[ bokisan1 @ 30.01.2003. 21:16 ] @
Zanima me kakvo je vase misljenje o funkcionisanju TV kartica u nasim
uslovima? Konkretno, ja sam u Beogradu (Bezanijska Kosa) i nemam
kablovsku. Postoji neka zajednicka antena (ne znam sta je to, neka
kablovska ili satelitska... Na susednoj zgradi postoji onaj veliki
"tanjir"). Prijem na TV-u je slab, ali to je upravo zbog TV-a (EI, ima
oko 20 god.). Ostali u mojoj i okolnim zgradama imaju sasvim O.K.
prijem. Od jednih cujem da su TV kartice super, od drugih da su sr***.
Dobio sam preporuku za Hauppauge i Prolink, a ja, opet, mislim da su
Pinnacle najbolje. Treba mi kartica sa TV i FM tunerom, teletextom i
daljinskim. Sta da radim? Kakva je uopste ta kombinacija TV+FM u jednom?
Da li dolazi do mesanja? Kakav je TV prijem na ovim karticama? Da li sa
svim karticama moze da se snima program?
[ Exe_ZZ @ 01.02.2003. 15:33 ] @
I ja se slazem sa tobom u vezi Pinnacle-ovih kartica! Stvarno su najbolje !

ja imam PCTV RAVE Pinnacle i savrseno mi radi ! do duse nema FM ,ali to mi i ne treba ... ova kartica moze da se nadje sad za jedno 65 evra!

ako hoces i FM na istoj imas isto Pinnacle - ov model ( koji ne zanm tacno ) i kosta negde oko 90 evra !

u svakom slucaj neces baciti pare !!!!

Ja moju koristim vec 2.5 godine !

Sto se tice prijema preko zajednicke antene to ti vec ne mogu pomoci jer imam kablovsku !

dobre su ti kartise i Zoltrix , pa ti izaberi !
[ WOROTH @ 01.02.2003. 18:59 ] @
Nesto vise o TV karticama imas na forumu:

http://www.elitesecurity.org/tema/18395

Procitaj utiske, ukljucujuci i moje o Prolink PixelView PlayTV Pro...

Ako te jos nesto interesuje pisi...

Pozdrav!
[ Radeon @ 12.02.2003. 10:51 ] @
Pogledaj Zoltrix kartice: www.zoltrix.com
Te kartice kod nas kostaju oko 75€,imaju i FM radio stereo,teletekst,opcije prewiev i overleya(kod snimanja),i imas TV i audio ulaze...
Ja je imam oko 1god i nemam nikakvih problema,doduse imam kablovsku...
[ hanibal @ 12.02.2003. 22:07 ] @
I ja imam zoltix-ovu tv kartu sa FM-om Genius Wonder Pro,stvarno su dobre!Platio sam je 132 marke kod nas u RS to je negdje 66 evra!!!!1
[ dreamer-type @ 15.02.2003. 09:50 ] @
I ja imam Zoltrix (z-cyber) genie wonder pro, sto se tice slike sve je ok, sa obicnom loga3 antenom imam 11 perfektnih kanala i jos nekoliko losijih....
Ima hardverski MPEG enkoder, tako da pri snimanju u rezoluciji 720x5xx procesor se koristi oko 12%...Znaci igram UT2003 i snimam program bez seckanja...
FM tuner je O.K.
Jedino sto mi Teletext ne radi, nemam pojma shto...
cena je oko 60evra...

pozdrav,
dreamer

P.S.
Nego, el imao jos neko od vlasnika probleme sa teletextom??
[ deki999 @ 14.01.2004. 06:43 ] @
uzeo sam skoro pinnacle pro. radi lepo sa drugim softverom, ali sa originalnim nece !!! imam kablovsku, nisam jos nista snimao, jos trazim pravi softver za to.
dobra stvar...

problem iznet na temi:
http://www.elitesecurity.org/tema/39508

sta je to "hardverski MPEG enkoder"? gde se kaci? usb? pci? koliko kosta?
[ kUdtiHaEX @ 14.01.2004. 09:17 ] @
Zoltrix & ostali junk ne vredi te pare.

