[ meduljak @ 06.08.2006. 23:19 ] @
Pozdrav,
napravio sam neki vid racuna na svom racunaru (XP i Office 2003). Sve je OK. Kad sam prebacio fajl na drugi racunar (isto je XP i Office 2003), na jednom mjestu mi izbacuje gresku!
"Compile error in hidden modul1"
Stavio sam password na sheet-ove i na VB, i mogu ih privremeno skloniti, ali bih zelio da ostanu. U modulu1 snimio sam sljedeci makro:

...'prebacim se na sheet
Sheets("Z-TRAKA").Select
'pronalazim zapis u koloni C koji odgovara vrijednosti B1 polja, kad nadjem zapis pomjerim se desno i upisem datum i ostale podatke
Range("C1:C500").Select
For Each cell In Selection
If cell.Value = Range("B1") Then
cell.Offset(0, 1).Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=TODAY()"
ActiveCell.Select
Selection.Copy
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
:=False, Transpose:=False
End If
Next cell......

Neka je greska sa ovim "For each cell in selection", jer kad pokrenem u VB ovaj modul, zaustavi se tu i kaze greska, cini mi se: nedostaje VB projekt ili dll!
Znaci na jednoj mashini radi na druge dvije nece. Nesto mi lici kao da ne ponese te procedure na drugi racunar, ali kako i to rijesiti.

Ima li ko kakvih ideja sta bi jos moglo biti?
[ meduljak @ 09.08.2006. 22:26 ] @
Problem je rijesen. :-)
Instalirao sam Nero na racunaru i time vjerovatno povukao neku .dll i proradilo je!
Slucajno mi je palo na pamet da probam, dok sam uporedjivao instalacije na dva racunara, jedan na kom je radilo i drugi na kom nije. Razlika je bila samo u Nero instalaciji.
Nevjerovatno!
Pozdrav svima
[ meduljak @ 01.02.2007. 18:33 ] @
Ima li neko objasnjenje sto se ovo desava, da ne moram sledeci put da pogadjam koju aplikaciju treba snimiti ili sta je vec stvarni uzrok ovakvom ponasanju?
[ Gix_ @ 01.02.2007. 23:45 ] @
Pozdrav

Akose nevaram sledeci put ukoliko imas isti problem tj. faliti dll
mozes otkloniti problem na sledeci nacin bez ikakve instalacije nekog drugog programa .

_ Alt+F11
_ Izaberi menu alat ( Tools )
_ Prva linija u meniu ( References )
_ Videces koji fail dll ti nedostaje ili nije cekiran

Ukoliko ti nedostaje dll videces njegovo tacno ime potrazis ga na webu
ubasis u Sistem32 i posle ubacivanja ides u VB , Ref. i cekiras opciju .

Nadamse dasmo se razumeli

Cao
[ meduljak @ 02.02.2007. 18:31 ] @
Uspjelo je i bio je od koristi savjet!

Opet je NERO rijesio problem, nedostajala je neka dll vezana za zvuk, koju pokupi od NERO-a.
To je pisalo pod "References"; chekirana opcija, ali "Missing...to-i-to".
Svaka cast i hvala :-)