[ damso @ 29.07.2006. 03:29 ] @
Da li je 100 Mb mrežna kartica dovoljna da se uspostavi izvršavanje aplikacije na udaljenom računaru u mreži?
Dakle da imam klijent/server i da klijent pokreće aplikaciju na serveru.
[ 3BEP @ 29.07.2006. 09:02 ] @
Vrlo cudno pitanje! Klijenti vec decenijama izvrsavaju aplikacije na serveru , a 1gb je relativno nov standard!!

100 Mbps je vise nego dovoljno, ali ako imash mnogo klijenata stavish 1Gbps karticu u server i 100 Mbps u klijente... i pevaj !!! (naravno switch mora da podrzava i 100Mbps i 1Gbps)
[ damso @ 29.07.2006. 09:16 ] @
hvala,
pretpostavljao sam odgovor.ipak sam morao da pitam jer sam sinoć u jednoj prodavnici računara na to pitanje dobio vrlo čudan odgovor:
"Ne može da se pristupa drugom računaru ako nemaš gigabitnu mrežu(?)",pri čemu je davalac izjave završio neki CETov kurs i drži praksu informatike na visoj tehničkoj školi u jednom malom gradu..
A dobio sam najprije i odgovor da uopšte ne može klijent da izvrčava na serveru aplikacije(?)

Ko nama sve predaje po školama!
[ Milan Andjelkovic @ 29.07.2006. 10:46 ] @
To je samo pitanje potrebnog bandwidth-a. Saznaš koliko protoka pravi aplikacija, zatim to eventualno pomnožiš sa brojem instanci i ako rezultat ne prelazi nekih 60-70Mbps, onda komotno koristiš FastEthernet, odnosno 100Mbps vezu. Ako prelazi, a i dalje je ispod 10Mbps onda bi bilo dobro da uzmeš 1Gbps ako ikako imaš mogućnosti. Ako prelazi i 100Mbps, odgovor se nameće sam.
[ damso @ 29.07.2006. 12:23 ] @
u pitanju je samo jedan klijent,..kako se saznaje protok aplikacije?
[ Milan Andjelkovic @ 29.07.2006. 13:07 ] @
Prema specifikacijama ili kroz praktični test.
[ Mister Big Time @ 14.08.2006. 01:36 ] @
Citat:
damso: hvala,
pretpostavljao sam odgovor.ipak sam morao da pitam jer sam sinoć u jednoj prodavnici računara na to pitanje dobio vrlo čudan odgovor:
"Ne može da se pristupa drugom računaru ako nemaš gigabitnu mrežu(?)",pri čemu je davalac izjave završio neki CETov kurs i drži praksu informatike na visoj tehničkoj školi u jednom malom gradu..
A dobio sam najprije i odgovor da uopšte ne može klijent da izvrčava na serveru aplikacije(?)

Ko nama sve predaje po školama!


Lol,
sta reci teorija i sve teorija, a jos kad se pogresno nauci (napamet) jos prenosi sa generacije na generaciju... a praksa? nije bitna..

Sve u svemu poslusaj sta su ti ljudi vec rekli, dakle gigabitna kartica na server, na klijente mozes 100Mbps.
[ zoran @ 14.08.2006. 23:42 ] @
Koja je brzina PCI magistrale?