[ lordbaal @ 04.08.2006. 14:48 ] @
Dakle, problem je sledeci... Imam jednu bazu podataka i dve aplikacije. Ono sto je potrebno je da prva aplikacija pristupi bazi i napravi neke izmene. Nakon toga, druga aplikacija pristupa bazi i ponovo pravi neke izmene na bazi. Ono sto me interesuje je kako da postavim SQL Serv 2005 Express bazu na jedan racunar, dve aplikacije (C# Express) na druga dva racunara i da im omogucim da pristupaju toj bazi? (ConnectionString i gde sta da instaliram)
[ VerbatimBOT @ 04.08.2006. 15:00 ] @
Konekcioni string za obe aplikacije: "Server=IME_SERVERA; Database=IME_BAZE; Integrated Security=SSPI" - ovo je ako je u pitanju Windows autentifikacija.
Ako nije, treba da dodas i validan username i password.
Ovo ostalo je jednostavno, instaliras na serveru SQL Express, i NET aplikacijui (ako je asp u pitanju) i onda pozivas samo aplikaciju kroz ova dva racunara "gadjajuci" IP adresu ili ime servera.
[ spartak @ 04.08.2006. 16:33 ] @
Mozes tako kako ti je Verbatim rekao, ili kupis Google pa otkucas "sql express 2005 remote" i nadjes sve i svasta.

I to da Express ne dozvoljava po default remote pristup nego treba da se ukljuci (na primer http://www.datamasker.com/SSE2005_NetworkCfg.htm) i slicne potrebne stvari.

[ lordbaal @ 07.08.2006. 07:32 ] @
To je sve u redu, nego ostaje cinjenica (ispravite me ako ovo nije tacno) da C# eksp ne podrzava konekciju direktno na server nego samo na samostalne fajlove baze podataka (kao sto je ACCESS baza) koje kasnije, koliko sam ukapirao, nakaci na lokalni server, zato me i interesuje kako da se konektujem na bazu koja se nalazi na nekom drugom racunaru u mrezi.

Evo kako to izgleda na jednom racunaru:

CONNECTIONSTRING - "Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data\eRacuni.mdf";Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True".

A opet, ako mu u ovoj putanji ka fajlu dam mreznu adresu, program prijavi gresku...
[ spartak @ 07.08.2006. 10:09 ] @
Na sta mislis kad kazes "kad mu dam mreznu adresu"?

Da li to znaci da za Data Source menjas vrednost ili AttachDbFilename menjas vrednost. Ako radis drugu stvar mislim da gresis.
[ lordbaal @ 07.08.2006. 10:46 ] @
Pa da, menjam "drugu stvar"... Znam da to nije logicno i normalno, ali uz to ogranicenje da se C# EXPRESS ne kaci na server vec koristi pojedinacne fajlove na lokalnom serveru (da li neko zna da li je ovo stvarno tacno?), cini mi se kao jedino moguce resenje...
[ VerbatimBOT @ 07.08.2006. 10:58 ] @
Ti bez problema možeš da se nakačiš i na server preko C# Express verzije. Jednostavno postaviš Connection string:
Code:

"Server=IME_SERVERA; Database=IME_BAZE; Integrated Security=TRUE" ako je u pitanju Windows autentifikacija.
[ spartak @ 07.08.2006. 15:49 ] @
Attachuje lokalne fajlove, ali to radi SQL Express 2005 proces a ne tvoja aplikacija.

Kad tvoja aplikacija krene da "pika ka bazi" instanca procesa se pokrene i handluje sve sto treba izmedju tebe i tog fajla. To znaci da to za tebe u stvari nije fajl. Pusti logicno, procitaj dokumentaciju na koju sam ti ostavio link. Pise lepo kako se namesta i sta radi (menjas prvu stvar).