[ antalus @ 03.08.2006. 00:01 ] @
zanima me da li neko moze da me uputi na pravi put.
ulatio sam domen i hosting i treba da aplodujem sajt.
sta da radim da bih ima sto vecu posecenost i zaradu svi pricaju ali niko konkreetno da kaze ja sam radio to i to i zaradio sam toliko.ako moze pomoc dobro bi mi dosla. hvala
[ srlexic @ 03.08.2006. 00:52 ] @
Pa, reci nam prvo nesto vise o tvom sajtu, kako mislis ovako neko da ti pomogne?
[ antalus @ 03.08.2006. 10:21 ] @
ovih dana treba da ga uplodujem. ja sam pocetnik znaci nije to sad ekstra kvalitet. pravim sajt za pretrazivace koledza.
za dva tri dana bi trebalo da ga dovrsim pa me zanima da li bih imao bar nekakvu pomoc od strucnijih ljudi?
[ antalus @ 08.08.2006. 11:23 ] @
e ljludi evo mog sajta.
www.findthebestcollege.com

sponzori su mi odobrili samo pet banera. ali ako ti se povecava zarada povecace ti se i mogucnost da dobijes i bolje banere i vise banera.
sad sta treba da uradim,poceo sam da prijavljujem sajt na pretrazivace to je sve sto znam za sada.
[ DaForgottenEmperor @ 08.08.2006. 17:49 ] @
Bez uvrede, ali s takvim sajtom nećeš ništa zaraditi.
- Header ti zauzima prostora više nego 5 bannera. Uspio sam ga smanjiti sa 40.59kb na 9.29kb bez vidljivog gubitka kvalitete.
http://img311.imageshack.us/done.php?l=img311/3967/naslovgx2.jpg
- onu navigaciju sa strane si mogao riješiti sa CSS-om. Postoje WYSIWYG programi specijalizirani za izradu navigacije u CSS-u.

Sredi malo sajt pa probaj sa adsenseom.
[ antalus @ 08.08.2006. 23:31 ] @
znam da mi je sajt ocajan ali ja sam i pocetnik. ovaj kod me malo ubija u pojam,zapravo od celog koda znam samo gde se postavljaju baneri i gde se ubacuju kljucne reci ostalo nista ne znam.
cuo sam za te pojmove navigacija i to....to se prdrazumevaju dugmici npr. home, about as i slicno? znam da ovo zvuci glupo ali ima strucnih termina a ja sam pocetnik.
iskreno nisam dobio vise banera da bi sad to na nesto licilo a zapravo reklamiram pretrazivace i vidis da to ninasta nevalja.
sta i kako da to sredim da lici na nesto?
ako sve umanjim jos gore ce da bude
[ DaForgottenEmperor @ 09.08.2006. 00:00 ] @
Prije nego što se počneš baviti online businessom/e-commerceom, trebao bi znati neke osnovne stvari.
Evo ti par linkova koje sam pokupio s Googlea:
http://www.make-a-web-site.com/
http://www.tizag.com/beginnerT/

Probaj u Google upisati: how to make web site, i prouči malo te tutoriale.
[ antalus @ 09.08.2006. 23:29 ] @
hteo sam da pitam,koliko je bitno da se nauci HTML kod,ako te iste stvari mogu da se urade iz Design viev-a. zapravo sta je najbitnije da se nauci kod koda? npr.zasto bih sad ja ucio stepen velicine slova ili kako da menjam pozadinu stranice preko koda ako moze iz Design vieva. To ne razumem u cemu je razlika pa ako moze malo pomoci i na tu temu, i ako moram da ucim kod da me uputite sta je najbitnije kod koda.

