona za stranici i po njima radi i boli ga k**a za sve ... On je poput Bill Gejtsa ... nezna posao ali zna da uzme dobru kintu ... !
Za sisanje ovaca svaka cast , a za znanje 0 , kakva nula i to je mnogo !!!!
Tip je .... ma bez reci ... ali to je kad ima neko da stane za tebe ... sta ces , a mi smrtnici moramo da petljamo za sitnu kintu ... Eh ..i gde je tu pravda ????
Ah i da pogledajte koju ima navlakusu na njegovom sajtu ... Bruka !!!
Sajt preporucen za estradne umetnike !!! HA
[ Floyd @ 01.02.2003. 08:13 ] @
Citat:
Batica:
Ja sam video tog tipa na RTS-u, dakle na naconalnoj TV, u udarnom terminu, II dnevnik.


Što je mnogo, mnogo je majke mi.
Za Pink se uopšte nisam iznenadio, ali na RTSu na DNEVNIKU 2.
Strašno.
[ Ivan Dimkovic @ 01.02.2003. 08:52 ] @
Citat:

On je poput Bill Gejtsa ... nezna posao ali zna da uzme dobru kintu ... !


:) Ovo jeste i kratak sazetak "jadnosti" ove zemlje - porediti lokalnog tatinog sina ili miljenika estrade i novinarki zeljnih "popularnosti" / pijanih novinara sa covekom koji je napravio svetsku imperiju (i jos koristiti njegov OS), pa jos sa sve "nezna" :)

Sve dok prosecan stanovnik Srbije ne bude procitao bar nekoliko knjiga u zivotu i imao izgradjenu svest o radu i kolicini istog potrebnog za uspeh - ovakvi primerci ce biti lokalni heroji. Takodje, sve dok prolazi ideja o "serbian dream" (pandan USA dream) [ne radim nista ili malo radim, a pun sam love, ili - otisao sam malo na zapad, zajebo sam ih sve (joj kako su svi glupi a ja pametan) i vratio sam se pun love opet nista da ne radim i slicne idiotarije, ja sam toliko pametan da sam unikatan u svetu svi me traze ali ih ja sve zajebavam... ] nista od normalne situacije nece biti i Zarko, Rvan i ekipa ce uzivati u plodovima "rada", a ljudi koji su ulozili trud da bi stekli znanje ce samo moci da ili da se nerviraju ili da pale iz zemlje i posle da se smeju situaciji koja je svakako tuzna.


Bilo bi lepo kad bi novine pisale o nekim stvarno sposobnim ljudima, koji su radom stvorili nova radna mesta za mlade i ambiciozne ljude sa normalnim uslovima za zivot. A ne o lokalnim 'genijima' koji su, posto su iz srbijice (to pali raju), prirodno pametniji od ostalih 6 milijardi ljudi na zemljinoj kugli i ciji je vrh emancipacije armani odelo i notebook racunar (opet, normalne stvari na glupom zapadu a statusni simbol u genijalnom zavicaju).



[ @ 01.02.2003. 17:56 ] @
Pa Ivane i ti si bio u Internet Ogledalu , ali nisi na Pinku ... to je ta tragedija ovdasnjeg mentaliteta , think Pink .... Puno ce vremena proci dok mi ne ukapiramo kao narod sta su prave vrednosti ... !!!!
[ Ivan Dimkovic @ 01.02.2003. 19:58 ] @
Citat:

Pa Ivane i ti si bio u Internet Ogledalu , ali nisi na Pinku


:) Kad budem poceo da se provlacim po pinku, nacionalu i svetu to ce biti pravi trenutak da se zapitam za svoje zdravlje :)

Citat:

Puno ce vremena proci dok mi ne ukapiramo kao narod sta su prave vrednosti ... !!!!


Mislim da bi diskusija na ovu temu prevazisla okvire ES-a, ali najverovatnije vecina aktivnih ucesnika na ovom forumu ne spada u tu grupu ljudi koje treba "opismeniti" i nauciti nekim stvarima.

Elem, zato se zalazem da otvorimo "centar za informaticku dekontaminaciju" kako razni tipovi aka Zarko & Co ne bi unakaradili stanovnike SRJ u jos jednom smislu (informatickom) :)
[ neles @ 01.02.2003. 20:19 ] @
Ovaj debil za ovo dobija nagrade?! Pfff, ***ote, pa i JA sam za njega Bog Otac...trebali bi malo da provjerimo statistike ovih nagrade, i stvarne reference, da nije decko samo zdipio bannerchiche "BEST za*** godine"...

Loshe...
[ @ 01.02.2003. 20:44 ] @
JA predlazem da bi mogli centar za informaticku dekontaminaciju nazovemo kao organizaciju poput Ivana Radosavljevica ... !!!I njima slicnih ... !!!!LOL:
[ neles @ 01.02.2003. 22:30 ] @
Ah, da, josh neshto - obzirom da znam kako posluju profesionalne firme u svijetu a i shire, definitivno sam siguran da ovaj debil imenovan u gornjem tekstu nema ama bash nishta sa Armani corp. Dakle, fakeovao sam mail sa moje bivse sluzbene adrese ( buka - magazin za informativnu dekontaminaciju mladih - http://www.6yka.com ) na legal i pr departmente zvanicnog armania, zahtjevajuci zvanicnu povratnu informaciju uz potvrdu da je gore navedeni na ovaj ili onaj nacin ucestvovao u izradi armanievog zvanicnog weba, sa obrazlozenjem da je isti aplicirao za izvjesni ( naravno, nepostojeci ) posao, pa kao provjeravamo njegove reference i (ne)osnovani kredibilitet...pa sad...vid' chemo. Jao...kako bih volio ga ga provalim, pa to je bruka...
[ tOwk @ 02.02.2003. 00:59 ] @
neles, ne znam samo čemu toliki trud.

Lako je moguće da je tip i učestvovao u izradi tog sajta, ali to je najmanje bitno. Sama činjenica da on komentariše kako se to profesionalno radi ,,tamo'' (,,imaju sve gotovo, izabrane boje'' itd.) govori da nikad nije, i da se najverovatnije neće uskoro baviti profesionalnim web dizajnom.

A procena od $10K je toliko nerelevantna (jednom davno sam i ja imao ponudu sumu tog reda veličine za jedan sajt, a on je bio daleko od profesionalnog, i propao je spontano upravo zbog ,,lošeg izbora boja''), da je ne treba ni razmatrati.

Prosto, unajmljivanje za pisca HTML programa, ili Flash animacija baš i nije neko prestižno zvanje u svetu web dizajna: da se on našao u situaciji da izrađuje strukturu sajta, da on bira boje, način predstavljanja sadržaja, onda bi vredelo posvetiti mu pažnju.

Zato, dovoljno... i više nego dovoljno...
[ neles @ 02.02.2003. 11:52 ] @
Pazi, subota veche, osiromashen sexualni zhivot, manjak alkohola a uz to i drkadzhija koji tvrdi da dobija 10k za harmonikaski sajt, a u glavi nema ni zrnce mozga ( al' zato ima sony z5, i hpovu krshinu od lapitopija... ) - takva kombinacija meni generishe neogranichenu kolicinu bijesa, koju ne mogu da saniram osim ukoliko zadovoljim svoj bolesni ego - a jedina varijanta istog je da provalim ovog a'la carte mamlaza i da ga ponovo strpam u neki medij, ali naravno, u sto degradirajucem stilu. Pod uslovom da je zasluzio, naravno... ;)
[ Trunks @ 02.02.2003. 12:37 ] @
[ Floyd @ 02.02.2003. 14:32 ] @
Citat:
neles:
a jedina varijanta istog je da provalim ovog a'la carte mamlaza i da ga ponovo strpam u neki medij, ali naravno, u sto degradirajucem stilu. Pod uslovom da je zasluzio, naravno...


Čekamo.
[ dwarf @ 02.02.2003. 15:00 ] @
Samo napred. I zavidim ti, meni nije potreban ni manjak sexa ni puno alkohola da bih popizdeo. Ali mozda ima nade.
[ @ 02.02.2003. 15:23 ] @
Citat:
neles:
takva kombinacija meni generishe neogranichenu kolicinu bijesa, koju ne mogu da saniram osim ukoliko zadovoljim svoj bolesni ego - a jedina varijanta istog je da provalim ovog a'la carte mamlaza i da ga ponovo strpam u neki medij, ali naravno, u sto degradirajucem stilu. Pod uslovom da je zasluzio, naravno...


neles ako ti treba pomoc oko toga samo kazi , makar da ga mediski degradiramo ako nista drugo , jer meni bar (a verujem i vama ) vredja intelegenciju !

LET's KICK some ASHES
[ ventura @ 02.02.2003. 16:57 ] @
Ne znam zasto toliko napadate tog Rvana...

Cela ova prica je potekla nakon nekoliko novinskih napisa o njemu... Ja verujem da je 70% stvari u tom tekstu nakarikirano od strane samih novinara kako bi cela prica dobila na nekoj senzacionalnosti... Ja nisam nigde video/procitao da se Rvan hvalio kako je popio svu pamet sveta...

Dakle, sta je zakljucak.. Decko zna fizicki da napravi web prezentaciju, ali po mom misljenju decko ne zna da slozi 2 boje niti ima imalo 'umetnickog' dara. Poenta je da on njegov proizvod (web stranice) ume da proda, i od toga da zaradi pare. Fer je napomenuti da decko niti krade niti vara ljude... On lepo kaze, moj dizajn izgleda ovako, evo vam sta sam ja radio u proslosti, da vam ja uradim sajt, to kosta toliko i toliko, oni prihvate, on odradi sajt, i kraj price...

Vecina ovih koji zlorado komentarisu i koji pljuju po ivanu su (ili samo se smatraju) webdesignerima, pa su se nasli pogodjeni kako je to Rvan za zanin sajt uzeo lupam $2,000, a sajt ninasta ne lici.. I sad ovi komentatori su u fazonu "To nije fer, ja mogu to mnogo bojle da uradim, hocu i ja da uzmem te pare!"

