[ manijac @ 30.07.2006. 09:46 ] @
Dali moze da se napravi 3D model automobila ako nemam slike iz 3 dimenzija.
Znaci imam slike slikane i objedinjuju sve dimenzije u 2D obliku a svaku posebno
nema sanse da nabavim jer nigde na netu nemogu da ih pronadjem.
Naravno ako moze iz kog programa (to se podrazumeva)?
[ glorius @ 30.07.2006. 14:58 ] @
Koliko sam razumeo ti IMAS slike u 2D.
Ako je tako i ako znas da radis u 3D Studio MAX-u postavi projekcije ( 2d slike ) tvog automobila u vieporte max-a
( prednji pogled u FRONT viewport-u, pogled sa strane u LEFT ili RIGHT viewportu i pogled odozgo u TOP viewportu ).
Modeluj pomocu splajnova jer je u ovom slucaju mnogo lakse neko sa editable mesh-om ili poly-jem.
[ manijac @ 31.07.2006. 14:21 ] @
Nisi razumeo bas te poglede nemam. imam sliku koja hvata levu, desnu i bocnu stranu zajedno.
Mozda taj pogled ima ime ali ga ja ne znam.
[ LAsERtri @ 30.09.2006. 06:03 ] @
jel mislis da u 3d max studiu imas 2D poglede prozore... otidi samo dole na dnu desno ja mislim imas opciju da ubacujes poglede koje zelis ti nemas prozor Perspective! ...

Ili imas sliku koju zelis da modeliras 3d objekat? Ondar ti je glorius objasnio st treba.
[ kish @ 01.10.2006. 10:11 ] @
Koliko sam shvatio ti imas samo 1 sliku i to iz perspektive. U tom slucaju je malo teze modelovati objekat. Najbolje bi bilo ako ipak nadjes na netu slike sa svih strana automobila (tzv. blueprints). takvih slika imas na tone na netu, tako da ih samo treba naci. Reci nam o kojem automobilu se radi pa mozda mogu da ti pomognem....
[ manijac @ 01.10.2006. 16:33 ] @
Da u pravu si i nema ih na tone cak sam i autora kontaktirao koji mi je poslao jos par ali opet iz svih uglova.
Auto je ime Havanna i on se vidi na sledecim slikama:





[ biotech @ 01.10.2006. 17:12 ] @
ha ha dobri su oni likovi iz ratova zvezda sto se voze u njemu....LOL!!!
[ kish @ 03.10.2006. 08:53 ] @
Mislio sam da se radi o nekom svakodnevnom modelu. Koliko vidim ovo su sve renderovane slike, tako da ta kola najverovatnije ni ne postoje, tako da ces tesko naci blueprints...jbg