Razmisljaj o MSI, Prolink ili PCTV kao proizvodjacima.
[ Bartman @ 14.01.2004. 11:31 ] @
Razmisli i o Leadtek-u. Ja imam model WinFast 2000 XP DeLuxe, i kablovsku, i mogu ti reci da je za te pare sasvim OK kombinacija, a i FM tuner joj je odlican !!!
[ stefy @ 14.01.2004. 11:41 ] @
Citat:
deki999:
uzeo sam skoro pinnacle pro. radi lepo sa drugim softverom, ali sa originalnim nece !!! imam kablovsku, nisam jos nista snimao, jos trazim pravi softver za to.


ja imam pctv pro i koristim vidcap http://www.morgan-multimedia.com/vidcap.zip
za snimanje. mali programcic i jako lepo radi
[ SoulFly @ 14.01.2004. 13:44 ] @
Citat:
kUdtiHaEX:
Zoltrix & ostali junk ne vredi te pare.

Razmisljaj o MSI, Prolink ili PCTV kao proizvodjacima.



Ne bi shkodio neki argument u vezi tvojih tvrdnji...narochito zato shto sam i ja chuo da Zoltrix i Leadtec 2000XP zaista odlichno rade, a ti ih svrstavash u junk...argumentuj molim te
pozdrav
[ twix @ 14.01.2004. 22:03 ] @
Uzmi miro STUDIO PCTV Pro, mislim da neces naci bolju tv karticu od nje. Taj model mislim da poseduje i FM.
Ja licno imam Pinnacle Studio PCTV (standardni model) koji poseduje i daljinski, medjutim nema FM, mada mi on i ne treba, posto nikad i ne slusam radio. Teletext ne radi loshe, medjutim pod win98se ne radi, ne moze da se instalira, dok u win me, 2000, xp radi ok.
Slika je odlicna, znaci kvalitet je stvarno ok (napominjem da imam kablovsku), a sto se snimanja tice, verovatno zato sto imam stariju verziju drajvera (jer sam karticu kupio pre 2-3 godine), snimak od 5min u rezoluciji 320x240 zauzima nekih 90MB, sto je stvarno previse ..koristi neki PCLEPIM1 codec,.. medjutim skinuo sam neki divx konvertor, pa ga skupi jedno 10x ;)

Na tebi je da odlucis,.. neka neko napise nesto o novim asusovim i msi tv karticama, ako ih poseduje.
[ virtualx @ 15.01.2004. 09:21 ] @
da li je bolja slika sa tv karticom ili je isto kao i na tv-u?
kakve su way jet tv kartice?
[ SoulFly @ 15.01.2004. 10:32 ] @
Pa sad bolja slika od TV-a nije...ali pitanje je koliko je gora :)
[ sikili @ 15.01.2004. 11:58 ] @
Ja takodje imam pctv bez pro .snima takodje 320*240 (u studio njegovom moze i malo vise) reci mi gde i kako taj divx konvertor?
Pokusaj sa pinacle studiom 8 tamo sam uspeo sa 720*588 (ali ga moras napadati par puta).

Mislim ,citajuci po netu da sada najbolje

1.asus tv karta
2.msi@anywere
3.leadtec 2000

Da li je ko probao ove karte i kakvi su utisci???

sa pctv nisam zadovoljan jak je los snimak tv programa i mlogo brate memorije uzima...
[ MMX @ 15.01.2004. 12:50 ] @
Skini najnovije drajvere. Moj drug je pre par meseci grebovao celu utakmicu u divx format i to sa video capture [ili kako se vec zove] programom. Uglavnom ovaj program dolazi uz softver za tv karticu.
[ twix @ 16.01.2004. 01:18 ] @

Što se kvaliteta slike tiče, ne mogu reći da je gora od slike na tv-u, jer to nije tačno, slika je izuzeto dobra, zavisi ako ti je loš monitor onda je loša i slika .. (pri tom ne mislim na signal, da li je preko kablovske ili antene).
A za kompresiju sam koristio MPEG4 Direct Maker koga možeš skinuti sa http://www.artech365.com/ onako, nije loš programčić.
[ deki999 @ 22.01.2004. 11:59 ] @
Citat:
Mislim ,citajuci po netu da sada najbolje

1.asus tv karta
2.msi@anywere
3.leadtec 2000

Da li je ko probao ove karte i kakvi su utisci???

podrzavam ovo (bar za ASUS-a). pinnacle mi nije radio, jako los softver. asus je odlican. neko na forumima rece da su sve kartice hardverski slicne, i da je ono sto ih razlikuje samo softver, e tu asus mnogo odskace od pinnacle-a. nikako ne mogu da opravdam cenu od 90€ za pinnacle pro. asus koji ja imam je 60€.
malo detaljnije:
http://www.elitesecurity.org/poruka/263799

najbolji program za gledanje i snimanje je windvr3.