Niko vama ne brani da uradite novi dizajn za zanu (ili bilo koga drugog), uzmete kontakt telefon njihovog menadzera, kazete mu, vas sajt ninasta ne lici, dali imate 20min vremena da razmotrite moj predlog itd.. Liku se svidi vas sajt kaze do jaja moze... I to je to...

Ja ne kapiram zbog cega se ovde ljudi bune i pljuju po Rvanu? Zato sto decko zna da unovci to sto radi?

A samo da odgovorim vecini ovih 'webdesignera' koji ostavljaju zlorade komentare ovde... Rvan JESTE PROFESIONALNI WEBDESIGNER. On time zaradjuje za zivot, i uspesno prodaje svoj rad. To sto neko mozda smatra da on radi ruzan dizajn itd. to je prica za sasvim drugu diskusiju. 99% 'webdizajnera' na ovom forumu nisu nikada odradili ijeadn ozbiljan posao, a kamoli da su profesionalci koji zive od svog rada... Vecina tih 'webdizajnera' kad im kazes da ti posalju rezime i portfolio, posalju ti e-mail od 3 reda, sa liknom xxx.cjb.net i obavezan komentar 'Ovo je moja stranica, ali samo ovo sklepao za samo 15min, ali mogu ja i mnogo bolje' ... I oni ocekuju da na taj nacin dobiju posao?

Rvan, decko je konkretno napravio svoj sajt koji kaze:
- Ja sam taj i taj;
- Napravio sam ovo i ovo. bum lista sajtova.
- Moj rad kosta toliko i toliko.

I neko kome terba sajt, ode kod decka, vidi sta decko moze da mu uradi (znaci ne uzima macku u dzaku), ako mu se svidi, unajmi decka, plati i dobije sajt. kraj price.

Tako da bih molio sve likove koji imaju nesto da kazu na ovu temu, da malo razmisle koliko sami glupi ispadaju pre nego sto krenu da pljuju po drugima.
[ -zombie- @ 02.02.2003. 18:52 ] @
ja nisam dizajner, znaci ja smem da ga pljujem. :D

ok, onda evo da krenem redom:

elem, skoro sam siguran da on nije kako ti kazes "profesionalni dizajner", zato sto ne zivi od toga, vec zivi od bogatog/uticajnog tate, koliko sam ja upoznat. od svog "hobija" mozda samo kupuje sebi igracke (laptop, organajzer i sl..)

a inace, mislim da je bash zbog tog svog tate i dobio te silne poslove, i na to se ljudi najvise zale.

a drugo, ja sam ga licno video na tv (necu da kazem koji kanal - sramota me da priznam da gledam pink ;) i tamo je kenjao kako kazes ti "da je popio svu pamet sveta", a ja licno znam bar 20 ljudi koji su 20x puta bolji dizajneri od njega...

mislim da su ove "sitnice" uznemirile mnoge ljude ovde...
[ Trunks @ 02.02.2003. 19:05 ] @
Danko, sad ti pročitaj moju poruku ponovo.
Ako ti i dalje ne bude jasno pročitaj je još 3 puta.

Da rezimiramo -- žao mi je prosečnog Milutina kada vidi „GWA award” i pomisli da to mora da bude dobar dizajn.
Dakle, truju se ljudi. Otprilike ono što radi pink sa decom/tinejdžerima.
[ tOwk @ 02.02.2003. 19:27 ] @
A šta fali Pinku? ;)

ventura, ja sam upotrebljavao izraz ,,profesionalan web dizajn'', a ne ,,profesionalan web dizajner'' (ako se uopšte na mene odnosila tvoja zamerka), i to u smislu već ranije opisanog profesionalnog rada na ovom forumu. A često ipak i izraz ,,profesionalan'' ima i dodatno značenje pored ,,radi za pare'', bar kako se koristi u srpskom jeziku.
[ ventura @ 02.02.2003. 21:03 ] @
Ja kazem, PA STA AKO MU JE CALE NAMESTIO I JOS UVEK NAMESTA POSLOVE?

Hocete reci da vasi roditelji to ne bi uradili da su u prilici da to urade?

PA STA ako on kaze nekom 'milutinu' za GWA, i ovaj zbog toga misli da je on car za dizajn? Kazi i ti da imas GWA, GWB, GWC, GWD... naredjaj celu abecedu ako treba... LIK ZNA DA PRODA TO STO RADI. To je neopozivo i tacka. Nema diskusije.

Ovda diskusija je i poceta, i otisla u jedan savim apsurdan kraj... Kazem, pa sta ako njemu cale nabacuje poslove, a on trosi te pare da kara kurve i kupuje laptopove? Jel se vi osecate tu ostecenim nekako, jer smatrate da bi njegov cale trebao i vama da nabaci koji posao? U cemu je poenta?

Ajde nek mi neko objasni sve lepo, fino i polako, ali ovaj put samo sa argumentima.


Towk: Ja sam upotrebio rec profesionalan u bukvalnom kontekstu da covek radi i zaradjuje od webdizajna. Sta znaci biti profesionalac? To znaci da neko zna sta radi, da je dosledan poslu, postuje rokove, postuje tudje vreme i novac... itd. Ko kaze da on to nije? On samo ne pravi web prezentacije na onaj nacin, i one ne izgledaju da bi se vama svima svidele. Klijentu se svidja, klijent placa za to i tacka.

Jel ja sad trebam da odem kod Radulovica u BMW centar, i da mu jebem mater jer je nekom liku prodao 318 compact jer mislim da je to najruznij auto na svetu? Taj lik koji ga je kupio je PLATIO to auto.. Njemu se to auto svidja, on ga koristi.. I sta ja tu imam sa njim sada?
[ Trunks @ 02.02.2003. 22:00 ] @
Analogija sa BMW centrom ti je apsurdna do bola.
Sad sam u žurbi, ali ću ti sutra detaljnije odgovoriti.

Usput, nisam rekao da ne zna da proda. Siguran sam da zna da proda (isto što radi i Žarko).
[ Gojko Vujovic @ 02.02.2003. 22:33 ] @
Ovo tako podseća na onu priču kad je Ventura branio sponzoruše i svađao se sa Ozbiljnom. Šteta što je ta tema izgubljena.
[ Batica @ 03.02.2003. 10:59 ] @
Ventura promasio si temu.
Nije sporno da neko nakaci i 50 nagrada i da na osnovu toga pridobije Milutina za klijenta.
Sporno je kada tipa na osnovu tih nagrada mediji u Srbiji ukljucujuci i nacionalnu TV, proglase za "Srpsko tehnolosko cudo", najbolji web dizajner na svetu!!!.
Time mediji (a ne on) kreiraju javno mnjenje, truju narod na osnovu trivijalnosti. Kriterijum dobrog web sajta je da li ima tu nagradu etc..
Tvoj web sajt nema tu nagradu, da li to znaci da ne valja? E neko ce se u Srbiji upecati na tu pricu, a takvih izgleda nije mali broj.
O tome se ovde radi, da javno mnjenje i kriterijume dobrog (i loseg) kreiraju diletanti.
Nema te zemlje na svetu izgleda osim Srbije u kojoj bi se tip koji je zakacio par beznacajnih gifova pojavio na nacionalnoj TV kao vanserijski talenat svetskih dimenzija.
[ ventura @ 03.02.2003. 15:59 ] @

Batice, ako ti smatras da si bolji i uspesnij webdizajner od njega, onda odes na RTS i kazes im da naprave reportazu o tebi... Da imas toliko radova kao on, verujem da to ne bi bio problem nikakav... Problem je kad neko dodje i k**** 'na suvo' ... A to me strasno irititra...

Svako kome smeta Ivan, nek okaci svoj portfolio, pa onda moze sa pokricem da k****...

Uostalom, ja da sutra razvijem operativni sistem koji je 10 puta bolji od windowsa, i da za to zna 5 ljudi, i sutradan da se pojavi bill gates na rts-u i ad ga predstave kao genija koji je revolucionizirao OS-ove, dali bi ja trebao da se osetim pogodjenim i da se budim zbog toga? Dakle.. Okacite svoje radove, pa da mozete da kenjate sa pokricem...
[ @ 03.02.2003. 16:42 ] @
Citat:
ventura:

Da imas toliko radova kao on, verujem da to ne bi bio problem nikakav... Problem je kad neko dodje i k**** 'na suvo'
Svako kome smeta Ivan, nek okaci svoj portfolio, pa onda moze sa pokricem da k****...


A Gojko sta on treba da kaze na sve ovo i ostali ljudi koji su stariji i iskusniji i niciji TATA ne stoji iza njih .... Necu da ih imenujem .... ali moderatori samo da iznesu svoje radove ... pa sta onda ???? LOL :)


Citat:
ventura:
Okacite svoje radove, pa da mozete da kenjate sa pokricem.


Ajde da mu pokazemo da nije najpametniji stavite vase reference ... pa nek vidi ... !
[ MaRaToNcI @ 03.02.2003. 18:05 ] @
u jeeeeee

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 13.03.2005. u 23:48 GMT+1]
[ MaRaToNcI @ 03.02.2003. 18:07 ] @
[quote]nixa018:
Citat:
ventura:


Citat:
ventura:
Okacite svoje radove, pa da mozete da kenjate sa pokricem.


Ajde da mu pokazemo da nije najpametniji stavite vase reference ... pa nek vidi ... !



u jeeeeee
[ BobMarley @ 03.02.2003. 21:43 ] @
znaci ja moram da znam saditi voce da bi bio kvalificiran reci prodavacu na trznici da mu je jabuka trula i crvuljava ?
[ ventura @ 03.02.2003. 21:56 ] @
Ne moras znati saditi... Ali moras videti i probati to voce pre nego sto nekome mozes reci da je crvljivo i ne valja... To sto slusas svaki dan o jabukama i kruskama, ne znaci da mozes da prepoznas lose kad ih vidis sve dok ne probas...
[ Aleksandar Marković @ 03.02.2003. 21:57 ] @
Citat:
MaRaToNcI:
u jeeeeee:)



ujeeeee pa ko se to nama javio iz "mrtvih" :-)
[ BobMarley @ 03.02.2003. 22:07 ] @
ok slazem se, nekada je to tocno, nekada se crv ne vidi
ali kada je jabuka smeđa i smezurana i smrdi sumnjam da cu je probavati da budem siguran..

isto tako uzmimo ovo
http://www.accordion.co.yu/
ne mozes reci da moras detaljno pregledati da bis bio siguran da ne vrijedi 10 milja sto se tice para .... ili da vrijedi ista kao web dizajn djelo ....


bit teme nije bila da li je on dobar dizajner ili nije ... vec kako se takva trulez na sav glas prodaje raji kao nesto dobro, pa necemo valjda sutjeti o tome.

