[ gh0st @ 10.02.2003. 18:11 ] @
1.Zanima me može li se neka slika koja se više puta pojavljuje na istoj stranici da se ne loada svaka zasebno več kada se loada slika1 da se ta slika prikaže na različitim mjestima na stranici , a da se pritom ne loada svaka ?

2. Vidio sam na nekim stranicama da se slike dok se loadaju budu u kvadratima dok se cjela stranica ne loada pa se slike prikažu normalno ... Zanima me kako to izvesti ?
[ @ 10.02.2003. 21:43 ] @
1 Pa naravno , to se zove rad sa bibliotekam , imas knjige pa uci , to su neke osnove ... imas sajtove za pocetnike ... pa citaj (odgovor za 2 pitanje sadrzi se u 1 ) !!!! : ) : ) : )
[ CONFIQ @ 10.02.2003. 22:27 ] @
1) To radi svaki brosver,kad jednom dobije sliku ne traži je ponovo dok je cash-irana tako da ne moraš da se brineš u vezi toga.

2) ne znam na koje kvadratiće misliš? možda alt=slika attribute a možda je <table tag sa tačnom veličinom kolika je i slika....
[ 911 Deep Dream! @ 10.02.2003. 23:37 ] @
Odgovor pod 2)

Mislim (nisam sig) da se to radi tako shto je format slike progressiv JPG. Nisam siguran ali mislim da je to to> ispravite mi ili mi recite neshto vishe o tome.
[ gh0st @ 11.02.2003. 19:48 ] @
Za ovo drugo ptanje mislio sam na sliku koja kad se loada ( izgleda kao da je u večoj rezoluciji nego šta bi trebala biti ( u kvadratima ) ) i kad se slika odnosno stranica loada u potpunosti slika bi trebala da bude normalna !
[ Conica @ 11.02.2003. 22:39 ] @
Mislim da je to zato sto si koristio Interlaced GIF pri kompresiji slike. Iskljuci Interlaced (kompresuj ponovo).