[ era1 @ 05.08.2006. 10:59 ] @
Interesuje me koje su prednosti MS SQL baza podataka u odnosu na ACCESS baze? Do sada sam se uglavnom igrao sa access bazama, pa nisam bas upucen u MS SQL.

Konkretno mi treba za web projekat (asp.net)

pozz svima
[ totovic @ 24.08.2006. 17:36 ] @
Access baza je pre svega alat za učenje, dok je MS SQL baza za ozbiljan rad sa ogromnim brojem podataka. Ukoliko ti treba za web projekat, bolje uzmi MySQL.
[ CallMeSaMaster @ 24.08.2006. 21:55 ] @
@totovic

Citat:
Access baza je pre svega alat za učenje, dok je MS SQL baza za ozbiljan rad


Majke ti gdje si ovo cuo?Daj nam link da i mi procitamo....
I Access baza moze posluziti za ozbiljan rad kako i sve ostale DB,zavisno sta ti treba.Ono sto je najskuplje i najnovije nije uvijek najbolje.Trebas dobro razluciti u koje ce ti svrhe trebati i sta ces u njoj cuvati jer baza ≠ baza

Necu sa da ispadne kao fol ja tebi nesto objasnjavam ali uvijek prije nego sto nesto napises budi 100% siguran da je to to jer inace ces samo zbunit ostale ili ce te pogresno shavtiti.:-)

http://en.wikipedia.org/wiki/MS_Access
http://en.wikipedia.org/wiki/MSSQL
[ roberto555 @ 25.08.2006. 08:51 ] @
...nije vezano za ovo o čemu se iznad prićalo,al nisam otvarao novo budući da su "opća pitanja",,,

kod kreiranja nove baze (ms sql server 2005 expr. iako i ko drugih pretpostavljam), ima tamo initial size---čemu služi i na koliko MB/GB -) da ovo postavim??

hvala!
[ uros_h @ 25.08.2006. 13:23 ] @
covek lepo pitao i niko da mu friendly odgovori...

e ovako za asp.net web aplikacije ja sam uvek koristio ms sql server...kada sam slusao predavanje jednog lika iz microsofta (sasa juric) on je rekao jednu zanimljivu stvar "mi u americi ne smatramo bazom podataka nesto manje od 1TB"... na primer tako nesto u accessu ne moz' da imas:) jer je cini mi se velicina baze limitirana na 1GB. razlike izmedju accessa i sql servera su cisto u tehnickim mogucnostima tipa velicina baze, broj baza, broj konekcija i BRDO drugih stvari u kojima sql server prevazilazi access u smislu ozbiljnosti. access ti je opet super kada pravis nekom neku mini aplikaciju kao na primer za neku prodavnicu pa da imaju popis robe i da manipulisu sa ulaz/izlazom... TOP tri SUBP-a su Oracle, DB2 i ms sql server. i jos kad pogledas sql server 2005 sa SSRS, SSAS, SSIS...BI solutions, stvarno mocno deluje. suma sumarum baza je baza ali mogucnosti su mogucnosti tako da odmeris sta i za sta ti treba i radis...
detalje o karakteristikama nadjes na internetu i to ti je to

@roberto555

initial size ti je kada pocinjes pa da odredis pocetnu velicinu baze (koliko ce se prostora alocirati za bazu) a baza ce u normalnim uslovima funkcionisanja da raste tako da mozes da podesis i file growth cime odredjujes za koliko ce da raste i mozes da odredis i max size za maksimalnu velicinu baze koju dozvoljavas. mislim da ako ne inicijalizujes pocetnu velicinu baze da je default vrednost 1MB, nisam siguran 100% ali ipak pisem a 100% verovatnocu nadji u helpu za sql server ima sto posto lepo objasnjeno sve...


[Ovu poruku je menjao uros_h dana 26.08.2006. u 08:41 GMT+1]
[ era1 @ 28.08.2006. 10:59 ] @
E urose_h to je odgovor :))) konkretno pitam i dobijem konkretan odgovor!!!

Hvala ti puno, posto mi bas treba za ASP.NET site. Do sada sam radio samo neke manje ADO.NET aplikacije (tipa te prodavnice koju si pomenuo) i tu sam koristio ACCESS baze. Sada prvi put radim asp.net site i definitivno je MS SQL baza pravo resenje za to.

p.s. A vec sam digao ruke i pomirio se sa tim da necu dobiti odgovor, posto sam postavio pitanje pre 1000 godina :))

Pozdrav sviiiiiiiiiiiiima...
[ dba_weed @ 29.12.2006. 12:38 ] @
Majke ti gdje si ovo cuo?Daj nam link da i mi procitamo....
I Access baza moze posluziti za ozbiljan rad kako i sve ostale DB,zavisno sta ti treba.Ono sto je najskuplje i najnovije nije uvijek najbolje.Trebas dobro razluciti u koje ce ti svrhe trebati i sta ces u njoj cuvati jer baza ≠ baza

Necu sa da ispadne kao fol ja tebi nesto objasnjavam ali uvijek prije nego sto nesto napises budi 100% siguran da je to to jer inace ces samo zbunit ostale ili ce te pogresno shavtiti.:-)




Probaj u accessu da napravis insert,update ili delete sa join(t)om