Vjerojatno je tebi lakse braniti njega isto kao i svima nama koji se ne bavimo ovim poslom ali onima koji su u tome to smeta... pa di da se nebi recimo ferrari srao okolo u javnosti po nekoj firmi koja proizvodi sportske aute koji su u biti, ne znam da puknem, ficeki ali se prodaju na spiku pranja mozga .. pa kada bi to bilo normalno i dopusteno gdje bi mi zivjeli ? pa onda nebi postojao komfort, kvaliteta svi bi zivjeli kao cigani kojima se prodaje magla za velike pare, a zivimo ispod satora ....

Bez uvrede Romima na forumu.
CD-romima :)

[ flylord @ 03.02.2003. 22:52 ] @
Evo i mene da se javim malko na jedan od interesantnijih threadova:)) (Posle onog o postanku sveta) . Ovde inace moze da se vidi klasicna filozofija coveka, a to je zasto je da neko bude bolji od mene, ili ti po srpski da komsiji crkne krava. Ono sto vi pricate je cisti primer ljubomore, jer vi nemate laptop, onaj mobilan, dobrog tatu i tako dalje. Da imate takvog taticu, 99% su sanse da biste i vi to radili i njega koristili da se probijete. Da budem iskren, ja trenutno radim na 2 posla: Jedan sam od coveka koji je kum mog cimera, a drugi sam dobio od brata moje dobre prijateljice. I da napomenem, nije bilo tendera, nije bilo ni govora da neko drugi radi te poslove ... Znaci, situacija slicna ko kod Rvana. A iskreno receno, ova rasprava me podseca na ono o mrznji prema Jevrejima: svi ih mrze sto ONI imaju pare, a neko mora da ima te pare, ali se samo pogodio da su Jeveji bili najsposobniji za tako nesto. Ja ne ulazim u to kako su sve dosli do tih para, ali su ih zaradili svojim sposobnostima!!! Isto tako i Rvan. Decko ipak napravi nesto, jer ne moze da proda macku u dzaku bas tolikim ljudima, bez obzira ko mu je otac, a jos da javno ostavlja mogucnost da svi vide te njegove poslove i kako ih je uradao. A to da li su ruzni ili ne , to je samo ukus. Ja ne volim Impresionizam, Kubizam..., ne volim slane palacinke i jos mnogo toga. Ali ima ljudi koji bi za Pikasa platili 5000 000 $ a ja ne bih ni 2 dinara. Ista je opet situacija sa sajtovima Rvana. Nekome se svidjaju a nekome ne. Meni je simpatican onaj www.ivan.co.yu. Jedino sto mozemo da diskutujemo je tehnicka strana njegovih sajtova, posto, ajd da kazem, ja nikad ne bih uradio neke stvari kako je on uradio. Na primer: Da stavljam stilove u html kod. I to sto je radio u Front Page-u, i to je irelevantno. Ko je bolji programer: Da li ja sto koristim Ultra Edit pod Win i Anjuta-u pod Linuxom, a ima nekih koji koriste samo Vi/Emacs ili Notepad !!? A recimo da kazem, da ja pod Linuxom za sve sem programiranja koristim Vim-6.1. Ali me to opet ne cini najboljim adminom na svetu.

Problem sa TV: I ja sam bio na TV-u u Nisu, i pricao sam o Linuxu. Ajd sad mene svi da pljuju zbog toga. Zasto bas ja? Jer sam najbolji? Ne. Jer znam voditelja te emisije, i niko drugi nije dolazio u obzir. Takih situacija ima mnogo na ovom svetu, i bice ih uvek i to mnogo!!! A svi koji se spustaju toliko nisko, i koji pate od kompleksa nize vrednosti, i koje drma strahovita ljubomora ZASTO ON DA IMA A NE JA, bi bilo najbolje da cute ako nemaju argumente. Ovim se u potpunosti pridruzujem Venturi. I kao sto on rece, DA VIDIM STA STE VI RADILI!!! Ja nisam mnogo, ja sam jos uvek pocetnik u poslu, i nameravam da napredujem, i ako budem imao prilike da gostujem na Pinku, to cu i da uradim, jer treba da shvatite: Ako hocete da radite posao, morate da se reklamirate. Ima vrlo malo ljudi kojima ne treba reklama, a ja nisam od takvih , niti je iko od vas. A cinjenica je da je Pink jedna od 3 najgledanije TV stanice u Srbiji.
Mrzi me vise da pisem.
I NADAM SE DA MI NECE ODGOVARATI NIKO BEZ ARGUMENATA, MADA BI BILO NAJBOLJE DA OVAJ THREAD PRESTANE

Aleksandar Ilic


[ BobMarley @ 03.02.2003. 23:00 ] @
ok znaci ne znam .. ja sam nevidljiv ???
eto ti mojih argumenata pa odgovaraj na njih umjesto da postavljas opet staru tezu.
[ flylord @ 03.02.2003. 23:20 ] @
Citat:
BobMarley:
ok znaci ne znam .. ja sam nevidljiv ???
eto ti mojih argumenata pa odgovaraj na njih umjesto da postavljas opet staru tezu.


Nisam te uopste razumeo sta si zeleo da kazes sa ovim? Voleo bih da mi pojasnes
POz
[ BobMarley @ 03.02.2003. 23:43 ] @
pa eto ti post iznad tvojega pa citaj
[ Trunks @ 04.02.2003. 00:44 ] @
Kakve se sve gluposti mogu pročitati na jednoj temi, to je strašno.
Pa otkud ti (flylord) znaš da neko od nas nema dobar mobilni telefon, laptop ili ćaleta koji mu namešta poslove?
To uopšte nije poenta.

I ne možeš da kažeš da je „to stvar ukusa“ jer onaj kome se svidi to što Rvan radi verovatno nema veze sa lepotom iliti dizajnom.
A „prosečnom Milutinu“ neko mora da kaže šta je to dobar dizajn. Rvan nije sigurno.

Kad smo već kod toga, moraju se znati neke osnove.
Znači — struktura i hijerarhija informacije, usability, interface dizajn, razvoj koncepta, interakcija, teorija o bojama i slično.
To je ono što gospodin Ivan R. nema, a sebe diže u nebesa.

Da li ti je bar približno jasno o čemu se ovde priča? Tako me boli ***** da li njemu ćale ili tetka nameštaju poslove.
Poenta je da se truje narod koji guta te gluposti. Mislim da je Batica to najbolje shvatio.
[ trninic @ 04.02.2003. 01:40 ] @
A lepo sam vam jos na pocetku rekao 'Nemojte ljudi, k'o Boga vas molim' :)

Anyway, cudo jedno kako prosecan Srbin razmislja - 'Ko si, bre, ti da Ivanu nesto zameras, pokazi prvo portfolio pa onda kritikuj'. Tri posta kasnije, drugi se javlja u fazonu 'Jeste da sam pocetnik i ne bih bas da komentarisem Ivanov rad (Ivan je covek koji nikada nije otvorio nijednu Web stranu na svetu, sem onih koje sam pravi, samo se tako mogu objasniti njegovi standardi u dizajnu i konceptu, prim.a.posta) ali cu zato svima vama, ciji rad i ne znam, sve da kazem - i da ste ljubomorni, i da nemate laptop, i da ne znate da programirate melodije na mobilnom, i da imate kraci,...'.

Ljudi moji, vratimo se na pocetak. Covek je bio na televiziji. Na drzavnoj televiziji. Da li ovde nekome treba nesto dodatno objasnjavati, ili je ovo sasvim dovoljno? Ej, nemoj neko da se javi. Ko izda, p... Ipak smo mi tri puta (by Zare, prim.a.posta) pametniji od Amera.

E, Boze, Boze.....
[ dwarf @ 04.02.2003. 02:07 ] @
I tako jednog dana neko nabaci sebi posao da napravi neki sajt...dizajnira neki sajt, da budem precizan. I on tako sedne da radi i kao iskusan/iskusna web dizajner/dizajnerka napravi nesto po trenutnim svetskim standardima i posalje to klijentu, zavali se u svoju udobnu stolicu i zadovljno krece da otvara svoje omiljeno pice misleci da je to to i da je sajt odlicno uradjen. Vec se vidi nova linija u CV-u, na sajtu u portfoliu i bankovnom racunu. Medjutim, volsebno se vraca odogovor u kome klijent trazi sastanak. Nas vrli developer ostavlja sve sto radi u tom trenutku i odlazi zurno na dogovoreno mesto u dogovoreno vreme. Tamo dobija informaciju da se klijentu nije svideo predlozeni dizajn. Razmisljajuci, klijent je dobio ideju kako zeli da njegov sajt izgleda...i sada to ponosno predstavlja dizajneru...ideju je dobio od jednog "vrsnog domaceg dizajnera, ne znam da li ga znas, bio na TV-u covek, jako profesionalan"...jedan pogled na divno slozene boje i samu ideju u resenju koje mu nudi klijent je dovoljno da dizajner popije jedan lep sok i da mora da popije propranolol* da ne umro na licu mesta. Polako mu se otima vrisak sa usana i on tek tada shvata zasto je bilo bitno nesto sto je pisalo na nekom sajtu pre XYZ meseci/godina...

Nadam se da sam sada objasnio zasto je toliko lose kada se neko kao Rvan pojavi na nacionalnoj televiziji i propoveda o "kvalitetnom web dizajnu" koristeci strasno opasno oruzje: srpski nacionalizam.

