[ Mrav @ 09.02.2003. 17:20 ] @
Naime problem je u tome što posle kompajliranja drivera i linkovanja sa njima program ne daje odgovarajući izlaz (otvori se prozor ali se ništa ne prikaže sem crnog ekrana ili poneka tačka kvadrat i sl. gde bi trebalo da bude nešto sasvim drugo) napominjem da isti source MESA-e odlično radi pod linux-om, čak sam probao i da kompajliram sa podrškom za Ddraw za prikaz i isto mi se dešava.

Ako neko ima iskustva sa ovime neka mi objasni ne želim da koristim standardni windows renderer (nažalost za sada sam ograničen na softver rendering), zbog njegove sporosti, nekompatibilnosti i nezadovoljavajućeg kvaliteta renderinga.

Hvala!
[ Predrag Damnjanovic @ 09.02.2003. 17:54 ] @
Ja sam jednom uspeo, posle par neuspesnih pokusaja, i to tako sto sam i glut rekompajlrao, ali, output je bio softverski, ne znam zasto.
Ja mislim da kada instaliras drajver za 3d kartu - da opengl aplikacije koriste taj karticin DLL, znaci nemas potrebe da ti kompajliras mesu, jer ona dolazi uz drajvere za karticu.
Ali moguce da se varam, mada ne verujem da se varam
[ Mrav @ 13.02.2003. 17:42 ] @
sve ok resio sam, morao sam da kompajliram mesa glut, nije moguce linkovati sa standardnim glut32.