[Ovu poruku je menjao deki999 dana 26.01.2004. u 13:21 GMT]
[ sikili @ 23.01.2004. 11:54 ] @
Da li je to ova karta asus tv\fm (Connexant CX2388x)http://www.asus.com/products/vga/tvfm/overview.htm

Moram kupiti uskoro neku?
Pa me zanima s obzirom da mi je mali hard,moze li i kakvog je kvaliteta
snimanje tv programa 720*5++ ili 640*480 sa direktnom kompresijom video\audio
prethodno stavljenih codeca npr, video=divx 5.1.1 i audio mp3 ili mpeg lauer-3 160 kbs .


Dobijas li kakav soft uz kupovine te karte.?npr. za montazu snimljenog materijala
(iseci neke delove, ubaciti neke, spojiti itd) da bude sve u jednom programu

Dosad te stvari sam radio u vise programa (Studio pinnacle8,dr divx,virtual dub,vcr itd.)
[ sttefan @ 23.01.2004. 14:35 ] @
Moj drug ima karticu MSI@anywere i na monitoru 21 pri rezoluciji samog monitora 1600x1200 slika je fantasticna...napominjem da on nema kablovsku(kako bi tek slika izgledala tad.Ranije sam vidjao i druge kartice ali ovoj nisu ni do kolena.
[ ksrele @ 23.01.2004. 16:47 ] @
Ljudi nemojte se gadjati sa rezolucijama. U zavisnosti od softvera skoro sve TV kartice mogu da snimaju u bilo kojoj rezoluciji, ali se u rezoluciji većoj od PAL rezolucije (8XX x 625 nisam siguran, ali ima 625 horizontalnih linija sigurno), slika softverski uveličava sa nekim filterima.
Skoro svaka TV kartica do procesora doprema nekompresovane (ili delimicno) kompresovane podatke koji se snimaju na disk u AVI format. Ako želite snimati u Divx format ito u MAX hardverskoj rezoluciji potreban vam je jak procesor i dosta rama jer se snimak kompresuje REAL TIME u procesoru prilikom snimanja.
Što se kvaliteta slike i kablovske tiče ja sam imao problema.
Posedovao sam Genius Video Wonder Pro 2 i kada priključi kablovsku (koja na TV-u daje super sliku) meni na PC-u slika očajna a pri tom mi se javlja zvuk od 50 Hz na muzičkoj. Problem je u tome što kablovska na masi nema 0 V kao što bi trebalo nego nešto više ili manje, pa kad priključim na moje uzemljenje dolazi do smetnji.
Rešenje: skinuti uzemljenje sa PC-ja, posle čega je slika bila super.
Posedovala je i FM i daljinski i Teletekst, dosta jeftina ali i dosta dobra kartica.
Inače interesuje me da li postoji FM kartica sa RDS dekoderom i gde može da se nabavi i pošto je?
[ sttefan @ 24.01.2004. 20:14 ] @
ksrele,

ja sam rekao pri rezoluciji monitora 1600x 1200 ,znaci slika je razvucena ,i bila bi jos bolja da je neka 17-ica u pitanju....znaci nisam mislio na rezoluciju TV kartice.Nadam se da me sada razumes ?
[ the.kum @ 25.01.2004. 02:41 ] @
Citat:
ksrele:
Ljudi nemojte se gadjati sa rezolucijama. U zavisnosti od softvera skoro sve TV kartice mogu da snimaju u bilo kojoj rezoluciji, ali se u rezoluciji većoj od PAL rezolucije (8XX x 625 nisam siguran, ali ima 625 horizontalnih linija sigurno), slika softverski uveličava sa nekim filterima.


Koliko ja znam, puni PAL je 768x576.

Citat:
Posedovao sam Genius Video Wonder Pro 2 i kada priključi kablovsku (koja na TV-u daje super sliku) meni na PC-u slika očajna a pri tom mi se javlja zvuk od 50 Hz na muzičkoj.