I, da, nije u redu sto mu tatica namesta poslove...ali cest' la vie, neki imaju vise srece od drugih.

* Za one koji ne znaju: propranolol je lek koji se pije prilikom artimije srca ili kod bolesnika sa hronicnim tahikardijama. Jedno vreme sam morao da ga konzumiram jer me je lik slican Rvanu koji je sedeo nekih 30cm od mene dovodio do ludila svojim "idejama" i "inovacijama" i cinjenicom da nije razlikovao font od teksta...pojmovno, mislim.

P.S.: Nadam se da moderatori nece da brisu ovu poruku, bas mi se svijda... ;)
[ bluesman @ 04.02.2003. 02:41 ] @
Sto su ljudi toliko kivni na "taticu", pa to je sasvim normalno da "tatica" sinu pomaze, ja ne vidim tu nista lose. To sto je moj tatica "dijabola" i sto mi nikada nista nije pomogao u zivotu i sto ga nisam video vec skoro 3 godine i sto ne zna da ima jos i unuku pored unuka kojeg nije video od kada je napunio 3 meseca, ne znaci da moram da mrzim mog kuma kome je "tatica" sredjivao skolu, poslao ga u vojsku da sluzi u Beogradu, nasao mu posao i cim se ozenio kupio gajbu i svu belu tehniku. Pa kome ce "tatica" da pomogne nego sinu?

I sta pricamo o prosecnom srbinu kada se zna da su srbi kompjuterski nepismen narod. Zamisli da nepismenom coveku citas Andrica, on nista ne kapira, ali si mu pre toga objasnio da je on nobelovac i jako pametan covek. Isto i doticni gospodin ima prodju kod prosecnog srbina kome je objasnjeno da je on nagradjivan za to sto radi i bio na "televiziju". Kako ce on prepoznati razliku?

Meni je njegov dizajn gadan, clanak kojim pocinje ovaj topic je mozda jos ogavniji, ali ne mogu da mrzim coveka zato sto je MEDIOKRITET, kakav jeste, uspeo sa svojim bednim znanjem i talentom da zaradi neke pare (ako je i jedna rec od onoga sto je napisano istina).
[ trninic @ 04.02.2003. 03:02 ] @
Citat:
bluesman:
Isto i doticni gospodin ima prodju kod prosecnog srbina kome je objasnjeno da je on nagradjivan za to sto radi i bio na "televiziju". Kako ce on prepoznati razliku?


Nikako, dok imamo ovakvu zloupotrebu javnog servisa i medija.

Srecom, ima nade za sve one koji citaju novine, jer nece povezati Ivana, maga za web prezentacije, sa cuvenim cirilicnim njnjnj prezentacijama. Kao, dobar je Ivan, i super je sto zna da pravi web prezentacije, kad bi jos naucio da pravi njnjnj prezentacije, citao sam u Politici da danas milioni i milioni ljudi svakog minuta pregledaju milione i milione njnjnj strana, steta da ovaj nas genije ne uzme pare, kad je vec medju najboljima za web prezentacije. Ej zeno, 'odi majke ti da vidis coveka, sve zna o web prezentacijama, radio i za Armanija, a mislis da bi mu one pi... od Amerikanaca dali ikada da pravi njnjnj prezentacije. Nema brate, Amerikanci kad namirisu lovu, sve za njih, pa oni prave milione njnjnj sajtova, a nasi genijalci samo ove specificne i vrlo slozene web prezentacije za Zanu i Armanija. Tako su oni i Tesline sve izume pokrali, jel' ti znas zeno da je Tesla spavao cetiri sata dnevno...
[ dwarf @ 04.02.2003. 03:11 ] @
Citat:
bluesman:
Sto su ljudi toliko kivni na "taticu", pa to je sasvim normalno da "tatica" sinu pomaze, ja ne vidim tu nista lose. To sto je moj tatica "dijabola" i sto mi nikada nista nije pomogao u zivotu i sto ga nisam video vec skoro 3 godine i sto ne zna da ima jos i unuku pored unuka kojeg nije video od kada je napunio 3 meseca, ne znaci da moram da mrzim mog kuma kome je "tatica" sredjivao skolu, poslao ga u vojsku da sluzi u Beogradu, nasao mu posao i cim se ozenio kupio gajbu i svu belu tehniku. Pa kome ce "tatica" da pomogne nego sinu?


Meni licno je ovo ogavno. Ako nesto ne mozes sam, onda jednostavno nemoj. Jako prosto. Ali dobro, to nije tema topica. Sto se mene tice, neka mu tatica namesta do sutra poslove, all the more power to him...Poenta je nesto drugo.

Citat:

I sta pricamo o prosecnom srbinu kada se zna da su srbi kompjuterski nepismen narod. Zamisli da nepismenom coveku citas Andrica, on nista ne kapira, ali si mu pre toga objasnio da je on nobelovac i jako pametan covek. Isto i doticni gospodin ima prodju kod prosecnog srbina kome je objasnjeno da je on nagradjivan za to sto radi i bio na "televiziju". Kako ce on prepoznati razliku?


Nikako i to je poenta. Jos ako to sto se pojavio na televiziji povezes sa zvakom o "pametnom Srbinu" dobijas jako opasnu kombinaciju. Pogledaj moju pricu gore i postavi sebe u poziciju tog jadnog dizajnera...kako bi se ti osecao kada bi znao da moras da pravis sranja jer ih je neki idiot pre nekog vremena postavio za standard svojom "magicnom i intelektualnom" pojavom na TV-u?? U pravu si da je covek mediokritet i bas zbog toga ovakva reklama tog MEDIOKRITETA nikada nije smela da se desi. A razlog koji ja navodim je moje vidjenje stvari, sigurno postoji jos milion razloga zbog koga ne valja pojava tog lika na TV-u.
[ bluesman @ 04.02.2003. 03:20 ] @
A htedoh reci jos nesto u prilog tezi o nepismenosti, koju mi ne moze osporiti niko ko se iole razume u ovo o cemu pricamo, bar malo vise od Marice u kriv q... Juce mi se hvali lik kako je kupio deci kompjuter i izmedju ostalog, rece kako ce mu doci danas (juce je to bilo sutra :-)) da mu zakace interent i sve testiraju. Njegov glas je bio pun strahopostovanja prema kompjuteru, cini mi se da ni sam ne zna za koji cu mu kriv q... ali mi je BTW napomenuo da ga komsije vec mrze.

Elem, rasturio sam mu sve iluzije i snove, a cini mi se i dobrano ga razocarao jer je vidno bio uzbudjen kao da je pazario Space Shuttle (ne Columbia :-)) kada sam mu kompjuter poredio sa obicnim auto-radiom. Pokusao sam da mu demistifikujem celu pricu i objasnim da se sa kompjuterom srece svuda (cak u i ovoj Srbiji) a da je ono sto ima samo malo drugacije upakovano nego recimo TV, video, blender, daljinski... (dobro, malo sam i ja preterivao).

Dakle, cela ova zvaka je da bih izjavio kako su komjuteri kod nas previse mistifikovani i dok god je tako bicemo totalno nepismeni i bice ovakvih "tema" gomile. Da su ljudi iole upuceni, pa ako ne taj novinar onda bar neki urednik, ovaj se ne bi pojavio ni na TV Lacarak koju drzi njegov "tatica" a kamoli na nacionalnoj televiziji. A ko da opismeni "narod" kada ni novinari nemaju blage veze (cast izuzecima)?
[ dwarf @ 04.02.2003. 10:52 ] @
Dobro, sada zalazis u drugu oblast potpuno i to je moj najveci "gripe" sa sadasnjim stanjem u Srbiji: pricaju se bajke o e-govermentu, prave se dilovi sa MS-om, prica se na sav glas o nasim "vrlim programerima" koji su "jako pametni i specijalni" i tome slicno...a pritom pola Srbije je i dalje nepismeno, ne zna engleski kako treba, nemamo nikakvu telekomunikacionu strukturu, ne mozemo izum koji je star 100++ godina da nateramo da radi kako treba...

To je sve tacno i sve to dovodi do toga da imamo Rvana na nac. TV-u kojem tatica nalazi poslove...ali sto nije bitno...

Ma sta s**** i ja?? Bitno je to sto mu tatica nalazi posao i bitno je to sto mnogo ljudi ovde misli da je to "OK" i sto mnogo njih prica da bi voleli da slicno rade i sami! Dok god postoji takvo misljenje u ovoj zemlji i dok god su familijarne veze bitnije od kvaliteta kojeg neki radnik donosi sa sobom, ova zemlja ce biti u totalnoj onoj stvari.

I ne, ovo nije ljubomora, ovo je de facto istina. Ja mislim da imam dovoljno kvaliteta da nadjem sam sebi posao, kao i vecina drugih ljudi koje znam. Cim neko dozvoljava da mu tatica ili mamica ili bilo ko drugi nalazi poslove ili je nesposoban ili je jako los...treceg nema.
[ ventura @ 04.02.2003. 12:29 ] @
Pa cekaj malo...

Budi ti kvalitetnij od Ivana, budi profesionalnij od njega, znaj da radis posao bolje od njega, i imaces posla isto, cak i vise od njega...

Zasto ovde ljudi samo kukaju? Zasto neko ne kaze vec jednom sebi "Jebem mu mater, ako ja ne uradim nesto za sebe, nece to niko umesto mene!" ... Zasto niko ne uzme stvar u svoje ruke i pocne da radi nesto? ... Zasto svi samo sede, kukaju, pa krive Milosevica, Vlast bivsu, Vlast sadasnju, krive koga vec sve ne, sada i ovog Ivana... Svi samo pokusavaju naci nekog krivca da opravdaju svoju mizeriju, a niko nece da uzme posao u sake i da radi!

E to je mnogo veci problem i od Ivana, i RTS-a, i Novinskih Napisa, i Armanijeve prezentacije i svega ostalog...