hvala na linkovima
[ D.i M.e @ 10.08.2006. 21:49 ] @
Jedno offtopic pitanje za Nemanju: vidim da su ti one reklame na sajtu preko Commission Junction-a, pa me interesuje kako si se uključio pošto ne primaju sajtove iz Srbije?
[ inzenjer2005 @ 11.08.2006. 19:49 ] @
Nemanja, potrudi se da dodas sto vise korisnog sadrzaja na svoj sajt, a ako mozes i da taj sadrzaj ne bude bas cista kopija sadrzaja sa drugih sajtova. Znaci treba da postavis sto vise informacija o koledzima, koje mozes pokupiti sa sajtova tih koledza i malo ih preoblikvati da ne bude bas copy/paste, pa da tek onda razmisljas o promovisanju svega toga, jer ovako su ti sanse za zaradu nikakve iako ti je tema sajta dobro odabrana, jer mnogi webmasteri bas dosta zaradjuju na sajtovima sa istom tematikom, tako da i ti imas sanse da zaradis ako se potrudis.
[ siegmound @ 14.08.2006. 10:11 ] @
Na CJ ne primaju sajtove na Serbian jeziku, ovo je na Eng pa može proć.
Btw. Kakva je zarada kod njih?
[ D.i M.e @ 14.08.2006. 20:55 ] @
Nisam ni mislio na sajt na srpskom, već sam mislio kako se uopšte uključiti pošto ne podržavaju na listi Srbiju (a ni Hrvatsku ni Bosnu, dok su tu na primer Makedonija, Albanija itd. https://signup.cj.com/member/publisherSignUp.do )
[ antalus @ 15.08.2006. 21:50 ] @
uclanio me jedan baja.......uclanio me jedan drug.
[ antalus @ 15.08.2006. 21:54 ] @
pre nekoliko godina bilo je moguce da radis za CJ ali danas ne. sto se tice isplate video sam cekove i uverio se da je moguce. sad ako znas da pravis sajtove i da ih promovises i reklamiras moze i da se zaradi.
ja sam jos uvek pocetnik ali ako ima zainteresovanih da mi pomognu ja buh ga uclanio...........
[ Brain raider @ 20.08.2006. 22:04 ] @
pazi ovako pitanja su ti kako,sta,cime... a odgovaras sa ne znam ja sam pocetnik!

Ajde jedno po jedno.
Bilo bi dobro da malo ukrasis sajt obicno za tu tematiku prolaze slike koledza i slicno
strana mora da bude pristupacna ne natrpana i nikako prazna(kao sto je tvoja)
prosetaj po slicnim sajtovima pa vidi kako su resili problem.

U svakom slucaju ja sam napokon dobio free net pa sada mogu vise vremena da posvetim svom sajtu i ja treba da dovucem ljude pa mozemo da saradjujemo imas moj mail pa pisi.

P.S.
Ako sam u necemu pogresio molim iskusnije clanove da me isprave.
[ antalus @ 23.08.2006. 21:02 ] @
ja sam zainteresovan....moram malo da ga ukrasim.inace dobio sam jos jednu ideju pa cu ubaciti jos banera ali cu da ih malo klasiram.
P.s nemam 20 postova pa mi odbijaju slanje Email-a
[ ~Vojvoda @ 23.08.2006. 22:12 ] @
Nadji neki dobar template, vidis kako sam ja sredio stvar.
template za dz. samo udri...
znam da free template nije najsrecnije resenje, ali kada slabo znas web dizajn, onda je to najpametnije.
I ne treba preterivati sa reklamom, za index je dovoljan adsense, i ja sam preterao sa onim banerima u dnu.
Samo me nesto muci salaba posecenost, imam oko 10 ljudi dnevno, to je malo.
Doduse sajt je relativno nov, da nije mozda zbog toga?
[ antalus @ 23.08.2006. 23:22 ] @
ljudi evo ja sam pokusao da napravim jednu verziju portala-marketa ,,,,,zelim savete i osude
http://www.webshoppingportal.findthebestcollege.com


[ antalus @ 23.08.2006. 23:29 ] @
ovaj tvoj sajt spram mog sajta je vasionski.
ja nisam koristio template ali gde si ti nabavio ovako dobar za dzabe. ima li nesto tu za koledze ali da valja i da ima smisla, da nabacam banera.
ako ti je nov sajt ima vremena,zamisli kad sam ja na www.findthebestcollege.com imam za pola meseca 550 ucitavanja, a uopste ne lici na sajt i moram sve da preradim
[ ~Vojvoda @ 24.08.2006. 01:14 ] @
www.freewebtemplates.com
imas mnostvo templata, ako si uporan mozes naci bas lepe i veoma dobre template.
preporucujem ti da gledas u kategoriju bussiness, tamo, pa mozes malo modifikovati.

