[ Miloje Sekulic @ 05.02.2003. 12:42 ] @
Prva konferencija za stampu povodom zapocinjanja javne rasprave posvecene osnivanju Udruzenja korisnika telekomunikacija odrzace se

u cetvrtak 6. februara 2003. u Media centru sa pocetkom u 12 casova.

Obezbedjen je online prenos konferencije.
Ukoliko imate dobru vezu potrazite najavu na sajtu Media centra
http://www.mediacenter.org.yu/srpski/indexs.asp

Pozdrav Miloje
[ broker @ 07.02.2003. 15:18 ] @

Kako sam video u izvestajima sa konferencije za stampu, i osnivacka
konferencija je zakazana za cetvrtak. Je l' to namerno, da bi mogli da
ucestvuju samo zainteresovani iz Beograda i okoline?

Molim da se prilikom priprema za osnivanej vodi racuna o tome da Udruzenje treba da zastupa interese cele populacije u zemlji a ne samo Beograda. Pri tom ne mislim da se samo vodi racuna o terminima kada se zakazuju satanci i aktivnosti nego i da se u samom duhu i nacinu rada Udruzenja ne zapostavi znacajan deo korisnika koji nisu locirani u Beogradu i samim tim su u jos nepovoljnijoj situaciji da ostvaruju svoja prava.
[ Miloje Sekulic @ 07.02.2003. 15:52 ] @
Citat:
...osnivacka konferencija je zakazana za cetvrtak. Je l' to namerno, da bi mogli da ucestvuju samo zainteresovani iz Beograda i okoline?

Stvar je organizaciono-tehnicke prirode.
Zelja organizatora je da osnivackom skupu prisustvuje sto vise zainteresovanih. Time su namece potreba za velikom salom. Neverovatno ali istinito tek hotelske sale su jeftinije od kongresnih istog ili manjeg kapaciteta. Kako su hoteli vikendom mesecima unapred rasprodati u svadbarske svrhe eto nama cetvrtka. (Taj dan je dosta zgodan i zbog medija ako ne dolazi Solana mada je na prvom presu bilo dvadesetak novinara.

Citat:
Molim da se prilikom priprema za osnivanej vodi racuna o tome da Udruzenje treba da zastupa interese cele populacije u zemlji a ne samo Beograda. Pri tom ne mislim da se samo vodi racuna o terminima kada se zakazuju satanci i aktivnosti nego i da se u samom duhu i nacinu rada Udruzenja ne zapostavi znacajan deo korisnika koji nisu locirani u Beogradu i samim tim su u jos nepovoljnijoj situaciji da ostvaruju svoja prava.

Brokeru, coveku ni sam Bog ne moze da pomogne ako sam sebi ne pomogne. Ko brani ljudima koji nisu iz Beograda da se prvo lokalno povezu pa da se onda ta mreza objedini na nivou zemlje.
Mogu sad da nabrojim jedno 15 mesta u Srbiji odakle znam da su ljudi vrlo aktivni na ES-u. Lokalna organizaciona sema (pored strucne - po specijalnostima) je logicna. Tako su organizovani i TK operateri.

Osnovne organizacione jedinice morali bi da budu lokalni odbori Udruzenja. Diskutabilno je na kom mikronivou se treba zaustaviti.
Sem tebe znam jos jednog jakog lika sa ES-a iz Uzica, ako se udruzite mozete snazno da delujete u celom kraju. Kako vi tako i ostali.
A oko ovog pitanja se vredi udruziti.

Pozdrav Miloje
[ Dragan Varagic @ 09.02.2003. 09:23 ] @
U ovoj državi se sve najbitnije odluke donose u BG-u, i svi najbitniji mediji su iz BG-a. To je razlog zašto glavna aktivnost MORA da se obavlja u Beogradu. (Eto to kažem ja kao totalni novosađanin :)). Kao što je Mića rekao, posebno će se povesti računa o sistemu organizovanja organizacije na lokalnom nivou, a prva konferencija ZA ŠTAMPU - samo ime kaže zašta je namenjena.

Čak je izmenjena i prvobitno planirana lokacija da bi se došlo do većeg broj medija.

U svbakom koraku nastupa bitni su ciljevi, trenutno najbitniji cilj je, kako je i Mića rekao, objavljivanje informacije što većem korpusu potencijalnih članova udruženja.