Najlakse je opravdati svoj neuspeh izjavama "Ma njemu je tatica namestio posao, zato on i ima para a ja nemem, i zato ja necu nista raditi jer ja nemam taticu da mi namesti posao. I zato sam ovakav sav jadan i bedan, nije to do mene, to je zato sto ja nemam taticu koji mi namesta poslove kao Ivanu."

Ako je tacno da njemu tatica namesta poslove, onda je taj decko nesposoban, i on ce na tom nivou biti ceo zivot... A oni koji se od pocetka bore sami za sebe, su dovoljno pametni, i znaju kako da ga dostignu, i prestignu, i sto je najvaznije rade na tome a ne samo kukaju.

Dakle, Ivan RADI posao. Ja imam misljenje da se on oko svih tih prezentacija trudi i radi ih kako najbolje ume i zna. Znaci decko se trudi. Ovde likovi samo kenjaju, i niko ne radi, niti se trudi. Koga ikoga boli k**** sto neki od likova sto postuju ovde (da sad ne imenujem) znaju i mogu da urade 10x bolje prezntacije, kad oni to NECE da urade... Niti ih interesuje da rade...
[ Mihailo @ 04.02.2003. 13:02 ] @
Venutra, ponavljaš se ko pokvarena ploča, a ne kapiraš o čemu se radi (mada nisi jedini). Pročitaj šta je Trunks gore napisao.

Što se tiče web dizajna (čime se bavi ovaj forum) potpuno je nevažno da li je dotični prodao nekom svoj rad za debele pare i ko mu je namestio da isti proda, koliko je to puta ponovio i da li ima laptop umesto đoke kao što se može zaključiti gledanjem ivan.co.yu. Ne zanima me kome je on šta prodao i kako, jednostavno većina njgovih sajtova izlgedaju amaterski ili provincijski, i daleko su od ozbljinog web dizajna. Iako se nisam mnogo bavio dizajnom u životu, Internet koristim dugo godina i video sam dovoljno sajtova da bih mogao da ocenim da li je nešto dobro, a ovo što Ivan radi uglavnom nije.

Nemoj sada da se ložiš kako on to radi za pare i kako je klijent zadovoljan. To mene (a verujem i ostale) ne zanima. Ovde treba da se priča o njegovom radu, dakle ono što dobiješ kada otvoriš harmonika.co.yu, zana.co.yu ili šta već. Zamisli da si otišao na izložbu (ako možeš to da zamisliš) i da gledaš radove - pa onda daj svoj komentar, a to loženje "keš, kolica ..." premesti na neki drugi forum.
[ ventura @ 04.02.2003. 13:08 ] @
Citat:
Mihailo:
Nemoj sada da se ložiš kako on to radi za pare i kako je klijent zadovoljan. To mene (a verujem i ostale) ne zanima. Ovde treba da se priča o njegovom radu, dakle ono što dobiješ kada otvoriš harmonika.co.yu, zana.co.yu ili šta već. Zamisli da si otišao na izložbu (ako možeš to da zamisliš) i da gledaš radove - pa onda daj svoj komentar, a to loženje "keš, kolica ..." premesti na neki drugi forum.


Podvuci to TREBA...

Treba, ali se ne prica...

Uostalom, ja sam svoje rekao... Te vise necu da ucestvujem u ovoj raspravi bez ikakve poente, niti cu da se solidarisem sa nekim nesposobnim jadnicima ovde koji sve sto umeju je da kukaju, i da krive druge za svoj neuspeh ...
[ trninic @ 04.02.2003. 13:26 ] @
Citat:
ventura:
Pa cekaj malo...

Budi ti kvalitetnij od Ivana, budi profesionalnij od njega, znaj da radis posao bolje od njega, i imaces posla isto, cak i vise od njega...


Sve se slazem sa tobom, bolji sam od njega, i vise imam posla od njega, i radio sam za mnogo vece firme cak i YU (Mercedes-Benz, Philip Morris, Odbojkaski savez Jugoslavije, Savezno ministarstvo telekomunikacija,...), istina nisam radio za harmonikase ali sam radio, naprimer, za proizvodjace sedala i ostale opreme za kauboje, i i zaradjujem vise od Rvana, ali kakve sve ovo veze ima sa time sto je jedan lik kao sto je Rvan bio na drzavnoj televiziji. To je isto kao kada bi mene zvali da pricam o problemima muske potencije. Niti video, niti citao :)

Citat:
ventura:
Zasto ovde ljudi samo kukaju? Zasto neko ne kaze vec jednom sebi "Jebem mu mater, ako ja ne uradim nesto za sebe, nece to niko umesto mene!" ... Zasto niko ne uzme stvar u svoje ruke i pocne da radi nesto? ... Zasto svi samo sede, kukaju, pa krive Milosevica, Vlast bivsu, Vlast sadasnju, krive koga vec sve ne, sada i ovog Ivana... Svi samo pokusavaju naci nekog krivca da opravdaju svoju mizeriju, a niko nece da uzme posao u sake i da radi!...


Da te ne citiram do kraja, mislim da si ovde presao liniju ukusa, a bogami i pravilnog razmisljanja. Ti ces drugima da zameras sto ponekad, neke cesce a neki redje, komentarisu probleme koje prave vlast i drustvo, sto ponekad nesto i generaliziju. ALI, veliko ALI, ovde se govorilo o konkretnoj pojavi, odredjenom pojedincu, a ti se sve, veliko SVE, prozvao jednim imenom, NESPOSOBNJAKOVICI i LENJIVCI. Izvini, cak i da znas sve na ovoj diskusiji licno, ja sam poprilicno siguran da se nas dvojca ne znamo. A ja nisam nijedno od onoga sto si ti naveo.
[ CONFIQ @ 04.02.2003. 13:33 ] @
Eee ovo već ide u web razvoj....
[ Conica @ 04.02.2003. 17:08 ] @
Divno...zalaufaste ste vi...

Jel neko primetio gresku u glavnoj navigaciji na Armanijevom sajtu?

Cestitke

Pozdrav
Conica
[ Trunks @ 04.02.2003. 22:51 ] @
Danko, ne znam u čemu je problem sa tobom.
Kako do tvog mozga ne dopire to da mi ne kukamo zbog toga što on ima posla a mi ne!?
Pa pogledaj npr. Damira Trninića. Da li stvarno misliš da je njemu krivo što mu Rvan uzima posao na estradi?

Stvarno, gluposti. I pročitaj sve moje poruke još 3 puta, pa onda Mihailovu još 2 puta pre nego što odlučiš da se tako iskusno povučeš.
[ iNCUBUs @ 04.02.2003. 23:34 ] @
Ventura, definitivno nisi skontao o cemu se radi.

Ali da probam ukratko: ne radi se o tome sto mu namestaju poslove i sto je on 'uspeo' vec o tome da se taj njegov rad koji je realno nekvalitetan, da ne kazem jada, nasiroko hvali kao vrhunac dizajna. Znaci nesto sto je realno nekvalitetno putem neodgovornih medija se plasira kao kvalitet..

E izmedju ostalog i zato smo jadan narod..
[ SuperHero @ 04.02.2003. 23:54 ] @
jel ima taj rvan icq ?
hteo bi da ga pitam da mi drzi casove dizajna ...

i flesh mu je ql
[ @ 05.02.2003. 03:20 ] @
•Pod jedan izgleda da je Venturi ovaj Rvan neki ortak , pa zasto da se raspvravljamo nas hiljadu sa jednim covekom kome ne moze da se dokazu neke stvari ???

•Taj Ivan je samo designer koji opet ponavljam pored flash -a , html i malo jave nezna ni jednu web vestinu , jer mu i ne treba , jer to je opet uzimam za priber Bill -a svima voljenog lika ,on i njegov tim mozda a i sigurno moze da napravi bolji op,sistem ali nema potrebe jer se i ovo prodaje ....Te prema tome ovo postaje bezpredmetna prica koja samo trosi vreme i zivce i ne ide nikome u korist , a svima u stetu !!!??? Ako on ume da uzme ovcama cifru od 10k€ , ako neka ga , bolje pustite ekipu nekih hackera da mu obori sajt i trudi se da bude oboren i stavi neku stranicu o njegovim stvarnim vestinama ili samo da iskopiraju ovu temu sa foruma , jednom recju nek se sazna ko je on u svari ... Ovako samo da se nerviramo oko njega ...Nema svrhe verujte mi ...


BTW Predlazem da modelator zakjuca temu i da prestanemo da se nerviramo
[ babylonian @ 05.02.2003. 12:19 ] @
Citat:
flylord:
Da budem iskren, ja trenutno radim na 2 posla: Jedan sam od coveka koji je kum mog cimera, a drugi sam dobio od brata moje dobre prijateljice. I da napomenem, nije bilo tendera, nije bilo ni govora da neko drugi radi te poslove ... Znaci, situacija slicna ko kod Rvana. A iskreno receno, ova rasprava me podseca na ono o mrznji prema Jevrejima: svi ih mrze sto ONI imaju pare, a neko mora da ima te pare, ali se samo pogodio da su Jeveji bili najsposobniji za tako nesto. Ja ne ulazim u to kako su sve dosli do tih para, ali su ih zaradili svojim sposobnostima!!! Isto tako i Rvan.

Meni je simpatican onaj www.ivan.co.yu. Jedino sto mozemo da diskutujemo je tehnicka strana njegovih sajtova, posto, ajd da kazem, ja nikad ne bih uradio neke stvari kako je on uradio.

Problem sa TV: I ja sam bio na TV-u u Nisu, i pricao sam o Linuxu. Ajd sad mene svi da pljuju zbog toga. Zasto bas ja? Jer sam najbolji? Ne. Jer znam voditelja te emisije, i niko drugi nije dolazio u obzir. Takih situacija ima mnogo na ovom svetu, i bice ih uvek i to mnogo!!! A svi koji se spustaju toliko nisko, i koji pate od kompleksa nize vrednosti, i koje drma strahovita ljubomora ZASTO ON DA IMA A NE JA, bi bilo najbolje da cute ako nemaju argumente.