A jel ti nestao i taj sum od 50Hz kad si skinuo uzemljenje?? Ja imam Kworld i budjavu integrisanu CMI 8738, i imam takodje taj sum, mada nije na 50Hz, vec negde izmedju 200-500 Hz (slobodna procena;). Sum je jos izrazeniji prilikom capture-a (hocu reci, kad pustim snimljen avi, sum je jos veci). Takodje sum nije konstantan, vec ima-nema. E sad, jedan ortak je imao Pinaccle + CMI8738 i isti taj sum prilikom snimanja, a kad je zamenio 8738 sa Creativom sum je nestao ;) Pa sad, ne znam da li je to isti taj sum o kome govoris, i sta mu je zaista uzrok? Help!!!
[ ksrele @ 25.01.2004. 13:29 ] @
Polako polako ni ja nisam siguran za PAL rezoluciju ali tu je negde.
Sto se tice suma tj. bruma on se kod mene javljao jer, kao sto sam vec rekao, kablovska nije uzemljena a moje uzemljenje nije bas nekog kvaliteta i ne uspeva da odvuce visak elektriciteta u zemlju. To dovodi do bruma od 50Hz (zbog mreznog napajanja koje je na 50HZ kod nas) i do harmonika koji se dobijaju kao 50 x X (X - 1;2;3...), ti harmonici su slabiji od glavnog ali se cuju. E sad kod mene se to resilo tako sto sam skinuo uzemljenje sa kompa, ali to bas i nije korisno tj. ovako je jako opasno za koriscenje...
Brum se jos moze javiti zbog losih kabova za zvuk (TV Card => Muzicka) ti kablovi moraju da budu dobro oklopljeni (sirmovani).
Ako imate jos pitanja oko TV kartica javite se.
[ the.kum @ 28.01.2004. 01:45 ] @
Citat:
ksrele:
Sto se tice suma tj. bruma on se kod mene javljao jer, kao sto sam vec rekao, kablovska nije uzemljena a moje uzemljenje nije bas nekog kvaliteta i ne uspeva da odvuce visak elektriciteta u zemlju. To dovodi do bruma od 50Hz (zbog mreznog napajanja koje je na 50HZ kod nas) i do harmonika koji se dobijaju kao 50 x X (X - 1;2;3...), ti harmonici su slabiji od glavnog ali se cuju. E sad kod mene se to resilo tako sto sam skinuo uzemljenje sa kompa, ali to bas i nije korisno tj. ovako je jako opasno za koriscenje...

Neke stvari mi ovde nisu bas jasne, pa ako bi mogao malo da mi pojasnis. Dakle ovako - koliko ja znam taj brum sa osnovnim harmonikom na 50 Hz nastaje usled parazitivnih kapacitivnosti izmedju faznog provodnika i mase uredjaja i izmedju faznog provodnika i sasije uredjaja. U PC-u se to onda valjda desava u transformatoru u napajanju. Zatim, tv kartica ima kontakt sa sasijom preko koje onda i dolazi brum. Da li sam u pravu? Onda bi to znacilo da to sto masa od kablovske nije na 0V i nema neke veze sa ovim? Osim sto bi tekla struja zbog razlike potencijala kroz sasiju, ali ne na 50 HZ. Jos jedna stvar koja me interesuje je da li masa kablovske ima fizicki kontakt sa masom pc-a? Ako nema onda bi mozda moglo da se jednostavno izoluje deo kucista izolir trakom na koji naleze tv kartica da bi se sprecio fizicki kontakt izmedju kartice i sasije pc-a, pa bi i brum nestao...?
[ kUdtiHaEX @ 28.01.2004. 08:19 ] @
Citat:
SoulFly:
Citat:
kUdtiHaEX:
Zoltrix & ostali junk ne vredi te pare.

Razmisljaj o MSI, Prolink ili PCTV kao proizvodjacima.



