[ pokrovitelj @ 30.01.2003. 00:25 ] @
Da li bi neko mogo da mi kaze koje drzave traze ljude sa zavrsenim fakultetom poput Fon-a i u kojim oblastima?
[ Ivan Dimkovic @ 30.01.2003. 11:52 ] @
Citat:

Da li bi neko mogo da mi kaze koje drzave traze ljude sa zavrsenim fakultetom poput Fon-a i u kojim oblastima?


Kako u kojim oblastima, pa sta se studira na fon-u? Ako studiras informacione sisteme ne mozes da radis na nuklearnom reaktoru. Mozes da radis na projektovanju IT resenja, npr.

Ne postoje "drzave" koje traze, postoje firme, osim ako ne pricamo o drzavnoj sluzbi -( drzavnu sluzbu ces tesko da dobijes kao jugovic u nekoj razvijenoj zemlji) - a sto se firme tice, nebitno je gde se nalazi - bitne su tvoje kvalifikacije/iskustvo i da li ti njima trebas. Ostalo je sredjivanje papira i obicno nije problem.

U nekim drzavama se vrlo lako dobija radna dozvola za IT poslove, recimo Nemacka - naravno, neko mora da ti ponudi posao.

Imas www.monster.com pa kreni da pretrazujes sta te zanima.
[ Boris Stevanovic @ 31.01.2003. 17:07 ] @
Citat:
pokrovitelj:
Da li bi neko mogo da mi kaze koje drzave traze ljude sa zavrsenim fakultetom poput Fon-a i u kojim oblastima?

Poslednji slucaj za koji ja znam desio se pre par nedelja i neka delegacija iz Francuske razgovarala je sa nekih 40-ak studenata o zaposlenju i usavrsavanju u Francuskoj. Ali to moras da se raspitas.