[ davidovic @ 05.02.2003. 13:42 ] @
Pocetnik sam u PHP i molio bih vas da mi neko pomogne oko toga kako da napravim login. Da korisnik prvo popuni svoje podatke i da sam bira user name i pasword a da kasnije sa tim user name i paswordom moze da pristupi nekoj drugoj strani sajta.
Hvala vam unapred!!! :)
[ vilyu @ 05.02.2003. 20:07 ] @
Pazi, za tako nesto ti je potrebno poznavanje npr. MySQL-a, kako bi u bazi imao unete username-ove i password-e i sl., mada to moze i u txt fajl da se upise, bolje je u bazu. Zatim, imao bi par mogucnosti za odrzavanje veze s ulogovanim korisnikom, znaci da ne unosi stalno sifru. To bi mogao preko sesija, ili cookie-ja. Na tu temu se vec vodila rasprava ovde, pa ne bi bilo lose da pregledas dosadasnja razglabanja. Ima tu i linkova ka tutorijalima i sl. Puno uspeha zelim.
[ CONFIQ @ 05.02.2003. 20:29 ] @
Pošto tek počinješ,si razmišljao da se koristiš .htpasswd/.htaccess fajlovima?
Ručno bi morao da dodaješ korisnike ali bi zato mogao da zaštitiš određeni direktorijum....
[ dr ZiDoo @ 06.02.2003. 08:36 ] @
Moji iskreni savjet je da skineš par gotovih skripti i da vidiš kako su to drugi uradili pa ti napišeš svoju. Ako imaš prstup SQL bazi onda ce ti to biti lakše napraviti, plus što je sigurnije. A ako nemaš ona, kao što neko reče, piši po txt fajlu, samo pazi gdje ostavljaš file. To i nije tako sigurno ali i nije tako loše ako ga dobro zaštitiš i sve kriptuješ sa md5.
[ BlueIce @ 06.02.2003. 09:43 ] @
Citat:
davidovic:
Pocetnik sam u PHP i molio bih vas da mi neko pomogne oko toga kako da napravim login. Da korisnik prvo popuni svoje podatke i da sam bira user name i pasword a da kasnije sa tim user name i paswordom moze da pristupi nekoj drugoj strani sajta.
Hvala vam unapred!!! :)

Pa zasto prvo mene ne pitas covece? PA zar ne treba to zajedno da uradimo?
[ davidovic @ 06.02.2003. 13:20 ] @
Hvala vam ljudi
[ broker @ 06.02.2003. 16:32 ] @
Citat:
BlueIce:
Pa zasto prvo mene ne pitas covece? PA zar ne treba to zajedno da uradimo?


Ice vidis da ti radi iza ledja, hoce da te iskljuci iz posla :)