[ Wolfy Alister @ 31.07.2006. 03:15 ] @
Problem je u sledecem: nakon poslednje reinstalacije windowsa desava se da Power DVD 6 ne prikazuje sliku, bolje receno, nakon startovanja windowsa ako odmah pokrenem PowerDVD ima slike, dok svako naredno pokretanje programa ne prikazuje sliku. Ono sto je cudno je da se slika pojavi na trenutak i to kada prozor u kome se prikazuje slika pomeram po desktopu, a u fullscreenu i mirovanju nista! Sve sam (sto se tice instalacije programa i Windowsa) uradio kao i prethodnih XXX puta.
[ djyova @ 31.07.2006. 03:24 ] @
Probaj da reinstaliras drajvere za graficku ili kodeke.
[ Wolfy Alister @ 31.07.2006. 10:43 ] @
Reinstalirao sam drivere (zaboravio sam da napomenem da je graficka MSI 6600GT, sa driverima 91.31) a probao sam i sa starijim verzijama. Sto se tice kodeka, imam instalirane samo DivX 5.2.1 i XVid 1.0.3. Pored toga sve je po WinXP SP2 Defaultu. Probao sam da pustim i u Windows Media Playeru. U njemu sliku prikazije normalno u smanjenom prozoru, a cim predjem u fullscreen, samo crn ekran.
[ Cileinteractiv @ 31.07.2006. 21:12 ] @
Pokušaj da reinstaliraš Powre DVD a pre toga isključi sve programe koji imaju veze sa slikom i zvukom.
[ Wolfy Alister @ 31.07.2006. 22:59 ] @
Pokusao... I nista. Evo sada, posle startovanja racunara je pustio par DVD-a i mpeg2 fajlova, pa crno. Da li da dizem ruke i reinstaliram Win? Ima li pomoci?
[ Cileinteractiv @ 31.07.2006. 23:45 ] @
Ako imaš neki drugi plejer probaj sa njim. Preporučujem ti Inter Video Win DVD.
[ Wolfy Alister @ 01.08.2006. 01:17 ] @
Apsolutno nije problem u plejeru. Probao sam i Win DVD, i Jet Audio, i Power DVD. U svakom postoji neki problem: Win DVD i Windows Media Player rade normalno u prozoru, ali ne u fullscreen, dok Power DVD ne daje sliku uopste.
[ dulesusic @ 01.08.2006. 08:22 ] @
Imao sam ovaj probelm i ja, ne znam sta sam tacno radio, al je problem bio u podesavanjima graficke, pa sam OPET morao da reinstaliram OS.
[ RMAN @ 01.08.2006. 11:11 ] @
Probaj pomocu Media Player Classic-a ili probaj preko DVD Shrink-a da pustis film.
[ Wolfy Alister @ 01.08.2006. 12:27 ] @
Ovih dana radio sam authoring nekih DVD-a preko Encore-a. Sve sam snimao u Main Concept PVR, malo obradjivao u Premieru, pa posle shrinkovao u DVD Shrinku i Clone DVD-u. Svi ovi programi rade sasvim normalno, ali, ponavljam, kada DVD ili mpeg2 pustim preko bilo kog playera u fullscreen, nema slike. Gspot mi kaze da je sve u redu i da svi kodeci postoje, i pusti normalno preview. Ti DVD diskovi koje sam pravio rade sasvim normalno na DVD Playerima i drugim konfiguracijama.
[ djyova @ 01.08.2006. 15:17 ] @
Problem ti je definitivno u overleju kartice, pa ako imas neku opciju na kartici u vezi toga probaj tu da procackas. Inace ako imas BS Player, probaj da pustis iz njega, pa ako ne radi, ti probaj da promenis overlej 1 ili dva, a ako i to ne pomogne, ti probaj RGB mod.
[ AcaNDr @ 01.08.2006. 22:40 ] @
Mislim da je glupo još i ja da ti govorim koji program da probaš,ali ga niko nije predložio a program je odličan.NERO SHOW TIME 3.Nalazi se u sklopu novog nere.Ja sa tim programom puštam neke hd trejlere i jedino sa njim rade bez seckanja,pa probaj i ti možda i pomogne,ako je do programa problem(čisto sumljam,radilo bi na power dvd bez problema).Probaj i 7 power dvd