[ mare013 @ 29.07.2006. 21:59 ] @
Imam SE K750i, zanima me da li se moze pristupiti java fajlovima (tacnije igricama), da bih prebacio drugu na telefon...Hvala
[ neko negde @ 29.07.2006. 23:54 ] @
za blutooth

dal ima nejasnoca ?


[Ovu poruku je menjao neko negde dana 02.08.2006. u 00:48 GMT+1]
[ mare013 @ 30.07.2006. 00:58 ] @
Izvini, pogresno sam postavio pitanje. Na k700i ima dobra igrica super real tennis...Drug mi ima z1010. Preko blututa ne mogu da pristupim tim fajlovima (java), da bi ih prekopirao na komp i prebacio drugu na z1010.Hvala.
[ neko negde @ 30.07.2006. 10:37 ] @
Koliko znam slike zvuk i ostalo moze ali na k700i jar fajlovi tj.Igrice ne moze to je valjda stavljeno iz komercijalnih razloga.
Sa kompa na telefon da al sa telefona ne.....
Tu su ostali da me isprave.
evo ti link gde ima puno besplatnih.... igrica pa ces mozda naci i to sto trazis.
http://www.sonik.letsmoto.com/index.php?page=1&sort=date
[ mare013 @ 30.07.2006. 19:58 ] @
Hvala puno ;) Pozdrav
[ cousteau @ 31.07.2006. 00:00 ] @
@mare013
Postoji program, MyPhoneExplorer (http://www.fjsoft.at/) pomocu kojeg mozes skinuti igrice i java aplikacije sa telefona na komp, a onda je vec lako...
Besplatan je, jednostavan i lagan za koristenje.

Ako ti bude trebalo jos nesto slobodno se javi.
Pozdrav!
[ neko negde @ 31.07.2006. 14:07 ] @
HOCU,HOCU...
Instalirao ja my explorer fino,lepo,funkcionalno Samo nece da detektuje telefon ?
Dal negde gresim ili i kod vas ista slika ?
Ja sam pokusao da ga podesim al ipak nista..Stim sto preko ovog mog softvera funkcionise besprekorno k700.
Koje je vase iskustvo ?

[ cousteau @ 31.07.2006. 14:48 ] @
@neko negde

BlueSoleil (BS) ti kreira viruelni Com port preko kojeg se spajas na telefon. U MyPhoneExplorer-u (MPE) moras podesiti portove, brzinu protoka i velicinu OBEX paketa pre nego sto se povezes sa telefonom. Port ces naci u BS-u, desni klik na ikonu telefona pa Status, tamo treba da pise preko kojeg porta je telefon spojen. I taj port odaberes u MPE-u, a ostale parametre unesi sam, videces kako ti najbolje odgovara..
Pogledaj moja podesavanja, meni ovo radi sa nekoliko razlicitih modela telefona.

[att_img]
[ neko negde @ 31.07.2006. 20:11 ] @
E ovo je vec nesto, mali korak za male ljude a veliki za covecanstvo....

Bili ste u pravu,My explorer radi uz pomoc BlueSoleil-a tj kad BlueSoleil napravi konekciju onda i my explorer detektuje
telefone bez njega nista,stim sto mora da se aktivira port u BlueSoleil-u koji je aktivan sve vreme.....
Fina stvar kad mozete da pisete i brisete po telefonu preko kompjutera bez ogranicenja....
Mada jedno resenje pokrece druga pitanja npr.posto mozemo da manipulisemo sa telefonom dal znate kako da se
preusmeri zvuk sa telefona na zvucnike od compa? tj.da pricamo preko mobilnog al preko mikrofona compa ?

S postovanjem
[ cousteau @ 01.08.2006. 20:00 ] @
Citat:
dal znate kako da se
preusmeri zvuk sa telefona na zvucnike od compa? tj.da pricamo preko mobilnog al preko mikrofona compa ?

Ukljucio sam ovo jednom, preko Voice Gateway servisa na racunaru, ali posto mi je telefon automatski odgovarao na pozive iskljucio sam servis i nisam vise petljao oko toga.
U BlueSoleil-u verovatno postoji slican servis s kojim mozete prebaciti zvuk s telefona na racunar.
[ sk300 @ 02.08.2006. 09:24 ] @
da li ovo sve radi i na kabel? ne mogu sad isprobati pa pitam.
[ cousteau @ 02.08.2006. 09:40 ] @
@sk300

Mislim da ne. I razmena fajlova i prenos glasa su bluetooth servisi, pa ne verujem da bi radilo preko kabela. Ali vredi probati, mozda i radi..
[ neko negde @ 03.08.2006. 13:32 ] @
Dal neko zna za neki program preko koga moze da se prica i slusa preko kompjutera sa telefonom,pokusao sam sa BlueSoleil-lom al neide on ima opcije za to al jednostavno nisam uspeo da ih pokrenem (ako uopste moze) tako dal neko zna kako dobiti zvuk na kompu sa telefona.Nacin povezivanja je preko blutootha.

[Ovu poruku je menjao neko negde dana 10.08.2006. u 14:47 GMT+1]
[ neko negde @ 10.08.2006. 13:46 ] @
FREE..program "fma 2.0" za komuniciranje kompjuter mobilni nalazi se ovde: http://fma.sourceforge.net/index2.htm