[ jocast @ 26.07.2006. 03:42 ] @
Prosto pitanje:
Kako se u MySql-u radi export svih podataka iz baze,
tako da mogu da deinstaliram MySql, da ga ponovi instaliram, da vratim exportovane podatke, i da sve radi kao pre??
Drugo prosto pitanje:
Kako mogu podatke iz Excel-a da ubacujem u bazu??
Trece prosto pitanje:
Da li polja u jednoj tabeli mogu da sadrze razlicit broj redova, i kako se to upisuje??
Veliki pozdrav svima...
[ Gojko Vujovic @ 26.07.2006. 07:11 ] @
1. mysqldump — A Database Backup Program

2. ovde sam nasao ovo: mysqlimport --fields-optionally-enclosed-by=""" --fields-terminated-by=, --lines-terminated-by="\r\n" --user=YOUR_USERNAME --password YOUR_DATABASE YOUR_TABLE.csv

3. Ne znam uopste o cemu pricas. Procitaj neku knjigu o teoriji baza podataka i savladaj terminologiju za pocetak.
[ broker @ 26.07.2006. 07:34 ] @
Ako ces da preinstaliras istu verziju MuSQL-a onda mozes slobodno samo da prekopiras datoteke sa bazama. Pre toga, moras da zaustavis server da bi oslobodio datoteke.
[ jocast @ 26.07.2006. 10:46 ] @
Kakva arogancija administratora!!!
Hvala Pedja za savet...
Pozdrav svima...
[ Dejan Topalovic @ 26.07.2006. 11:00 ] @
@jocast: Sorry, ali ni ja nisam razumio ono trece pitanje...

PS: Ako budes tako nezahvalan za ukazanu pomoc, nece ti onda niko htjeti vise ni pomoci...
[ broker @ 26.07.2006. 11:06 ] @
Ne vidim nikakvu aroganciju, covek ti je dao odgovor kako se to radi. Pre ce biti da je arogantno sa tvoje strane jer si i inace odgovor mogao i sam da nadjes, citajuci uputstvo ili sa par kljucnih reci na Google-u.

Da sam naisao posle ovog tvog odgovora Gojku, ne bih ni pomislio da ti pomognem.
[ jocast @ 26.07.2006. 12:28 ] @
Hvala svima za pomoc...
"..savladaj terminologiju za pocetak.." mi je zaista izgledalo arogantno..
Izvinjavam se ako gresim...
Pretpostavljam da je ovaj forum predvidjen i za pocetnike koji bas ne barataju terminologijom kao neko ko se duze bavi ovim temama...
Ipak, pokusacu da prakticno objasnim sta sam hteo da pitam:
Ako tabela npr. sadrzi podatke iz adresara,ime, prezime, broj telefona... i treba uneti vise brojeva telefona sta se onda radi?
Pozdrav svima..ne ljutite se...
[ jablan @ 26.07.2006. 12:32 ] @
Citat:
sta se onda radi?

Nešto od sledećeg:

1) Napraviš posebnu tabelu za telefone
2) Dodaš još neko polje za telefone (Telefon1, Telefon2, Fax npr.)
3) Spakuješ sve telefonske brojeve u jedno string polje razdvajajući ih nekim delimiterom
[ misk0 @ 26.07.2006. 14:52 ] @
Po tvom poslednjem pitanju (u prvom postu) reklo bi se da baze nisi ni mirisao teorijski dok pitas tako nesto. Slazem se da je forum namjenjen svima i pocetnicima i naprednima, ali i prije nego sto pocnes upravljati autom moras znati gdje je volan i gdje ces sjesti.
Ne postoji tabela koja ima nejednak broj vrijednosti u razlicitim kolonama.

[Ovu poruku je menjao misk0 dana 27.07.2006. u 10:43 GMT+1]
[ jocast @ 26.07.2006. 23:26 ] @
Hvala..