[ gygy @ 30.01.2003. 23:06 ] @
Kako da napravljeni program koristim na drugom racunaru koji nema Delphi?
Da li je problem u compileru ili linkeru?
Imam dvojni sistem Windows 98 i XP, i instalisan Delphi u oba.
Ali kad napravim neki program kod mene funkcionise ali kod druga nece da radi prijavljuje stalno neke greske!
Koristio sam paradox bazu, i ako je u pitanju neki file koji nedostaje mozete li mi reci koji je?

Unapred Hvala!!!

[Ovu poruku je menjao gygy dana 31.01.2003. u 15:33 GMT]
[ -zombie- @ 31.01.2003. 02:54 ] @
nisi naveo kakve greske.

ako si radio nesto sa bazama, i to sa nekim serverom (interbase/mssql/mysql) onda i definitivno treba instaliran i taj server na target makini.

a i ako nije server, nego neku file bazu (paradox/dbf/access) onda ce ti trebati BDE RTL (borland database engine - runtime libraries).

ili ako si nesto trece koristio, onda ce ti trebati neki josh dll (mada malo stvari moze da bude u pitanju)

obicni programi u delphiju, koji ne koriste nikakve "spoljasnje" biblioteke ne zahtevaju nikakvo dodatno instaliranje. samo se iskopiraju na target makinu, i startuju.


[note], mogao bi malo da se potrudish i oko naslova pitanja koja postavljash. naslov "Delphi" u forumu "Pascal / Delphi / Kylix" vrlo slabo odredjuje temu o kojoj govorish...
[ gygy @ 01.02.2003. 20:29 ] @
Posto se radi o paradox-ovoj bazi mozes li mi dati naziv fajla (fajlova) i njegovu putanju gde treba da kopiram da bi program radio!!!

Hvala
[ -zombie- @ 02.02.2003. 07:06 ] @
pa potrazi taj BDE RTL koji sam ti rekao. imash ga na delphi cd-u, mada mislim da je u obliku MergeModula za Microsoft Installer, sto ti nece pomoci mnogo.

treba ce ti neki program koji pravi instalacije da bi mogao da u njega ubacish ovaj merge module.


ili da sa delphi cd-a instalirash samo Borland Database Engine na target makini..

ranije je ovo moglo (u verziji d4) ali od tada nisam to rucno radio vec koristim InstallShield. ti mozes da probash i WizeInstall...
[ broker @ 02.02.2003. 12:14 ] @
Instalacija Delphija sadrži i datoteku deploy.txt u kojoj je detaljno opisano koje biblioteke treba kopirati sa aplikacijom zavisno od toga šta je u aplikaciji korišćeno.
[ Rapaic Rajko @ 05.02.2003. 16:59 ] @
..a takodje i obavezno proveri i checkbox "Build with runtime libraries" u Project/Options. Treba da bude iskljucen, i onda je tvoj EXE apsolutno portabilan (osim ako koristis BDE; onda moras i njega da vuces).
Pozdrav

Rajko
[ gygy @ 05.02.2003. 18:42 ] @
Ali toga nema
>>checkbox "Build with runtime libraries" u Project/Options. Treba da bude
iskljucen, i onda je tvoj EXE apsolutno portabila<<<
i kako mislis to da BDE moram da vucem

Pozdrav
[ gygy @ 14.02.2003. 17:39 ] @
Kako da instalisem taj BDE ili samo da kopiram neke fajlove koji su potrebni ili da u delphi-ju nesto promenim da bi bio potpuno samostalan!!!
Moze li to neko da mi objasni malo detaljnije?



Unapred nvala!!!