[ @ 04.02.2003. 17:38 ] @
Hvala svima na pomoci , ali sam instalirao PhpBB forum sa PhP triad , i sve sljaka samo tasko ... Hvala svima ! Molim modelatora da obrise temu ! Hvala

[Ovu poruku je menjao nixa018 dana 19.02.2003. u 23:31 GMT]
[ CONFIQ @ 04.02.2003. 17:40 ] @
Besplatan Hosting :(
Nažalost sve je moguće da je problem..
Pitaj nekog da ti pozajmi parče HD-a na zajam sa normalnim PHP-om ili lokalno instaliraj....
[ @ 04.02.2003. 18:35 ] @
Citat:
Pitaj nekog da ti pozajmi parče HD-a na zajam sa normalnim PHP-om ili lokalno instaliraj


Ne razumem bas ovo ???

E ovaj forum se nalazi na ovoj adresi [url] www.astrlology.coolfreepage.com/index.php[/url]
[ CONFIQ @ 04.02.2003. 18:41 ] @
Ohhh Izvini...

Parče HD-a = Mislio sam da ti neko da direktorijum negde na internetu gde bi ti mogao da instaliraš svoj forum i tamo da ispobavaš šta želiš.

normalnim PHP-om = Kolko ja vidim Forum je napravljen za jezik PHP tako da ti treba hostovanje gde podržavaju PHP...

Mada kako si ga u opšte instalirao?
[ @ 04.02.2003. 18:59 ] @
Ma samo sam uploudovao fajlove za forum na server i pokrenuo install.php i onda gle cuda .. radi , a i ne radi .... ovaj coolfrepage podrzava ftp .. !!!!

Znad da treba da za ASP posebni direktorijumi , ali nisam znao za php da je situacija ista ????

Sta predlazes ... ???

Kada postavim sve na noge najverovatnije da cu da uzmem kod verata 100 mb za sve posto je u izgradnji sajt za moju majku ... BTW ona je prof. astrolog pa sam nabacio sa META tagovima neku smejuriju od prezentavije na server dok ne napravim nesto ljudski ... Pa sta bude ... Imam nameru tu da pravim forum za astrologiju pa zbog toga je sve ovo !!!!
[ CONFIQ @ 05.02.2003. 20:34 ] @
Pa ne znam,ako ti baš očajnički treba neki forum mogu da ja instaliram neki i da ti dam admin access ali bez FTP-a,Access to mysql il korišćenje ikakvog slanje emaila...

Mada ti je najbolje da uzmeš negde besplatan hosting (kao što je host.sk) sa bazom i možeš da radiš šta hoćeš...

Za ostale informacije u vezi foruma PP/emailuj me
confiq at programiranje dot net

[Ovu poruku je menjao CONFIQ dana 06.02.2003. u 01:28 GMT]
[ Nemanja Dubravac @ 05.02.2003. 21:58 ] @
Warning: fopen("./db/lastvisit/1.dat","w") - Permission denied in /users/coolfreepage.com/astrology/header.php on line 40

Warning: fopen("./db/hits.dat","w") - Permission denied in /users/coolfreepage.com/astrology/header.php on line 57

sto se tice ovoga, u ftp klijentu chmod-uj (promeni write permission) 1.dat i hits.dat fajlove na 777 da bi omogucio pisanje u njih
mozda ti to resi i neki od ostalih problema
[ @ 06.02.2003. 02:34 ] @
Citat:
sto se tice ovoga, u ftp klijentu chmod-uj (promeni write permission) 1.dat i hits.dat fajlove na 777 da bi omogucio pisanje u njih
mozda ti to resi i neki od ostalih problema


Da ali ja sam uploadovao preko windows comandera , i gde to da podesim kod njega ???

Citat:
Pa ne znam,ako ti baš očajnički treba neki forum mogu da ja instaliram neki i da ti dam admin access ali bez FTP-a,Access to mysql il korišćenje ikakvog slanje emaila...


Da ali hocu da imam nekoliko tema i da bude nesto poput ES , ne toliko savrsen ali da ima te opcije ja imam UPB 1.8.1 i poceo sam da ga prevodim ali ????
[ bluesman @ 06.02.2003. 02:52 ] @
Citat:

Da ali ja sam uploadovao preko windows comandera , i gde to da podesim kod njega ???

Files -> Change Attributes

I nemoj 777 nego 775
[ bluesman @ 06.02.2003. 02:55 ] @
sto se tice "header already sent" to nije problem jer ne moze da posalje header ako imas bilo kakav ispis na ekranu, a cim imas gresku ispisuje ti se i poruka o gresci - sto znaci iako nisi nista echo-ovao imas ispis pa ne moze da posalje header.
Da ne drvim - ispravi greske pre toga i proci ce i header. Ili ako bas hoces iskljuci error_reporting, ali to i nije neko resenje.

Postoje jos neka resenja ali to je, verujem, malo advanced. Postavis custom error_handled pa sve pise u log a nista na ekran, ali to je druga prica (mozemo i o tome ako nekoga bas interesuje)
[ CONFIQ @ 06.02.2003. 03:00 ] @
Citat:
Postoje jos neka resenja ali to je, verujem, malo advanced. Postavis custom error_handled pa sve pise u log a nista na ekran


display_errors=off
error_log=/var/log/php.log
[ bluesman @ 06.02.2003. 14:28 ] @
To ako ima pristup php.ini ili httpd.conf, ali posto je free server - zaboravi :-)
[ @ 06.02.2003. 19:39 ] @
Citat:
To ako ima pristup php.ini ili httpd.conf, ali posto je free server - zaboravi :-)



Znam to jel ima neki free hosting , a da podrzava php da bi mogao da znam dal ono sto preradim mi radi , ili da li postoji mogucnost da preko Live View podesim DW da mi izbaci kao da sam na serveru ??? Help !!!
[ -zombie- @ 06.02.2003. 22:02 ] @
pa instaliraj apache+php+mysql kod sebe na makini. tek onda ces moci i DW da podesish u live-mode

za instalaciju, pogledaj TOP teme..
[ @ 07.02.2003. 02:03 ] @
Citat:
za instalaciju, pogledaj TOP teme..


Da ali koji TOP , posto ni na jednom nisam nasao nikakvo uputstvo za apache+php+mysql ???
[ Nemanja Dubravac @ 07.02.2003. 02:41 ] @
da si malo bolje pogledao, nasao bi :)
Citat:
bOkIcA:
Jos jedna instalacija Apache web server + PHP + MySql.
Za pocetnike idealno (bez podesavanja) pa cak i za iskusnije.

PHP Triad v2.2
Sadrzi:
- Apache v1.3.14
- PHP v4.1 (postoji i upgrade na 4.1.1)
- MySql 3.23.32
- phpmyadmin (administracija baze kroz browser)

Jednostavna instalacija (samo pokrenete exe fajl), jednostavno startovanje Apache servera i MySql-a.

Otvorite browser i kucate http://localhost
Na vasem disku Home direktorijum je c:\apache\htdocs

Triad se nazlazi OVDE.


tema je PHP FAQ

program je super, pa ga i ja koristim