....ponekad je stvarno bolje cutati......
hm.... elem, pa tebe prica o RVANu ne pogadja iz objektivnih razloga koji su svima jasni. I ti isto radis kao i on. Zato te i ne pogadja. Mada kad je rec o bilo kakvom radu u zemlji Srbiji, tesko da se ikada moze dobiti na osnovu predjasnjih radova ili kvaliteta. Cast izuzecima. Obicno su to neke porodicne veze , bilo kakve vrste. Sto i ne treba da nas cudi, jer nema pravilnog shvatanja trzista. Rvana ne treba ni komentarisati, jer je o njemu ionako bilo i previse reci na ovom forumu i na svim drugim. BTW. rvan je bio cak i na RTS satelitskom !!! kao najtalentovaniji web designer Srbije. Tuga !
..... s druge strane vidim da kod nas jos uvek sve ostaje na prici kao sto je oduvek i bilo. Da bi trebalo nesto uciniti, svi se slazu da treba, ali ko ce to !?! Dok se ne pokrenete na bilo koji nacin ovakvi ce vladati web designom u Srbiji, i dok se lepo ne kaze Rts i slicnim medijima sta je lepo, sve ce ostati isto. Nece oni to sami provaliti ! Zato mislim da organizovati par ljudi sa foruma ili na drugi nacin koji imaju o tome da kazu nesto ne bi bilo lose. I da se objasni svima sta znaci kvalitetan web design. Ako ni zbog cega drugog, onda zbog ocuvanja psihe pojedinih povredjenih :)

.....nisam ljut na pink i ostale medije koje i zasluzuju ovakve i njima slicne, ali RTS je nasa, NACIONALNA televizija !

....dakle, akcija............i svi u medije :)))

ps. ne mogu da verujem da niko od vas nema tetku,tecu,ujaka,ujnu u nekom mediju :PPP

p0z
[ ShojkE @ 05.02.2003. 16:25 ] @
Jebote na sta vi gubite vreme...
Ako n iste upoznati Internet vreme se placa, a Rvan sigurno nije licnost na koju bih zeleo da trosim novac...

Smesno...
P.S. Totalno se slazem sa Trunkso/om...

Pozdrav...
[ pixel_pimp @ 07.02.2003. 17:15 ] @
ccc ljudi ajde uozbiljite se malo.. makar neki od vas.. pa cemu cela ova prica..

Mislim za sta vi krivite Rvana ? Za to sto je on uspeo da proda g**** od dizajna likovima sa RTV Pinka ? Pa mislim da bi ste za tako nesto mogli da krivite i one koji im pisu pesme i one koji ih oblace i one koji organizuju te emisije i sl. .. svi oni, kako vi kazete, truju narod... pa jel bi se neko od vas obukao kao zeljko joksimovic ? verujem da ima makar isto toliko onih koji bi koliko i onih koji ne bi... ili koliko bi vas uzelo nekog od tipova koji komponuju pesme za 'grand show', opet bi bilo pola pola...

Hocu da vam kazem da koliko je to sto Rvan radi za CityRec. dobra reklama ( jer ce se pojaviti na pinku, i videti ga cela YU ) toliko mu je i losa jer medju tim ljudima koji ce ga videti ima i polovina onih koji city records povezuju sa sundom i kicem... ( ovde se poteze i mnogo dublja tema zatrovanosti polovine nacije sundom ali to je za neku drugu temu )

Dizajn nazalost ( na srecu ) nije matematika pa da ima samo jedno tacno resenje.. koliko ljudi toliko cudi, pa ce se tu sigurno naci i odredjen broj onih kojima se svidja ono sto on radi ( kao sto ima i likova koji mlatuzgaju o kubizmu i impresionizmu ), kao i odredjen broj ljudi koji ne zele da se opterecuju time sta je lepse pa ce poverovati reklami ( tj. onoga cega se vi plasite, ali cega nema razloga da se plasite, jer turbo-folk ekipa nas je dugo godina trovala pa nas ipak ima vise koji mislimo da oni nisu vrhunac muzike ).. ali to je isto kao kada bi se ruzna kafa prodavala pod dobrom reklamom, pa bi je ljudi kupili jednom i nijednom vise.. a ako neki kukaju na to sto Rvan ima, a oni nemaju tako dobru reklamu e to je onda stvar njihove ljubomore i nesposobnosti i onoga o cemu ventura prica..

A i budite sigurni, cisto da vam se smiri sujeta, Rvan sigurno nece dobiti da radi ozbiljnije poslove.. Velike strane firme, ministarstva, vece domace firme, njemu nece dati posao, ali nece ni onima od vas koji se ponasaju neozbiljno... ventura je u tom delu svojih postova i te kako imao prava.. pa ako ste dobri dizajneri, svake nedelje u politici izlaze konkursi za graficka resenja logotipa, kreditnih kartica, grbova.. pa koliko se od dizajnera i 'dizajnera' sa ovog foruma potrudilo da nesto tako uradi i posalje, pa mozda i prodje.. nego dosta ljudi pomalo zivi u nekoj zabludi da je vrhunac dizajna pratiti trendove na netu, skinuti ih / razraditi, i uraditi sajt za facu sa pinka.. dizajn je mnogo siri pojam od tog..
btw. sto se tice cifara koje on uzima ni za to se ne opterecujte preterano, nisu u pitanju neke fantasticne cifre, pricam iz iskustava iz prve i druge ruke..

Znaci zanemarite rvana kao lika, obuzdajte svoje strahove ili sujete/ljubomore i radite nesto konstruktivno na unapredjenju dizajna kod nas.. pomenuo sam konkurse za drzavne firme koje po pravilu imaju uzasne logotipe.. bolje je na tome poraditi nego se ovde smarati..

poz

p.s. samo da ne bude zabune koristio sam reccu VI misleci na siru populaciju a ne samo na ljude koji su do sada postovali na ovoj temi.. da ne bi ispalo da nekoga vredjam ! ;)
[ dreamer-type @ 07.02.2003. 17:37 ] @
Slazem se sa Venturom i ostalima koji nista ne zameraju ovom liku.
Ajde stavite se Vi u njegovu poziciju: Harmonikas malo cakao racunar, uradio sajt o harmonikama, preko njega dobio posao kod nekih likova sa estrade...I sad kad ga pozove televizija ili neki drugi medij, sta treba da kaze: "Ja sam kicherica, nemam veze sa dizajnom!" ? Pa niko normalan ne bi rekao nesto sto bi mu skodilo....
Uostalom, mislim da oni sto posecuju sajtove ovih shabana sa Pinka bas to i ocekuju od sajta, nesto bolje ne bi ni razumeli verovatno. To na neki cudan nacin znaci da Rvan zna da radi svoj posao :)
On je izabrao svoje ciljno trziste i radi...niti nekoga laze niti obmanjuje, ljudi koji ga angazuju su videli njegov rad i na osnovu toga ga angazovali....
A sto kazu novinari da je najbolji dizajner u Srbiji, to ne treba nikoga da pogadja jer tako je to u medijima, uvek se mora "malo" prenabudziti vest....

Nemojte da pomislite da podrzavam ovog olika, odvratan mi je ko i svi shabani sa pomenutih televizija, ali mislim da treba gledati na stvari realno...

pozdrav,
dreamer

PS.

Samo mi nije jasno dal zivi u ubedjenju da je stvarno neki dizajner jer je platio kintu za ono clanstvo, ili zna da je go q... sto se tice dizajna...
[ -zombie- @ 07.02.2003. 17:50 ] @
ali, po stoti put, on je bio na RTS-u, i pricao da je najbolji dizajner u Cr6uju!!!

sad ponovo procitajte vase odgovore..
[ ventura @ 07.02.2003. 19:11 ] @
Pa sta ako je rekao da je najbolji dizajner?

Ako je on slagao, ajde mi ti reci KO je najbolji dizajner u Srbiji, i reci mi kako si dosao do tog zakljucka.

[ babylonian @ 07.02.2003. 19:59 ] @
Citat:
zombie / DDG:
ali, po stoti put, on je bio na RTS-u, i pricao da je najbolji dizajner u Cr6uju!!!

sad ponovo procitajte vase odgovore..


u pravu si skroz..... ***ote citajte malo postove, ili ih ne citate kako treba, ili ih citate sa mislima u glavi kako cete poklopiti nekog !!! :(

pixel pimp, kao sto je receno PINK nije bitan jer svi znamo da jedno drugom odgovara, ALI RTS JE DRZAVNA TELEVIZIJA !!!
....to smeta.....
.......ventura, niko ne moze da kaze da je najbolji dizajner, i ako ti ne znas ko je "najbolji" dizajner u srbiji, ja cu ti reci ko nije a to je RVAN (koji je btw, rekao da jeste).......
to je problem !!!
[ pixel_pimp @ 07.02.2003. 20:23 ] @
ama bre ljudi pa sta sto je bio na rts-u i pricao da je najbolji dizajner ?
to je njegova stvar, da li je skroman ili nije, da li je to namerno rekao ili ne..

ako ja kazem sada svima vama da sam najbolji slikar, to niko ne mora da shvati za ozbiljno, a ponajmanje da se neki od nasih akademaca oseti ugrozen..

sta ste se bre skuvali ? bolje procitaj ponovo moj post, pa dokazi svima ko je bolji.. ?
[ Mishimishimabowei-teri @ 07.02.2003. 21:17 ] @
Citat:
...PINK nije bitan jer svi znamo da jedno drugom odgovara, ALI RTS JE DRZAVNA TELEVIZIJA !!!


da, ali ko jos veruje rts-u?
[ dreamer-type @ 07.02.2003. 22:34 ] @
Hm, pa kolko sranja se kaze na RTSu da je ovo nista...
Sad ako je bila neka reportaza o uzgoju zivine i neki lik je reko da je on najuspesniji u tome, jel treba cela srbija da se nervira i da mu psuje kevu jer mnogi to rade bolje od njega? Uglavnom ljude to i ne zanima, a isto je tako i sa web dizajnom i Rvanom... Svako ko se razume u tu oblast znace da je Rvan budala ( jer ce isprovociran da ode na njegov sajt i tu se uveri), a onaj koji se ne razume nije ni bitan.
Niko nece da mu da posao jer je bio na RTSu, svaki normalan poslodavac ce da se malo raspita i nadje bolje resenje...

