[ Crazy Mix @ 03.02.2003. 17:29 ] @
Imam D6 Enterprise i treba mi DirectX komponenta (Microsoftova, naravno).
Uz D6 sam dobio za neki drugi delphi, verovatno 4 - tako mi je rekao ortak koji radi u D4 odavno.

Da li neko zna gde da nadjem ovu komponentu za D6, i da mi malo objasni kako se koristi?
[ Zmaj @ 03.02.2003. 23:46 ] @
koliko se secam, na drugom cd-u je postojala direct x klasa, inace ms ne podrzava delphi, nego idi na delphi jedi sajt pa tamo skini neku noviju verziju (verovatno postoji do dx 8.x). Inace klase su wraperi na standardne dx dll-ove.
[ Igor S @ 04.02.2003. 14:14 ] @
a za koji Direct X ... ja imam za 9 i 8 ... delphi source code (units) ... komponente ... hm ... DelphiX za D6 ... imam i to ...
[ Crazy Mix @ 04.02.2003. 16:21 ] @
Za DirectX8.1
Nasao sam onaj wrapper na delphi-jedi, a jel to lako za koriscenje (nisam probao, sad trenutno skidam)?
[ Zmaj @ 06.02.2003. 10:14 ] @
Imas na Jedi sajtu dosta primera, inace malo (bukvalno) sam isprobavao i DelphiX je dosta laksi jer je puno tog odradjeno kroz komponente koje samo slazes na formu i malo ti ostaje programiranje, dok u Jedi verziji sve radis rucno i tu ti je sve jedno da li znas dx u c ili delphiju jer su to samo wraper klase tj. prosledjuju pozive dx direktno. Od pomoci bi mogli da budu i primeri u visual c. Imas nekoliko primera i na MS sajtu samo potrazi jer sam zaboravio gde su. Cini mi se da je bio u pitanju developer ili tako nesto deo sajta, mozda i msdn.
[ Aleksandar Milcevic @ 07.02.2003. 16:14 ] @
Bas lepo sto je neko pomenuo DelphiX komponente. Ja sam dosta gledao na netu ne bi li nasao malo dobre teorije o ovom setu komponenata, ali bez previse uspeha. Zato bih sada pitao da neko ne zna slucajno kakvu besplatnu online knjigu i to bas mislim knjigu je sam video dosta tutorijala ali sve je veoma trivijalno. Ako ne, bio bih veoma zadovoljan sa linkom gde ima nesto o programiranju 2D efekata. Ja sam vec nasao jedan takav sajt (http://membres.lycos.fr/jdelauney/demofx.htm) ali je na francuskom, a meni bi dobro doslo malo objasnjenja. Eto toliko. Ako bude zainteresovanih za ovu temu imam ja jos pitanja i poneku korisnu web adresu.
[ Crazy Mix @ 07.02.2003. 17:19 ] @
Nasao sam komponente na www.clootie.narod.ru

Srecno svima