Ne bi shkodio neki argument u vezi tvojih tvrdnji...narochito zato shto sam i ja chuo da Zoltrix i Leadtec 2000XP zaista odlichno rade, a ti ih svrstavash u junk...argumentuj molim te
pozdrav



Cuo ili probao? Pod junk spadaju kworld, zoltrix.. A prolink (koji neki krste kao Leadtek svejedno), MSI, PCTV spadaju u vrh ponude...
Kakav tebi argument treba? Uzmi jedan kworld recimo i jedan PCTV i sam ces videti razliku...
[ ksrele @ 28.01.2004. 10:07 ] @
Covece jest da sam ja Elektrotehnicar ali nazalost ne bavim se mnogo sa Energetskim stvarima tj. sa mreznim naponima, trofaznim strujama... pa samim tim ni sa uzeljmenjem nisam bas mnogo upucen. Ti si "kume" sigurno upravu ali eto... Ali sto se tice mog PC-a on bez kablovske i sa uzemljenjem radi normalno, cak i kada na TV karticu spjim VCR ili kameru (bez kablovkse) sve radi OK... Kada spojim kablovsku na bilo koji uredjaj koji ima uzemljenje dolazi do bruma... a kada spojim na PC slika je losa i zvuk je los. Pokusao sam da izoliram masu od kablovske izolirkom i nestalo je bruma ali slika je bila losija jer nije bilo mase... (ne moze se ni sa njom ni bez nje). Pa sam tek tada dosao na ideju da skinem uzemljenje sto je verijte mi pomoglo. Ali karticu ne mogu nikako da izolujem od mase PC-ja jer, normalno, potrebna je masa za rad... A sasija tj. masa je 0V tj. neutralni vod napajanja... (naznam da li me shvatas) Ljudi ja sam iz Subotice. Ako je jos neko odavde iz Subotice nadam se da me razume... Jer sam to primetio kod dosta njih u Su.
Voleo bi da mi neki strucnjak odgovori u cemu je problem, u kablovskoj ili u mom uzemljenju?
[ the.kum @ 28.01.2004. 13:50 ] @
Opet mi tu nesto nije jasno - ne razumem na sta tacno mislis kada kazes da kada kablovsku spojis na bilo koji uredjaj sa uzemljenjem dolazi do bruma - mislim na sta tacno spojis kablovsku i kako?? Sto se tice mase PC-a naravno da je ona potrebna za rad - ali kad kazem masa mislim na neutralni vod od 0V a ne na uzemljenje, a sasija, tj. kuciste nema veze sa neutralnim vodom vec je uzemljenje povezano sa kucistem. Tako da sam ja mislio da ako se taj brum prenosi preko sasije da onda izolujem deo kartice i kucista koji se dodiruju...to cu i da uradim pa cu onda javiti ako sum (brum) kod mene nestane. Nego, kako bih mogao uopste da izanaliziram zvuk (pomocu kog softvera) da bih video tacno gde mi je sum - mislim kako ti tacno znas da ti je osnovni harmonik na 50 Hz ?

p.s. Slazem se i ja da bi trebao neki strucnjak za ovu oblast da nam ovo objasni, pa mozda ne bi bilo lose da se sve ovo prebaci u forum za elektroniku ili da pokrenemo tamo novu temu...
[ ksrele @ 28.01.2004. 15:19 ] @
E pa ako opet ne razumes ne znam kako da ti objasnim. Kada je kablovska spojena na TV a TV na PC zvuk je ocajan, tako da sam morao galvanski (pomocu zvucnog 1:1 trafoa) da odvojim TV i PC da bi mi zvuk bio OK. Probaj ovo pa da vidimo da li i kod tebe ima ovakvih problema.
Inace izmi unimer i videces da izmedju 0V ("crne zice") i mase (sasije kucista) PC i videces da su spojene tj. na istim potencijalima. Kartice ne vredi izolirati od sasije jer ionako dobijaju masu preko nultog voda ("crne zice").
A analizu zvuka mozes da obavis pomocu nekog malo boljeg programa za snimanje (Cool Edit, Gold Wave...) kojeg podesis na spektralni prikaz ili sa programom koji simulira osciloskop preko muzicke kartice (ne znam kako se tacno zove, nesto kao WinOsc ili tako nekako).
Mozemo da bacimo ovo na elektro forum, nije problem... Javi ako ti to uradis pre mene... Ja nemogu sada...
[ KonstantinII @ 06.07.2004. 09:50 ] @
Evo mog skromnog misljenja o TV kartici koja izmedju ostalog nosi oznake:
V-stream Kworld
878rf Xpert (10 bitni chip)

Softver nije preterano lep, ali je zato EXTRA lak za korishcenje i ima sve i svashta.

