[ nastran3d @ 01.02.2003. 20:18 ] @
Dakle, problem je u modemu: Lucent Win Modem LT V.90 Data+Fax, ili ti

1101 0458[Agere]1648C: Mars 3 Mercury V.92 V.44 //SubIDs 11c1 0440 Agere

E, pa procitao sam gomilu nekih upustava i HOWTO dokumenata, bio na ltmodems, winmodes, herby...site-ovima ali nikako nisam uspeo da ga poteram, definitivno, kompletan sam idiot, te pomagajte ljudi ako boga znate.

Inace imam instaliran RH8 sa kernelelom 2.4.18-14


Hvala unapred


P.S. Molio bih detaljno upustvo, jer kao sto rekoh radi se o kompletnom idiotu.
[ Tigerheart @ 02.02.2003. 11:49 ] @
Pazi ovako ... posto imas noviju reviziju chip set-a za Lucent modeme .... ponekad moze da se dogodi za vec build-ovani paketi nece da se instaliraju kako treba ....
elem ... najsigurniji nacin instalacije jeste da drajvere "instaliras" iz source-a ... )namerno sam kazao instaliras .. jer je potrebno da se u neku vrstu kompajlira, tj da se build-uju odredjeni paketi )
Pre bilo cega u BIOS-u maticne ploce podesi da ti je COM1 i COM2 sa odgovarajucim parametrima irq ...itd ... najednostavniji nacin je da u BIOS-u odradis Load Setup Defaults .... koji ce da vrati na prave vrednosti COM1 i COM2 ... ovo ti je vazno zbog same instalacije jer ukoliko nije tako neces moci da koristis modem ...

skini sa sledece lokacije source : http://www.physcip.uni-stuttga.../ltmodem/ltmodem-8.26a9.tar.gz

potrebno je da odradis sledece ...
Code:

#:tar xvfz ltmodem-8.26a9.tar.gz

on ce ti otpakovati paket u direktorijum ltmodem-826a9 u tekucem direktorijumu ( ove radnje je potrebno da odradis kako root u shell-u ... tj terminalu ... i normalno na linux particiji

odes u taj direktorijum
Code:

#:cd  ltmodem-826a9

pokrenes komandu
Code:

#:./build_module

ostalo sto treba da radis ... jeste da pratis sta ti govori i da radis tj kucas one komade koje ti on kaze ...

pazi pre svega ovoga obrisi simbolicki link /dev/modem sa komandom
Code:

#:rm /dev/modem

da nebi bilo problema pri instalaciji jer ce program morati da napravi simbolicki link sa /dev/ttsyLT0 na /dev/modem ...

od programa za konekciju koristi KPPP jer je on recimo najlaksi za upotrebu ....
mozes i wvdial ... al bi morao malo da prckas po komandoj liniji sto za sada jos nije toliko potrebno ....

Ako negde zapnes .. ti posalji kompletan info o tome sta ti je linux ispisao o greski ....

[ nastran3d @ 03.02.2003. 18:00 ] @
Hvala na pomoci:)

Elem, uradio sam kako treba, vratio u BIOS-u default vrednosti i pokrenuo komandu

#: rm /dev/modem

medjutim izbacio mi je da ne postoji takva komanda???

Preskocim ja to i pokrenem ostatak bas kao sto si mi rekao i on mi kaze da mi treba

ltmodem-kv-2.4.18-14-8.22a5-i686 koji sam skinuo sa onog sajta...Treba li sad ovo

instaliram???
[ ledeni @ 03.02.2003. 19:53 ] @
ma trebao si da kucas:

rm /dev/modem

iliti "remove"
[ caiser @ 03.02.2003. 21:41 ] @
Da li si bio logovan kao root? # označava da si logovan kao root, a $ kao običan korisnik.
[ nastran3d @ 03.02.2003. 22:52 ] @
Hvala svima na pomoci, narocito Tigerheart-u, kao sto cete i videti u post-u, pisem ga iz Mozilla-e....Hvala puno!!!

[ postmortem @ 04.02.2003. 23:12 ] @
pre pet minuta na onaj post ispod sto je bio sam pisao, al sad je ok :)))