[ shandu83 @ 28.07.2006. 00:20 ] @
Uhh.. odakle da pocnem... ovako..

Radim u premieru pro 1.5, montiram neke utakmice i exportujem ih na DVD...
E, sad... radim na 2 racunara jedan je P IV Intel 2.4, a drugi je AMD 64 3000+, oba kompa imaju NEC-ove DVD rezace...

I uradim apsolutno iste(ja barem mislim) postupke na oba racunara i kada pustim DVD, da proverim, slika drhti kako se kamera pomera sa DVD-ija koji sam narezao na AMD-u... Zasto?

Probao sam vise puta, detaljno, korak po korak, da se uverim da nisam negde pogresio, ne mogu da razumem... Zasto?

Sada radim ovako, exportujem iz premiera clip kao DV avi i onda preko Nero Visiona rezem na DVD, kontam da je tako brze, premiere nekako sporo reze... opet isti problem... Zasto?

Na AMD-u imam jos jedan DVD rezac LG, mozda da probam preko njega? Ne znam da li bi to sta promenilo...

Uglavnom, Help!
[ shandu83 @ 28.07.2006. 01:13 ] @
Uradio sam test,

Test: Capture-ovan materijal sam exportovao iz jednog i iz drugog premiere tj. tj jednog i drugog kompa...

, i ustanovio sam da snimak sa Intela je dobar, a sa AMD-a drhti...

Probao sam i sa verzijom 2.0 na AMD-u, ista stvar...

Jako bizarno, zar ne?

Intel ima Matrox RTX10 video karticu, ali nisam renderovao preko nje tako da mislim da nema uticaja ili mozda ima...
[ d4rk3lf @ 28.07.2006. 11:31 ] @
Mislim da je problem u feald-ovima. t.j. problem je u podesavanjima u premiere-u na tom AMD-u.
Proveri da li su ti setingsi u oba premiera isti (DV AVI 720x576; lower field first; 25 fps (pal u principu).
A zasto rezes iz premiera?

Ja u principu, exportujem u onaj format koji ima video kartica (neki tamo DV) i onda taj gotov fil-e ubacim u cannopus pro coder 2 ili dr. dvx.
[ shandu83 @ 28.07.2006. 14:35 ] @
Cini mi se da flicker removal uradio nesto na AMD-u. Ali opet, zasto to ne treba da radim na Intelu?
Mozda je greska negde u podesavanju graficke?
[ Cileinteractiv @ 28.07.2006. 15:34 ] @
Matrox radi sa Botom field first a sve ostale varijante DV kodeka su sa lower field-om, takođe mislim da bi to prvo trebalo proveriti.
[ shandu83 @ 28.07.2006. 15:50 ] @
Gde se proverava to?

Na intelu nisam radio preko Matrox-a, vec kao standardni DV PAL...
[ vukx @ 29.07.2006. 09:16 ] @
Citat:
Cileinteractiv: Matrox radi sa Botom field first a sve ostale varijante DV kodeka su sa lower field-om, takođe mislim da bi to prvo trebalo proveriti.

Ispravka, Matrox radi sa Upper Field First...

Ako je sve kako treba na AMD-ovom racunaru, proveri da nemas instaliran Matrox Software Codec na njemu. On zna, iz nekog nepoznatog razloga, da pravi probleme na racunarima koji nemaju Matrox karticu, iako ga pri export-u ne koristis?!

Znaci na racunaru koji nema neku Matrox RT karticu skinuti Matrox Software Codec...
[ Cileinteractiv @ 29.07.2006. 10:42 ] @
DA, greška, samo Matrox ima Upper Field...