[ -zombie- @ 06.02.2003. 13:26 ] @
jel neko moze da mi objasni tacno sta je ovo? sa nekim primerom?

posto sam nasao nekoliko puta pomena za ovo, i dve-tri definicije koje nemaju veze jedna sa drugom..

i sto je najsmesnije, moja drugarica je pre mesec dana otisla u italiju na neki koledz, da radi bash XP, a ni sama nije znala sta je to ;D


poz.
[ alex @ 06.02.2003. 15:16 ] @
Jedno jedino mesto i jedna jedina prava definicija:
http://www.extremeprogramming.org/
[ jablan @ 14.02.2003. 13:02 ] @
Generalno, kako sam ja ukapirao, xp je uglavnom skup dobrih praksi iz oblasti razvoja softver, plus par eksperimentalnih koncepata (npr. "pair programming").
Bez neke preterane važnosti u situaciji kao kod nas gde u softverskim firmama (čast izuzecima) ne postoji ni institucija testera, ni versioning kontrole, automatskog bekapa, dnevnih bildova itd.
[ -zombie- @ 14.02.2003. 16:13 ] @
dobro, ne preteruj. u zemlji Cp6uju je sve dovoljno crno da ne morash da ga "ulepsavash".

ima i domacih firmi koje ozbiljno pristupaju poslu, isto kao sto ima i stranih firmi koje nemaju ni obican CVS server... (iz iskustva i jedno i drugo..)
[ goky2002 @ 14.02.2003. 22:00 ] @
Citat:
ima i domacih firmi koje ozbiljno pristupaju poslu, isto kao sto ima i stranih firmi koje nemaju ni obican CVS server... (iz iskustva i jedno i drugo..)


Slazem se u potpunosti.
Inace XP je nevoravatna stvar ako se koristi kako treba.
[ Dragi Tata @ 14.02.2003. 22:18 ] @
I meni je zvučalo revolucionarno kad sam čitao o tome, ali ne znam za slučajeve da je negde uspešno primenjeno u praksi.
[ caboom @ 15.02.2003. 10:00 ] @
primetio bih da su u poslednje vreme u modi instant resenja sa naglaskom na "skalabilnosti", "produktivnost", "modularnosti", "prosirivosti", etc. ni ja nisam primetio neki uspeh i prakticnu upotrebu xp-a, takodje nisam primetio ni neku revolucionarnu ideju u svemu tome. u svakom slucaju, nekoliko consulting firmi i izdavackih kuca ce zaraditi dosta plateznih jedinica, etc. vec vidjeno, ali moram da priznam da sam termin "extreme programming" super zvuci (wooo, vec osecam kako deonice skacu).
[ goky2002 @ 15.02.2003. 10:29 ] @
Citat:
Dragi Tata:
I meni je zvučalo revolucionarno kad sam čitao o tome, ali ne znam za slučajeve da je negde uspešno primenjeno u praksi.


Ja znam i onaj deo koji se primenjuje donosi jako dobre rezultate u procesu otkrivanja greski.
[ jablan @ 15.02.2003. 19:45 ] @
Može li malo više detalja o ovome (mislim o primeni)?
[ filmil @ 19.02.2003. 13:01 ] @

Jablane, vojsko, XP deluje kao još jedna tehnika za kolorizaciju stresnog i kratkog života
korporativnih programera. :) We should have fun as well...

f