Ma jebes i RTS i Rvana...
[ -zombie- @ 07.02.2003. 23:28 ] @
Citat:
ventura:
Ako je on slagao, ajde mi ti reci KO je najbolji dizajner u Srbiji, i reci mi kako si dosao do tog zakljucka.


pa ne moram da znam ko je najbolji da bi znao da on to nije ..

ovde sam video bar 10tak ljudi koji su bolji dizajneri od njega (a nisam se ni nesto trudio da gledam).

cak si i ti bolji dizajner od njega (iako mi se cini da nisi primarno dizajner).

cak sta vise, i ja bi mogao bolje da "izdizajniram" web sajt (a ja definitivno nisam dizajner..)


no.. nvm.. uopste ne vidim potrebu da o tom rvanu vise raspravljamo..
[ @ 08.02.2003. 01:02 ] @
Citat:
zombie / DDG:

no.. nvm.. uopste ne vidim potrebu da o tom rvanu vise raspravljamo..



To i ja kazem al nema ko da slusa ... !!!!!
[ babylonian @ 09.02.2003. 19:41 ] @
jos samo malo o RVANU...
.....elem, slucajno sam opet posetio sajt rvana (moja devojka je otvorila njegov sajt kad je citala komentare na ovom sajtu) i decko je uradio redesign!!!
E sad, bacio sam pogled na content koji pre nije bio na tom sajtu, i preporucijem svima da bace pogled i na ovo, ako im je slucajno promaklo.....
e da, i da bace pogled na redesign......

http://www.ivan.co.yu/press/index.html

jat review ........
micro pc world and pc press(izdvajaju )........ .... e to je vec sramota !!!

btw. be particular, be unique, have style !!!


[ Dejan Topalovic @ 10.02.2003. 04:02 ] @
Pratim ovu temu vec neko vrijeme, procitavsi svaku poruku od slova do slova.
Nekima dajem za pravo, nekima ne, ali na osnovu svega recenog i na osnovu ovih objavljenih clanaka u nekim casopisima i novinama, nagnalo me na razmisljanje i davanje komentara u vezi toga.
Dakle, Ivan je izgleda uspio da se etablira u estradnom kuloaru kao "mali od weba" (iliti "mali za web"), bez obzira na nacin na koji je to postigao - da li svojom zaslugom ili zaslugom roditelja, brace, sestara, kumova i prijatelja.
To je cinjenica.
Druga cijenica je ta da se ti pjevaci ne razumiju u web i dizajn uopste, tako da im se svasta moze podvaliti.
Ociti primjer je sajt koji sam ja radio za Danijela Djurica (www.danijelmusic.com, zbog trenutnog tehnickog problema sa providerom koji je mijenjao IP adrese , pristupiti se moze samo direktno preko adrese http://80.110.243.85/danijel ). On je sjedio pored mene i govorio:"Hocu takve boje, stavi mi ove slike, nemoj da to bude komplikovano ... blabla". Taj sajt je uradjen prije skoro 2 godine i ja ne zelim priznati da sam ja autor svega toga, jer me je sramota. No, sta je tu je. Posao se morao odraditi, iako nisu bile neke velike pare u pitanju. Odustao sam i od azuriranja tog sajta, ali angazovao sam pixel_pimpa da uradi novi sajt sa novim dizajnom za njega. Rad ce uskoro biti objavljen.
To je sto se tice tog primjera, ali vecina "estradnih zvijezda" je slicnih shvatanja i pogleda na web sajtove i dizajn, tako da im je cak prihvatljiviji neki kic i truli dizajn koji ce im ponuditi Ivan, nego neki drugi bolji dizajner.

Ok, to i nije neki problem, jer svako se u poslu snalazi kako zna i umije. Neko znanjem, neko vezama, neko parama...
Mene je iznenadilo ono sto sam procitao u "review"-ima, clancima i slicnim nebulozama nekompetentnih novinara, dajuci Ivanu status NAJBOLJEG, iako ga ne zasluzuje. Primjetio sam takodje da su tekstovi veoma slicni, pa se moze doci do zakljucka da novinari nemaju pojma o cemu da pisu, te su onda prisiljeni da kradu teme jedni od drugih i uz male prepravke objavljuju sirokoj masi.
To nije rijedak slucaj, jer dok je nekvalitetnih novinara, takvih ce pisanja i dalje biti.
Jos jedna pretpostavka je da njega neko gura u tom "estradno-novinarskom" miljeu, a nije iskljuceno ni da on plasira te tekstove kao indirektno placene reklame.

Da ne razbijamo glavu sad time i da ne polemisemo o tome bez argumenata, samo nagadjajuci mlateci praznu slamu, ja bih predlozio nesto.
Naime, u kontaktu sam sa novinarima Vesti (novine koje izlaze u dijaspori) i Sveta (znam novinare i direktora Vasiljevica), a poznajem i dosta "estradnih umetnika", pa bi se moglo uciniti nesto konkretno da se razbije ta iluzija oko Ivana.
Konkretnije, moze se objaviti clanak u Vestima i Svetu, na sto ce vjerujem reagovati i ostali mediji, tako da se otkrije i "druga strana medalje". Treba samo napisati istinu, navesti argumente i to je to.

Laz je da ce on raditi sajt za Lunu, jer poznajem Cedu licno. Sajt ce im raditi jedan decko iz Kragujevca, koji ce im raditi i spot jedan.
Takodje, upitan je i njegov rad u vezi slavnog imena Armani.

Bilo bi lijepo da se rezimira sva ova diskusija u vezi njega i da se izvuce ono najbitnije, na osnovu cega bi se mogao napisati jedan kvalitetan clanak za objavljivanje u casopisima i novinama. Imam neke veze i na TV Pink (bljak, ali posao...), pa ako bas treba, cimacemo i to.

...
[ Batica @ 10.02.2003. 10:39 ] @
To sto predlaze Strypy je potpuno bez veze, malogradjanski, nepotrebno i nije fer.
Niko nema nista licno protiv Rvana, njegovog posla, PR-a etc. vec protiv onih koji ga promovisu, koji su ili korumpirani ili potpuni diletanti ili sto je najverovatnije i jedno i drugo.
I neka neko zakljuca ovu temu vise, ko zna stva vec nekome vise moze da padne na pamet.
[ Trunks @ 10.02.2003. 13:09 ] @
Neka, zanimaju me sva mišljenja kad smo već počeli (ako ih ima uopšte).
[ factor @ 10.02.2003. 13:33 ] @
"MASTER VIRTUELNOG SVETA" ???
[ LinuxShop @ 10.02.2003. 14:19 ] @
Da li ste videli kako je uradjen sajt http://www.prslook-band.com/
Ja ne znam kako su uopste dopustili sebi tako nesto. Na pocetnoj strani slika prslook banda nesto malo a u dnu skoro ceo sajt zauzima logo od doticnog koji je radio sajt. Pa valjda treba da bude sam band u prvom planu a ne dizajner. Drugo kad se ucitava flash ona zelena pozadina i jos crvena slova pa ubija u pojam. Odskace totalno. Posle kad se udje u biografija ne mozes ni da procitas o njima font je totalno promasen. Kad se klikne na link " Ostalo " i kad se pojavi onaj meni to nista gore nema. Pa zar on nema nikakve ideje, ne moze da slozi boje za sajt. Ovo je neko moje misljenje o ovom sajtu

Vase misljenje?
[ Dejan Topalovic @ 10.02.2003. 22:58 ] @
Citat:
Batica:
To sto predlaze Strypy je potpuno bez veze, malogradjanski, nepotrebno i nije fer.
Niko nema nista licno protiv Rvana, njegovog posla, PR-a etc. vec protiv onih koji ga promovisu, koji su ili korumpirani ili potpuni diletanti ili sto je najverovatnije i jedno i drugo.
I neka neko zakljuca ovu temu vise, ko zna stva vec nekome vise moze da padne na pamet.

Da li su sa vezom, na visoko intelektualnom i liberalnom nivou, potrebno i fer - napisani ovi tekstovi o Ivanu ? Da si malo pazljivije i sa kontrolisanom sujetom citao ono sta sam pisao, opazio bi da sam u prvom planu kritikovao novinare koji su to pisali. A protiv novinara se mozes boriti samo kontra tekstovima i to sa odgovarajucim argumentima, kojih ne nedostaje.
Ako si ti letargican i ako ti je svejedno kao i drugima, da dopuste nadridizajnerima da svojom losu kvalitetu i kic postave za standard, u tom slucaju nikad se nista nece promijeniti.
Najgore je kad je neko ravnodusan i pesimistican, bez imalo ambicije i zelje da nesto promijeni, da ucini okolinu, kako privatnu, tako i poslovnu, boljom i kvalitetnijom u svakom pogledu.
Sto se mene tice, ovdje se treba suprotstaviti ovim kvazi-novinarima i nekompetentnim piskaralima, a Ivan treba da posluzi samo kao los primjer drugima.

Npr., politicki to izgleda kao da nema niko nista licno protiv Milosevica, njegovog posla, PR-a (sugestivna masovna masinerija) i td., nego da se trebamo boriti protiv onih koji ga promovisu, koji su diletanti i korumpirani. Posto ne mozes ove zadnjespomenute iskorjeniti, preostaje samo da se najistaknutiji clan te masinerije sankcionise - u ovom slucaju Milosevic.
(Poredjenje je samo figurativno, tako da se niko ne treba cimati zbog navedenog primjera)

die ("Comment or remove this line iliti citaj pazljivije ono sta se pise");
NHF
[ bluesman @ 10.02.2003. 23:36 ] @
Ja konacno ne kapiram u cemu je problem? Svako se snalazi kako zna i ume. Generalno sva legalna (pa cak i druga) sredstva su dozvoljena. Zasto bi bilo ko bilo koga sankcionisao i ko tebi (ili bilo kome) daje pravo da nekoga sankcionises. 90% pljuvaca bi se polomilo da uradi te sajtove, niko nebi odbio nastup na TV, a verujem makar i na CCTV samo ako moze.