A sto se tice moga sajta, jest nov, ali vidis, da imas prosecno vise posetilaca od mene.
I to mi je jos skoro 90% preko site referera.
Ne znam plasim se za uspeh.
Sto se tice ovog novog preradjenog sajta, lepse izgleda, samo da ti dam mali savet, izbegavaj Times New Roman font, i umesto backslashova koristi uspravnu crtu ili duplu dvotacku ;)
[ antalus @ 25.08.2006. 22:05 ] @
nesto sam razmisljao o tvom sajtu,da li si ga prijavio na pretrazivace?
[ Zlatiborac @ 26.08.2006. 12:00 ] @
Pa ako mislish da ce prijava na Google da ti donese posetu onda si se malkice "za*ebushkao" :)

Obrati paznju malo na to kako pishesh tekstove .,., npr.

Expand your knowledge.
This site is created for that.

Mislim, svaki sajt je namenjen tome zar ne :)


No more illusions and frauds, when you educate about the Tuning on TUNING POWER.

Gramatika :)


All texts on this site are result of information gathering.
And they should be used only as a information guide.

Opet se ponavljash :)

Zamisli samo nekog Amera koji dodje i onako i sam nepismen primeti da si i ti pobrkao lochice :) hehehehehe.

I da, za kraj. Hocesh da sa 6 stranica, about us, forum, contact i links stranicama imash lepu posetu? I ja mislim da hocesh ali u nekom drugom zivotu.
[ old @ 26.08.2006. 23:03 ] @
Sve je ovo kao da se neko šalio!

Jeste, pogodili ste, adsense i još neki programi donose lak profit - sa dovoljno posećenog sajta.

Međutim, ako neko ne zna ništa ni o pravljenju sajtova ni o promociji, kako može da očekuje dovoljnu posećenost? Možda pomoću one treće stavke - kvalitetan unikatni sadržaj?

Ni veliku posećenost nije baš tako lako unovčiti (i za to treba znanja).

Bilo bi logično da neko ko je siguran da će zaraditi preko sajta plati nekom drugom da mu sve odradi. Osim ako neće da pravi gomilu sajtova, onda mu se isplati da uči.

PS
Onaj ko zna da pravi profitabilne sajtove pravi ih za sebe. Ne znam da li bi iko to radio po narudžbi (izuzev ako je baš u krizi za keš).
[ antalus @ 27.08.2006. 11:00 ] @
pazi sad ovo svi pricaju o promovisanju zapravo moze li neko da mi da primer kako se to radi? evo meni su objasnili kako dodati sajt na pretrazivace, kazu ljudi ukucas add url i on ce ti izbaciti gde mozes da dodas i samo dodajes. kako ide za bolgove, ako moze primer i znam da moze preko foruma ali ne znam kako?
ako moze isti primer i za SEO.
usput imam pitanje za Vojvodu, skinuo sam jedan Template sa onog sajta sto si mi ostavio link. sad kako da upisem ime mog sajta umesto sto stoji "BUSINESS COMUNICATIONS" a to stoji u svakom templatu. i smem li da izbrisem licencu onog koje pravio taj template?
[ ~Vojvoda @ 27.08.2006. 13:35 ] @
Pazi sve ti pise u Readme.txt, recimo mene je ovlastio da koristim template, ali da zadrzim mali baner koji je on postavio ka njegovom sajtu. A se ostale kopirajtove sam obrisao.
Otvori html kod stranice(mozes to u FPageu ili notepadu), u odeljku head imas liniju
Code:
<title>Tvoj naslov</title>

Lepo promenis na tvoj naslov i to je to.
[ antalus @ 30.08.2006. 12:05 ] @
nemam read me.txt nema veze uradio sam to nekako. nego izbacio sam njegove dugmice i ubacio moje. i kad aplodujem sajt on te dugmice ne vidi. ja sam cuvao u gifu. ili mora jpeg?
ne znam u cemu je caka. evo idi na moj sajt da vidis. http://www.webshoppingportal.findthebestcollege.com
[ antalus @ 12.09.2006. 11:14 ] @
Ljudi jel ima neko da je zainteresovan da udruzimo i da napravimo nesto dobro da bi privukli posetu, klikove a samim tim uvecali i zaradu? ajde ako ima zainteresovanih neka se neko javi. jos bolje ako ima ljudi iz Bg. pa da se mozemo vidjati i razradjivati ideje.