[ gh0st @ 04.02.2003. 15:49 ] @
jel zna tko gdje mogu da skinem biblioteke za c++. imam instaliran c++ ali samo sa jednog cd-a tako da ih previše fali. nemogu ništa compajlat.
[ Dragi Tata @ 05.02.2003. 21:15 ] @
Kompajler? Verzija? OS?
[ gh0st @ 06.02.2003. 15:08 ] @
verzija c++ je visual microsoft 5.0, win 98
al neznan kakve to veze ima sa bibliotekama
[ Dragi Tata @ 06.02.2003. 16:10 ] @
Ima. Da je neki besplatan kompajler, mogao bi da ih skineš sa interneta. Ovako samo mogu da ti savetujem da nađeš kompletnu instalaciju.
[ Ivan Dimkovic @ 06.02.2003. 16:21 ] @
Koliko me pamcenje drzi.. a drzi me :) MS VC++ 5.0 ima sve sto je potrebno na prvom CD-u :)

[ Predrag Damnjanovic @ 06.02.2003. 17:19 ] @
Ja imam kompletan VC 6.0 na jednom CD-u :)
Ne koristim ga, jer nije original, koristim MinGW...
[ tOwk @ 06.02.2003. 19:25 ] @
Nije „original“? Pa šta je onda? Lažnjak?

Stvar sa softverom je što je tvoj primerak, kao i svi koji se prodaju, istovetni umnožak originala (samo je jedan original). Tu i nastaju problemi sa ograničavanjem umnožavanja softvera.

A što se Visual C++-a tiče, sve bi moralo doći na jednom CD-u, naročito za 5.0 (čini mi se da je tada i više od C++-a moglo stati na jedan CD: VB, VFoxPro i ko zna šta već).

Ako misliš na MSDN „biblioteku“, onda možeš i sa microsoft.com naručiti pretplatu (bar mi se čini), ili kupiti kompletan Visual C++ paket.
[ gh0st @ 07.02.2003. 01:08 ] @
a znan i ja da ga mogu kupit al ako ima negdi gdje se može skinit bilo bi puno bolje.
kad skinem neki source i idem ga kompajlat, javi da ne može naći file koji se nalazi
u include-u, neki *.h file...
[ Mrav @ 09.02.2003. 17:32 ] @
Ko kaže da mora strogo da koristi microsoftove biblioteke, može i da skine source GNU biblioteka (source sadrži sve potrebne include faljove) , znam da ima na sourceforge.net i da prekopira include, lib i dll fajove gde treba.

P.S. a za mfc source i biblioteke može i od nekoga da iskopira ( i to preporučljivo novije verzije)

Hajde reci koji .h (include) fajl prijavljuje da fali tako će neko znati koja je komponenta/biblioteka ti fali.