[ roberto555 @ 28.07.2006. 23:53 ] @
prije u vs 2003(u vb-u) nije bilo my.forms.itd.... dok u 2005 ima,te nemogu naći zamjenu za my.forms.prikaz svih formi(ovo je samo primjer)..u C# 2005,,,ovo ima svrhu da se moze pristupiti od bilo kud bilo kojem objeku,itd...te sad ne znam kako da to napravim u C#,nadam se da sam dobro objasnio da se može skužiti, molim da mi netko pomogne u vezi toga...thx
[ roberto555 @ 29.07.2006. 14:53 ] @
zna li itko???

detaljnije(primjer): kad imam dvije forme recimo form1 i form2 i kad stavim

button_na form2 klik event:
form1 frm1 = new form1();
frm1.textBox1.text= this.textBox1.text; //u textbox na form1 se upise ono sto je u textbox-u na form2

button_na form1 klik event:
form2 frm2 = new form2();
frm2.textbox1.text=this.textBox1.text;

--ovo mi ne želi raditi,,,,

a u vb-u ima my. i ovime se može pristupiti svim objektima,itd...aplikacije!

kako da to napravim u C# ???, sve ovo vrijedi za vs2005!
[ Oliver Klaćik @ 29.07.2006. 16:24 ] @
Ako se ne varam, ti stalno postavljaš pitanja o razmeni podataka između formi, a takođe mislim da sam ti već i za VB.NET rekao da treba da proslediš referencu na formu.

Ti ovde
Code:

form2 frm2 = new form2();

praviš novu instancu forme 2, koja nema veze sa tvojom 'drugom' formom 2 sa koje hoćeš da pokupiš neki podatak.

Ili prosledi referencu na formu kroz konstruktor druge forme ili prosledi referencu na kontrolu ili promenljivu ili šta god već želiš.
[ roberto555 @ 29.07.2006. 17:28 ] @
da odg.si za vb.net, ono sam radio u 2003 a u 2005 se u vb.net nemora tako nego preko my.forms.i svi objekti forme se mogu tako dobiti,naravno ako su public,pa sam mislio da ima mozda tako za c#,.,nemoras se odmah ljutiti, naravno da pitam kad nikako da proradi,(valda krivo napravim,:)
[ Oliver Klaćik @ 30.07.2006. 12:04 ] @
Odakle ti ideja da se ljutim?

Samo sam hteo da ti skrenem pažnju da je prosleđivanje referenci ili globalne statičke promenljive najbolje rešenje za tvoj problem.

Ja sam VB.NET programer i najčešće radim u VS2005, ali nikada ne koristim My.Forms objekat, jer po meni to nije pravo OO programiranje. Zbog toga mi i nije problem da iste aplikacije napravim i u C#-u, ako koristim pristup koji je podržan u oba jezika.