[ Katarina @ 11.02.2003. 16:10 ] @
Vec mesecima mi neko "rovari" po Boxu, iznosi i prepravlja moje slike, objavljije po forumima moju poslovnu korespondenciju, a to je bas u poslu kojim se bavim izuzetno neprijatno, naime bavim se prevodima, pa se tudja pisma nalaze na netu. Znam pocetan broj njegove IP adrese.
unapred zahvalna
Katarina
[ Jbyn4e @ 11.02.2003. 16:38 ] @
Rovari? BOX-u? Sta je to box? Iznosi? Kako to - "iznosi" slike i prepravlja ih? Kako znas "pocetan broj njegove IP adrese"?

Ja tebe nista ne shvatam. Ako neces da ti pristupa neko tvom racunaru - imas hrpu firewall programa. Ako je u pitanju virus koji salje mailove - imas antiviruse. Ako imas coveka koji ti gleda mailove kad ti nisi tu - imas zastite da onemogucis rad na racunaru dok se ne ulogujes. Ako si u mrezi, mozes da ne delis sve direktorijume vec samo odredjene - onda opet ne moze da ti vidi fajlove iz kojih moze da uzme prepiske, slike, i slicno.

Moras bolje da definises pitanje, i bolje da objasnis kako, sta, odakle, kakvi crni pocetci (ili poceci?) od IP adresa?
[ Katarina @ 11.02.2003. 16:47 ] @
Pitas me previse :)) Mislim na E-mail box, kako ih iznosi ne znam, zato sam i ovde. A sto se tice njegove IP adrese pojavljuje se na forumu odakle se javlja. Konkretnije nema od ovog. Covek mi zagorcava zivot, mada nemam pojma ko je.
[ Jbyn4e @ 11.02.2003. 17:01 ] @
[sarkazam]
Pa znas ako te ne pitam previse, onda jedino moze da mi pomogne telepatija i mogucnost predvidjanja buducnosti i gledanja proslosti da ti otkrijem sta je u pitanju, a posto nemam razvijenu nijednu od tih "moci"....
[/sarkazam]
Sad malo ozbiljno. Dakle - ocigledno je da nemas zasticen racunar. Ili imas neki trojan virus pomocu koga ti on upada na racunar i cita sta mu se cita (ako recimoimas stalnu ip adresu, onda on uvek zna gde da te nadje), ili ti nekako uvek uhakuje racunar i radi sta hoce. Uzmi neki od firewall programa (imas ih besplatnih, neko ce ti vec preporuciti neki, ili pogledaj malo ovde po forumu, vec je pisano o tome), pa gledaj sta ti on javlja - ko pokusava sa koje IP adrese da ti pristupi i kojem fajlu. Drugo, nabavi neki antivirus program, instaliraj na racunar, i proveri svoj sistem na viruse.
Trece - opet nisi navela je li ti to kucni racunar, ili negde u firmi, da li je u mrezi sa ostalima, da tinekood kolega ne skida sve to?

Toliko od mene zasad. A ti se potrudi da zastitis svoj racunar koliko je maksimalno moguce.
[ Katarina @ 11.02.2003. 17:11 ] @
Ovako: to je moj privatni racunar, ne koristim proxije, znaci imam stalnu IP adresu i naravno moze me naci kad pozeli. Drugo jedini antivirusprogram koji imam je Norton 2002, uvek je aktuelizovan, sto se tice firewall, razmisljala sam da posatavim Zone Alarm, koliko je dobar ne znam bas ali ce mi valjda neko objasniti :). sad ti meni kazi, naravno ako zelis, koja mi je jos opcija preostala? Mislila sam da preko njegove IP adrese mogu pronaci ko se krije iza svega toga, pravne stvari mi nisu nepoznate, ali kompjuterske bas i ne.
Hvala
[ optix @ 12.02.2003. 01:24 ] @
Sve i da imas kompletnu IP adresu, nemas mnogo vajde od toga (osim ako ne instaliras firewall pa zabranis pristup sa iste). Cak i da je njegova stalna, tesko da mozes da dobijes ime tog tipa ili slicno. Posto si u Nemackoj koliko vidim, mozes da trazis od provajdera da blokira njegovu IP (samo ako je stalna)
Instaliraj Zone Alarm ili Sygate Personal Firewall.
Pokusaj i sa AD-aware (uklanja spijunske programe).