Dobijesh programchic koji se zove PVR - plus i on ti omogucuje:

- gledanje TV, slushanje radija, DIREKTNO snimanje SVIH formata video fajlova, a zasebne (sa radija) audio fajlove snima u odabranom Wav formatu.
(tu je ukljucheno i direktno snimanje u DivX, tj. MPEG4, ali za to treba da skinesh i instalirash registrovani Divix codec sa neta. Ja nemam neku potrebu za tim jer mi i MPEG2 odgovara, pa josh nisam to uradio, ali moj drug koji je kupio karticu kad i ja jeste i radi perfektno)

- konvertovanje video fajlova (DV/AVI - MPEG/DVD)

- montazu MPEG/DVD fajlova i kreiranje sopstvenih filmica,

- i snimanje (burn) DVD-a

Kanali se vrlo lako nalaze sa funkcijom "auto search", ali naravno, kao i sve druge kartice, malo kanala i to slabog kvaliteta nalazi sa obichnom antenom (jos manje sa sobnom), ali je zato sjajna sa kablovskom.
Stim shto se naravno desi da auto search ne nadje sve kanale, pa ih ti nadjesh "manuelno".

Slika je vrlo dobra i rekli su mi neki koji su imali neku microstar karticu da je bolja nego ta. ;o) al sam egzaktan
Shto se tiche snimanja, imash neverovatne opcije podeshavanja kako formata fajla, tako i broja frejmova, rezolucije...

Ono shto se meni ne svidja je kvalitet zvuka, ipak ne moze se vishe ni ochekivati od TV-a. Dakle, nije zvuk losh, vec nije perfektan! ;o)
A kvalitet FM zvuka mi se uopshte ne svidja.
Mozda to moze i da se popravi (boljom antenom ili sl.), ali ja nisam imao vremena da se bavim time, kao ni teletekstom, koji je takodje ukljuchen u ponudu.

Kartica zahteva minimum 1GHz i 256 MB ram, kako bi radila dobro.

I sve se koristi vrlo jednostavno.

E, da. Imao sam strashnih problema sa ubudzivanjem kartice u kucishte!!!!!
Napravili su glupost i onaj plehchic koji se shrafi na kucishte nije dobro prishrafljen za ostatak kartice, tj. za jedno milimetar, dva je pogreshno napravljena rupa na kartici gde se prichvrshcuje taj lim. I to prouzrokuje, da mozesh imati problema sa nameshtanjem kartice, a da ona OSTANE U SLOTU!
Vrlo nezgodno, ali se zato i VRLO isplati, s obzirom da platish 33 evra ono shto ne mozesh da dobijesh ni za 60 evra kod fensi firmi!

Naravno da dobijesh i daljinski, koji ima mogucnost da radi kao bezicni mis!!!
I josh neke sitnice, tipa programiranje snimanja u odredjeno vreme CHAK i kad je PC ISKLJUCHEN (tj. u hibernaciji), gledanje TV, dok on snima, itd...

PA, mozda ovo nekome bude i interesantno.
[ salec @ 06.07.2004. 10:30 ] @
Citat:
ksrele: Inace izmi unimer i videces da izmedju 0V ("crne zice") i mase (sasije kucista) PC i videces da su spojene tj. na istim potencijalima.


Dve reci (jedan pojam): ground loop. Ocito da je oklop koaksijalnog kabla od kablovske uzemljen negde relativno daleko, pa kada ga spojis sa svojim racunarom, koji je uzemljen preko instalacije uzemljenja zgrade, zatvara se petlja: zemlja - njihova tacka uzemljenja - oklop koaksijalca - sasija kompjutera - kabl za napajanje - instalacija kod tebe - zemlja - i dalje opet do mesta gde se njihova instalacija vezuje sa zemljom. DC potencijal je isti, kako pokazuje voltmetar, ali se u toj konturi indukuje mali AC napon, jer je ona induktivno spregnuta sa mrezom. Posto je suludo i po zivot opasno prekidati uzemljenje tu kod tebe, jedino ti preostaju odvojni transformatori. Ja bih probao da oklop koaksijalca spojim na konektoru ne direktno, nego preko nekog kondenzatora malog kapaciteta, recimo 100pF ili manje (velika impedansa za brum 50Hz, ali mala za VF signal kabovske). E sad, moze da se dogodi da to malo stvori refleksiju, pa da ti se slika pokvari... treba probati da se vidi sta ce se dobiti.
[ Milos Maric @ 08.07.2004. 22:57 ] @
Kako se kartica prikljucuje na kablovsku, odnosno kako se izvodi to da se kabal od kablovske podeli na dva kabla, jedan za TV, a drugi za racunar?
[ dj bojan @ 19.07.2004. 23:48 ] @
Za software se javite kod mene jer imam bar 10 resenja za gledanje tv ili capture koji rade super.


