[ Milan Aksic @ 10.08.2001. 17:59 ] @
Nisam znao na kom drugom forumu da ovo stavim, pa sam eto stavio ovde jer ima veze sa C/C++ programerima. Naime skoro u svakom konkursu za C/C++ programere, traze se programeri sa nekoliko god. iskustva. Ne moze da se pocne u nekoj firmi i da se stekne iskustvo jer se i tamo traze programeri sa iskustvom a ne bez. Kako programer da stekne iskustvo.

[Ovu poruku je menjao passanger dana 08-10-2001 u 06:00 PM GMT]
[ kajla @ 10.08.2001. 19:15 ] @
Pa iskustvo nemoras da steknes u firmi vec privatno. Napravi nekoliko komercijalnih aplikacija (naravno prvo nadji kome ces da ih prodas)...i to ti je to ISKUSTVO.

poz.
[ Reljam @ 10.08.2001. 19:50 ] @
Kajla je u pravu, najlakse je da pravis komercijalne programe. Naravno, to je zeznuto jer treba da nadjes kupca, treba taj i da te plati, a obicno su to ne-trivijalni programi i treba dosta vremena i energije da se zavrse/ Medjutim, uvek mozes da probas da se dogovoris da dok se ne dokazes (recimo mesec-dva) radis na nekom ultra probnom periodu (recimo 33% plate) - ionako ce se vec za nedelju dana videti da li znas ili ne.

A uvek mozes da budes malo kreativan i napises malo.... mmm... "slobodniji" rezime sa spiskom firma gde si "radio", ili softvera koji si "prodao". Ali to radi samo ako si stvarno dobar i ako znas da te nece provaliti.
[ ouros @ 10.08.2001. 20:27 ] @
Citat:
Reljam je napisao:

A uvek mozes da budes malo kreativan i napises malo.... mmm... "slobodniji" rezime sa spiskom firma gde si "radio", ili softvera koji si "prodao". Ali to radi samo ako si stvarno dobar i ako znas da te nece provaliti.


Reljam je u pravu. Ako znas da radis, ovo UVEK pali.

Srecno

Uros
[ uLtracode @ 10.08.2001. 22:10 ] @
pazite

ima posao za c++ programera sa 2 godine izkustva plata 70dm po satu a radi se u BGD ne znam kolko sati dnevno



e sad sve to nije lose ali treba naci nekog sa 2 godine iskustva (i ko ce da da meni 10 posto od plate :))
[ Milan Aksic @ 11.08.2001. 10:25 ] @
Citat:
uL7r4C0d3 je napisao:
pazite

ima posao za c++ programera sa 2 godine izkustva plata 70dm po satu a radi se u BGD ne znam kolko sati dnevno



e sad sve to nije lose ali treba naci nekog sa 2 godine iskustva (i ko ce da da meni 10 posto od plate :))


Inace ne govori se sta se radi, na kom OS-u itd.
Pozdrav.
[ BigFoot @ 16.10.2001. 18:34 ] @
Citat:
passanger je napisao:
Nisam znao na kom drugom forumu da ovo stavim, pa sam eto stavio ovde jer ima veze sa C/C++ programerima. Naime skoro u svakom konkursu za C/C++ programere, traze se programeri sa nekoliko god. iskustva. Ne moze da se pocne u nekoj firmi i da se stekne iskustvo jer se i tamo traze programeri sa iskustvom a ne bez. Kako programer da stekne iskustvo.

U pravu si, ali stavi se malo i u polozaj poslodavca. Da li bi primio nekog da radi, a da nema nikakvog iskustva? Ko garantuje da ce napredovati? Ko garantuje da ce ostati kod tebe ako napreduje, a da nece otici kad ti u njega ulozis vreme, trud i novac?
[ Ivan Dimkovic @ 16.10.2001. 18:49 ] @
Iskustvo se uvek trazi - na zapadu za developera moras imati bar 3 godine iskustva (obicno se trazi i BSCS/BSCE degree) a za senior developera 5-7 godina iskustva (tu ponekad traze MS degree).
[ Riste Pejov @ 22.10.2001. 13:46 ] @
A sta ako imas iskustva ... ali ne smes govoriti o tome
hehehehehe

i Mafija treba programera
[ Ivan Dimkovic @ 22.10.2001. 14:11 ] @
Pa u takvim slucajevima (ako naidjes na njih) potpises sa takvom (mafijaskom) firmom NDA (non-disclosure agreement) pa mozes donekle da se vadis da je posao pod NDA (ne moras da navodis detalje) ali je pitanje koliko ce te to spasti.

A ako radis za mafiju zasto bi trazio drugi posao? :)



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 22.10.2001 u 02:17 PM GMT]
[ Ivan Tanasic @ 22.10.2001. 22:09 ] @
E ja nasao neke oglase, i cinimi se d je stvarno dobro.. traze ili c/c++ javu, php... xml, linux su plusevi...

strana firma
netraze iskustvo za senior programera (bar tako nepise)
ima nekih poject leader i tih fora al za to treba iskustvo...

netraze diplomu faksa

i taman teo da vam postujem, ja odem na sajt kad ono, nedostupni.
pitanje je kolo se isplatit saradjivati sa takvim ljudima....

p.s. okacicu vam uskoro mail i link
[ Ivan Dimkovic @ 22.10.2001. 22:35 ] @
Ne traze iskustvo za senior programera ??! :) Pa to ti je kao da zaposlis kafe kuvaricu da ti vodi poslovne knjige... to ni jedna firma koja drzi do sebe ne bi prihvatila.
[ Riste Pejov @ 23.10.2001. 14:25 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic je napisao:
A ako radis za mafiju zasto bi trazio drugi posao?



Pa valjda bi hteo da mi je glava na sigurnijem mestu