Znaci, ti mozes da kazes da je lik krsh i da nema blage veze ali nemas pravo da pljujes njegove metode rada koji su, ocigledno, kakvi god da su, za njega uspesni. Na kraju, dizajn sajtova vise govori o vlasnicima sajtova nego o kreatorima.
[ -zombie- @ 11.02.2003. 00:05 ] @
Stripy: ako ces da jurish ove novinare, zasto odmah ne pobijesh celu redakciju PC Press-a, ili vec svih domacih (a i pola stranih) IT casopisa.. pa tamo je (skoro) svaki clanak placen. u jednom PC najbolje Shutle ploce, u drugom Apoge, u trecem neke trece...
[ valajbeg @ 11.02.2003. 01:07 ] @
maaa dobar je on samo ga malo *e*e slaganje boja .>!
[ Dejan Topalovic @ 12.02.2003. 21:19 ] @
Citat:
bluesman:
Ja konacno ne kapiram u cemu je problem? Svako se snalazi kako zna i ume. Generalno sva legalna (pa cak i druga) sredstva su dozvoljena. Zasto bi bilo ko bilo koga sankcionisao i ko tebi (ili bilo kome) daje pravo da nekoga sankcionises. 90% pljuvaca bi se polomilo da uradi te sajtove, niko nebi odbio nastup na TV, a verujem makar i na CCTV samo ako moze.

Znaci, ti mozes da kazes da je lik krsh i da nema blage veze ali nemas pravo da pljujes njegove metode rada koji su, ocigledno, kakvi god da su, za njega uspesni. Na kraju, dizajn sajtova vise govori o vlasnicima sajtova nego o kreatorima.

Ok, ja sam ponudio svoju pomoc, a posto vidim da ju ne zelite, onda radite sta ocete. Meni taj Ivan ne skodi nimalo, jer sam u Austriji, nego ste vi oni kojima on spusta standard i kvalitet. Ako se vi ne zelite time opterecivati, onda necu ni ja ubuduce. Ispadoh kreten zbog mog sazaljenja prema "pogodjenima i ostecenima".

Svejedno je da li se radi o Ivanu, Marku, bogu Jokinome ili nekom pedesetom liku, ako ce on biti javno eksponiran u laznom svijetlu postavljajuci time nekvalitetu kao standard.
A sto se tice sankcija, zar ih nisi osjetio u protekloj deceniji ? Zasto? Zbog ovakvih nesposobnih ljudi kao sto su ovi novinari i Ivan. Ne zelis stati na kraj tome? Ok. Tvoja volja.
Za mene je ova tema gotova.
[ironic]
Ivana za predsjednika udruzenja web dizajnera!
[/ironic]
[ flylord @ 12.02.2003. 23:04 ] @
Citat:
StRiPy:
Ok, ja sam ponudio svoju pomoc, a posto vidim da ju ne zelite, onda radite sta ocete. Meni taj Ivan ne skodi nimalo, jer sam u Austriji, nego ste vi oni kojima on spusta standard i kvalitet. Ako se vi ne zelite time opterecivati, onda necu ni ja ubuduce. Ispadoh kreten zbog mog sazaljenja prema "pogodjenima i ostecenima".


Uzvini a kome on pa spusta standard?! Kvalitet? Ma daj. Ko zna da radi posao i ko ima iskustva i dobre reference nema sanse da isgubi posao zbog Ivana. Prvo ima dovoljno posla jos uvek za sve nas. Samo ga treba naci:) A da budem iskren on ima svoje trziste i ja na primer nikad ne bih pokusao da udjem na to trziste, jer ne bih imao zivaca da se majem sa onim debilima. I ono sto je rekao Bluesman, prezentacija stvarno vise odaje o vlasniku sajto nego o onome koga je radio. Jer kad radis za nekog, pogotovo kod nas, taj neko ce uvek hteti da se njemu svidja to sto mu radis. Bilo da je reklama (zato i imamo ovoliko odvratnih reklama) ili website. I ne mozes ti da se nabedjujes sa musterijom. Potpises ugovor sa njim sta on hoce da dobije od tebe, i ti mu to napravis. Ako nesto ne moze da se uradi ti mu kazes i on hoce ili nece. Ako zanoveta, napravi mu sta trazi i ako vidi da ne valja, naplati mu prepavku jer je to vec drugi posao (zbog ugovora). A sto se tice izgleda sajtova tih nasih "Estrdnih umetnika" pogledajte samo kako se oblace, i ponasaju, i ukapiracete da se njima stvarno svidja to sto je Ivan uradio. Bez obzira da li je lose ili ne.
I ono sto je najbitnije , malo vas je napisalo sta je lose u njegovom dizajnu. Maltene svi ste rekli odvratan je: sto znaci da se vama na svidja kako izgleda, a to je ipak samo stvar ukusa i nicega vise. Eto na primer za mene je najbolji dizajn onaj koje se super vidi iz links-a i lynx-a, da nema frejmova, js-a, css-a, slika ... Jer meni internet sluzi iskljucivo za informacije a ne da se divim kolko je lep neki sajt. Iskreno zabole me. Ali zato ima ljudi koji obozavaju flash, fancy sajtove, puno grafike ... Sve je to samo ukus!!! A sad nek neko kaze konkretno sta ne valja kod njegovih sajtova sa stanovista (tehnicki) dobrog dizajna, ali ne tipa ne svidja mi se sto je stavio svoje slike na sajt: Ama bas svaka knjiha Wroxa ima slike autora na koricama!!! Ja znam ljude koje to nervira, a pomalo i mene:) Tako da taj deo isto nije relevantan.
Drugo to sto je rekao da je najbolji, to mnogi kazu: Kaze Microsoft, kaze IBM, kaze HP, kaze Compaq, .. Sony, Panasonic ... Coca Cola , Pepsi Cola, .. MC Donald's , Burger King ... I to svi to kazu javno i na mnogo vecim televizijama nego sto je Pink ili RTS. Zasto njih ne napadnete zbog toga. To se zove REKLAMA!!! I nije zabranjeno da kazete da ste najbolji. Mozete da kazete i da ste bolji od konkurencije, samo ne smete da vredjate konkurenciju, da kazete lose stvari o njima ... A to Ivan nije uradio.
I posledja stvar. I sta i da je platio sve one clanke po novinama??Vecina clanaka u PC Press-u su placeni. A niko nije na primer pljuvao po Pakomu sto prica da su Shatlove ploce najbolje na svetu, iako je realnost obrnuta
Sto ne pljujete po Coca-coli sto prica da je njeno pice najbolje kad ima gomilu kofeina u sebi koji je stetan za coveka, ima orto-fosftane kiseline, vestacke zasladjivace...
STO NIKO NE PLJUJE PO DUVANSKOJ INDUSTRIJI I REKLAMAMA ZA CIGARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alkoholna pica se reklamiraju na sve strane pricajuci kao su ona pravi put, vrhunac kvaliteta i uzivanja (u cirozi jetre) i u smrti u nekoj auto nesreci


Ehh, mrzi me da kuckam vise, idem si da spavam


Citat:
StRiPy:
[ironic]
Ivana za predsjednika udruzenja web dizajnera!
[/ironic]

I Ja sam za:)
[ bluesman @ 13.02.2003. 00:23 ] @
Citat:
StRiPy:
Ok, ja sam ponudio svoju pomoc, a posto vidim da ju ne zelite, onda radite sta ocete. Meni taj Ivan ne skodi nimalo, jer sam u Austriji, nego ste vi oni kojima on spusta standard i kvalitet.


Aj' sad da budem malo i vulgaran: Sta mene boli kita za Ivana, peru, miku, ziku... kako on meni ili bilo kome srozava kvalitet? To sto je on objasnio nekim ljudima koji misle da je tastatura kompjuter, da je najbolji dizajner - i to me boli kita. To nema nikakve veze sa mojom ciljnom grupom, on neka radi dziberima i shabanima. I ako se tim shabanima to svidja, blago njima, blago njemu, blago svima, a mene opet boli kita. To koliko on uzima para - i to me boli kita, i kako je dosao do tih shabana, jos vise me boli kita. Pa cak i to sto je rekao da je najbolji - booooli me kita.
moj put i njegov put su se razdvojili jos kod izvora :-)
Kapiras sada?

Moram sada da idem da pisam, boli me kita.
[ ||NeX|| @ 13.02.2003. 00:23 ] @
Nebi puno gnjavio i podupreo argumentima, jer sve se vidi iz priloženog.
A najmanju ruku je on meni neukusan "dizajner", a kao drugo još nije čuo za Photoshop. Ali ej znalažljiv to se mora priznati. Sve najbolej mu želim, ali ukusa i stila nema. (mora da je daltonista)
[ sutija @ 19.02.2003. 00:53 ] @
Hm...

sajt ni po cemu nije specijalan, mada je ok graficki resen...khm sve osim odvratne pozadine.
[ sutija @ 19.02.2003. 00:58 ] @
Khm... isfuran je ko Dejan Milicevic, ali decko zaista nema osecaj za boje!

P.S. Logo mu je odvratan i van svakog pravila! Odstampajte logo na 1 cm i izgubice se pola teksta!
[ zRco @ 20.02.2003. 13:24 ] @
Daj bre sta se primate, nija vam RVAN kriv sto vam tata nije harmonikas :P

E potpuno su u pravu likovi koji su zeljni RVAN-ove krvi. Pa zar je moguce da se po svim novinama provlace lazi i gluposti koje velicaju njegove amaterske radove. I sta je toliko specijalno sto je postao clan Internacionalne asocijacije cija je clanarina inace 79.95$. I otkud ideja da onakvo harmonikasko ruglo od sajta vredi 10000 evra. Ma stvarno sto je mnogo mnogo je. Nego da spremimo mi lepo jedan bager pa...