[email protected]
[ BeastMaster @ 20.07.2004. 08:40 ] @
Pa mogao si o tih deset rešenja kako sam kažeš, i ovde par reči da napišeš....
[ Dj_Losmi @ 07.08.2004. 13:51 ] @
Ja imam MSI TV@nywhere, i uopste nisam zadovoljan sa istom.
1.Kada se digne windows, cuje se sistanje radio zvuka, pa da bi to resio, moram da otvorim, pa zatvorim radio program.(probavao sam sva moguca podesavanja,i nista)
2.Da bi snimio neki video file(fajl), da bi slika bila normana moras da stavis u DVD kvalitetu da bi se bar videlo ono sto si hteo da snimas.
3.Kod mene je prijem slike,katastrofalno los.Mozda je to zbogl lose kablovske, ali na TV-u se slika super vidi, a kad taj isti kabl ubodem u TV karticu, skoro da se nista ne vidi.
Mozda je model moje kartice iz neke lose serije ili sl.Ali karticu nisam dobio u OEM pakovanju, znaci kutija, kablovi,MSI nalepnica idt.
Obrazlozite!!!
[ Boris Lozac @ 07.08.2004. 15:26 ] @
I koja je na kraju najbolja, znaci zanemarimo cenu, da ima sledece karakteristike:

1. Odlicna slika, da nije zrnasta, znaci najbolja sto moze od Tv kartica
2. Dobre opcije za snimanje
3. Dobar prijem TV i Radio kanala
4. Snimanje Radia direktno u MP3
5. Kvalitetna, da je dugovecna
6. Da ima daljinski
...

Znaci bez nekih pitanja, kao "jesi ti uopste citao forum", posto jesam i ima mnogo razlicitih misljenja, svako ko ima ili zna da postoji kartica sa ovim sto sam nabrojao nek kaze, pa da vidimo koja je najbolja.
Ja sam cuo da su Terratec dobre kartice, a ja razmisljam da menjam svoju Pinnacle PCTV zato sto nema radio, i ne mogu vise da snimam nista, restartuje mi komp(mada to mozda i nije do nje)...
Ajde pa navedite neke modele za koje znate da su dobri, i cenu ako znate, pomoci ce mi da se odlucim, a i drugima........
pozdrav....
[ Boris Lozac @ 14.08.2004. 15:36 ] @
Ajde ljudi, ozivite malo ove TV card teme.....
[ anon19279 @ 28.02.2005. 14:32 ] @
Ljudi probajte LEADTEKOVE kartice ... NAJBOLJE SU i nisu skupe..
a slika je BRUKA DOBRA.


TV +FM kartica - Leadtek 2000 DELUXE XP predstavlja novi model sa TELETEXT-om i novim, boljim softverom (direktno grebovanje u DIVX format i rezanje na CD ili DVD) odlične karakteristike, digitalana video montaža, SLIKA U SLICI, titlovanje, inserter .... Full pack.
[ anon19279 @ 28.02.2005. 14:37 ] @
evo jos jedna JEFTINA tv PHILIPSOVA kartica i to STEREO

Philips TV Tuner sa FM prijemom i snimanjem u Div-X format ...


Čip: Philips 7131

Rezolucija snimanja : 768 x 576

Daljinski: Da

FM: Da sa Antenom


Novi model PHILIPS TV kartice poslednje generacije sa novim DIGITALNIM tunerom. Ugrađen je i Philips SAA7131E čip koji obezbedjuje vrhunsku stabilnost, kompatibilnost kartice. Instalacija je do te mere jednostavna da će se i totalni amateri lako izboriti sa njom, dok su programi veoma funkcionalni i dobro dizajnirani. Sve standardne opcije su obezbeđene, a ugradjen je i kvalitetan FM tuner. Prijem TV i radio kanala je odličan, kako sa antene tako i sa kablovske mreže. Pohvalicemo i što tuner sa audio in ulazom može povezati i interno, a S-Video i kompozitini ulazi se podrazumevaju. Kvalitet slike – ošrina i kontrast su bez greške, a tu je i daljinski upravljač.

