[ Basta @ 05.02.2003. 23:41 ] @
Dekodirao sam Motorolu T191 v 1.78
I usred flesovanja stane (prazna baterija).
Napunim je, pa ponovo odradim.
Kad sam je upalio displej je bio bled. Onda sam je flesovao sa DMTool I popravio eprom.
Sada je sve OK sto se tice displeja. Ali stalno svira, neki ton (meni lici na ton upozorenja) sa ili bez kartice.
Kada ubacim karticu normalno uhvati mrezu i zove. ALI STALNO SVIRA!!!!
Mozeli se to popraviti.

Svaka pomoc dobro dosla....


Hvala!
[ goran-g @ 07.02.2003. 21:34 ] @
Vrati eeprom na fabricko stanje odnosno resetuj eeprom sa kima 4.5 ili 7.7 ako ni to ne upali flesuj ga sa 1.78 verzijom a to sto ti je stao na pola flesovanja mora da ti je racunar 2 ili 3 ili operativni sistem nije 98
[ legija @ 07.02.2003. 23:41 ] @
Mislim da ovdje mozes naci jednostavno rjesenje.

http://xak.gsmunlock.sk



Citat:
Basta:
Dekodirao sam Motorolu T191 v 1.78
I usred flesovanja stane (prazna baterija).
Napunim je, pa ponovo odradim.
Kad sam je upalio displej je bio bled. Onda sam je flesovao sa DMTool I popravio eprom.
Sada je sve OK sto se tice displeja. Ali stalno svira, neki ton (meni lici na ton upozorenja) sa ili bez kartice.
Kada ubacim karticu normalno uhvati mrezu i zove. ALI STALNO SVIRA!!!!
Mozeli se to popraviti.

Svaka pomoc dobro dosla....


Hvala!

[ Basta @ 08.02.2003. 17:16 ] @
Telefon ne da da mu se ista pise u eprom. Pokusavao sam da mu upisem drugi dump ali odbija. A tako sam prije popravljao!

Probao sam mjenjati i IMEI, program kao odradi ali kad ga opet iscitam pokaze neispravan IMEI.
[ legija @ 09.02.2003. 01:08 ] @
A jesi li probao "tamper alert repair" taster ? ? ?
[ dejan56 @ 04.09.2006. 10:45 ] @
moze li nekoj da mi objasni sto znaci dmtool i kade moze da se najde takov softver to bi bilo neki softver za dekodiranje megutoa ne mi e jasno pa ako moze nekakvo objasnuvanje pozdrav