[ tdjokic @ 31.01.2003. 13:56 ] @
Deo teksta:

"...To test the technology the Columbia space shuttle was fitted with an embedded PC that has a 233 MHz processor, 128 MB of RAM and a solid-state 144 MB hard drive.

The computer is running Red Hat, a version of the Linux operating system...."

Vise na adresi:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/2709875.stm
[ tdjokic @ 01.02.2003. 19:59 ] @
1 Februar, 2003, 19:42 GMT Upravo sam saznao sa vesti, da je spejs satl Kolumbia, spomenut u prethodnoj poruci, eksplodirao u vazduhu prilikom povratka na zemlju. U posadi je bilo 7 ljudi.
[ Gojko Vujovic @ 02.02.2003. 00:51 ] @
Prvi put linux u svemiru i već se nešto srušilo..
[ tOwk @ 02.02.2003. 01:31 ] @
Nije Linux kriv... Pogledajte http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle_east/2716645.stm i vid'te šta kaže za Challenger 1986. godine. Ja ništa ne impliciram, sve što zaključite, zaključili ste sami.

Ovako leti ,,ponos i dika'' američke astronautike. Mislim da je i dalje najbezbednije uzletište (mada se ovde radilo o sletanju) ono rusko u Kazahstanu.

Ako lansiramo naš satelit za SWCN, onda će leteti iz Kazahstana, poslušajte vi mene...
[ Gojko Vujovic @ 02.02.2003. 02:21 ] @
Ovo za linux je šala naravno, ima tu nečega koliko i u svim onim proročanstvima i teorijama zavera.

Znači nema ničega. :)
[ tOwk @ 02.02.2003. 19:23 ] @
Ma znam da je šala, kao najverovatnije i svi ostali.

Živele teorije zavere :)
[ Ivan Dimkovic @ 02.02.2003. 19:51 ] @
Citat:

Ako lansiramo naš satelit za SWCN, onda će leteti iz Kazahstana, poslušajte vi mene...


Ovaj... Rusima bas nesto ne ide sa tim lansiranjem satelita, bas pre par meseci im se jedan izgubio dok su pokusali da ga pozicioniraju :-)

No.. da.. u tragedijama sad USA "vodi" :( sa 2:1 - Rusi su imali nesrecu pri sletanju pre par decenija, kada je nestalo kiseonika u njihovoj letilici, ali to nikad nisu hteli da priznaju (kao nedostatak kiseonika).


[ tOwk @ 03.02.2003. 03:12 ] @
U pravu si, ali radilo se o starijem modelu Proton-K rakete. Ako koristimo Proton-KM (ili popularno Proton-M), ne verujem da ćemo imati problema.

Dosad nijedno neuspešno lansiranje sa ovom modernijom verzijom koja podržava i veća opterećenja, a i pomenuti neuspeh sa Proton-K iz novembra prošle godine je jedan od retkih sa ovim raketama (mislim da je jedini u poslednjih 4--5 godina, i to sve zato što je ,,upper stage'' loše obavio posao pri drugom pokretanju, odnosno, i sada je veći deo posla obavljen dobro).

Znači, SWCN će biti satelit koji će imati instaliran GNU/Linux (ovo je GNU/Linux Connectivity forum, zato ga i pominjem :), i u orbitu ide pomoću Proton-KM rakete.

Donacije za razvoj ovog satelita šaljite Gojku već utvrđenim kanalima za ES donacije, i naglasite da su donacije za novi ,,hardver'' :)

Ja sam optimističan, i verujem da nije teško svakom članu da izdvoji $100.000 kako bismo i mi imali jedan satelit, i to još kakav: Linux satelit (uštedećemo $200 za licencu za Windows) :)
[ derivativ @ 03.02.2003. 08:18 ] @
ma nema problema samo reci :)
[ caiser @ 03.02.2003. 10:15 ] @
Nadam se da primate čekove jer mi je kreditna blokirana trenutno. ;)) Jel zna neko koliko treba čekova za 100.000$?
[ valajbeg @ 23.11.2003. 00:37 ] @
Od SPEJSŠATLA netreba puno ocekivati .. hehe ima module od po 256 Kb memorije..