Takodje, podrzano je snimanje video zapisa u Mpeg4 - DivX format.





FEATURES Integrated TV, BTSC, EIAJ, NICAM, A2 & AM Audio Decoder on Chip
Support Teletext for PAL System
Auto Channel Scan and Name Recognition
Multiple Channel Preview
TV / Video Always on The Top of The Monitor Screen
Support Real-Time Video Recording in MPEG-4/2/1 format (MPEG4 is compatible with DivX or Microsoft MPEG4). (Note: you have to download the codec by yourself)
Brightness/Contrast/Saturation/Hue Adjustment
Sleeping Timer
Supports Time-Shifting - Record & Playback Live TV Program at the same time
Supports Schedule-Recording
Supports Still Image Capture in JPEG or BMP format
FM Radio record & playback (option)
Power-Off PC by Remote Controller
[ Fuzz @ 28.02.2005. 15:42 ] @
A koja je razlika izmedju deluxe i expert leadteka?
[ Billy_boy @ 26.06.2005. 15:53 ] @
Dj_Losmi!
Navodno tv karticama smeta previše jak signal. pokusaj nabaviti filtar za gušenje pa vidi je li slika bolja. Mozes prije pokusati je li postoji razlika kad kabelsku spojis izravno na karticu bez spliter i kada je spojena na spliter. Ako ti je bolja slika sa spliterom znaci da ti je jak signal jer spliter malo gusi signal.

[Ovu poruku je menjao Billy_boy dana 26.06.2005. u 16:58 GMT+1]
[ mega023 @ 29.06.2005. 15:15 ] @
imam Pinnacle PCTV vec oko 2.5 godine i zadovoljan sam sa istom, ali hocu da probam Leadteka... Ima neke 2 verzije jedna je oko 60 eur a druga oko 110 eur... zna li neko u cemu je razlika?

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 22.04.2006. u 00:19 GMT+1]
[ goran.petkovic @ 10.04.2006. 07:53 ] @
Ne znam da li ovo pripada ovde ali da ja ipak pitam.
Kupio sam Tv-katricu asus my cinema p7131 sa philips tv-tunerom moja masina je stara duron 750MHz...... Problem je što sa softwareom koji sam dobio slika i zvuk mi seckaju. Želim samo da gledam tv ili da slušam radio, ništa više. Moje pitanje je postoji li neki drugi software za gledanje TV-a? i gde da ga nadjem
[ DSavic @ 10.04.2006. 10:47 ] @
I ja imam Asus TV/FM card..doduše 7134..ali jedina dva programa koja su me oduševila..(.a probao sam preko desetak aktuelnih) su ..na prvom mestu Dscaler 4.11 (opensource..freeware http://deinterlace.sourceforge.net/) i fly tv 2000...
I jedan i drugi su prilično userfrendly..brzi..i daju fantastičnu sliku...čak u okviru Dscalera imaš mogućnost da ti on automatski prilikom same instalacije prepodesi program prema tvojoj mašini..
[ Snoop` @ 21.04.2006. 13:57 ] @
Asus i leadtek 2000 su po meni najbolje
[ JOJO847 @ 22.04.2006. 12:47 ] @
@goran.petkovic

Uz taj proc i bar 64 ili 128 ram-a nebi smio imati takve probleme. Prekontroliraj neke procese u pozadini i opcenito "stanje" windows instalacije.
[ penic @ 26.04.2006. 23:22 ] @
@goran.petkovic
ne bi bilo zgoreg da proveris da nije aktiviran timeshifting(znaš ono pauza
u programu)....to jede resurse ...ako kartica i njen softver to podrzavaju.

[Ovu poruku je menjao penic dana 27.04.2006. u 00:24 GMT+1]
[ grozda @ 27.04.2006. 23:41 ] @
Intersuje me sledece:

- da li TV kartice mogu da snimaju program u DivX formatu na slabijim masinama Interl P3 na 500 MHz sa 256 MB
i koju bi preporucili?

- da li samo novije kartice snimaju u DivX i neko rece da je los kvalitet