[ daso1 @ 10.08.2006. 14:28 ] @
Bok!

Dosao mi K750i kojem ne rade tipke 1, 2, 3, lijevi soft key, dzojstik desno i dolje. Telefon se upali normalno na tipku za paljenje, ali se tada vise ne da ugasiti na tu tipku, dakle i ta tipka prestane raditi nakon jednog pritiska na nju. Ostalo sve radi kako treba, moze se zvati sa njega, primati pozive, kamera... sve drugo radi.

Probao sam ga preflashati i nije pomoglo. Telefon je kao nov, nije bio smocen niti je ispadao (barem tako covjek tvrdi da mu nije pao).

Sta mu raditi?
[ voodoons @ 18.08.2006. 11:27 ] @
a kako mozes zvati ako ne radi nijedna tipka?
ja bih rekao da je zaglavljeno neko dugme... na t230 ima isti problem, jer tipke sa strane znaju da se zaglave kad se malo jae pritisnu (ostanu stisnute)i kad se zaglave, ima isti problem...
a mozda je i pio vode, soka...
[ daso1 @ 20.08.2006. 09:07 ] @
Radi vecina tipki, ne rade samo one koje sam napisao. Tocno je da nemres zvati, zato je mob i na servisu. Popio nije ni vode ni soka zato jer je iznutra ko nov, a ni tipka nije zaglavljena. Napravio sam mali test - iscupao sam konektor od tipkovnice (odspojio) i bez tipkovnice probao upaliti mob. Preostale tri tipke koje nemaju veze sa tipkovnicom reagiraju (pale osvjetljenje na displayu dok ih pritisnem), dok tipka power i dalje ne radi (nece se ugasiti mob niti se upali osvjetljenje na displeju dok je pritiskam) iako sam na nju normalno upalio mob!

Misterij!
[ milas @ 20.08.2006. 21:52 ] @
Upravo (pre 1h) mi se desio slican problem. Telefon mi nije ispao ili nesto sl. Uzeo sam ga da pozovem, kad dva desna tastera ispod ekrana i tasteri 4,5 i 6 vise ne reaguju!! A joystick malo radi-malo ne radi levo i gore. Imam ga vec 6 meseci i sve je radilo odlicno! Sta je problem ?! Softver ?
[ milas @ 20.08.2006. 23:33 ] @
Koliko vidim po stranim forumima ovaj problem se desava of t68. Na jednom mestu covek je predlozio sledece resenje koje je uspelo: "I think the problem is open track on keyrow0 to IC Martha Port and Int IF.". Da li neko zna sta je tacno problem ?!

I ako ima neki servis u BG-u da ovo moze popraviti molim Vas posaljite mi na PP, jer je stvarno hitno!
[ milas @ 21.08.2006. 00:19 ] @
Jos neki saveti koji sam pronasao na Internetu u vezi ovog problema:

"solution is simple open your phone and rehot keypad ic.... it is smal ic behind joistic... be cerfuel to joistis when you rehot ic becouse is platic....."

"this is solution when you open a phone in right side where is yoystick you see little silver chip him name is Z2450 you must relace him and no problem but watch for lot of diodes"

"replace the on/off switch or check it if its not broken resolder it and ur problem shld be solved"

ali mi se (ovako laicki) cini da je najverovatnije ovo u pitanju:

"check lines between connector and key IC. One line was broken"

To je resilo problem coveku...

I molim jos jednom, ako postoji neki servis u BG-u koji zna da otkloni ovaj problem, posaljite mi na PP.

Hvala unapred.
[ milas @ 21.08.2006. 10:38 ] @
Jutros kad sam ga ukljucio sve ove tipke rade normalno! Da li neko zna u cemu je problem i da li ce se ovo desavati i dalje ?!
[ milas @ 21.08.2006. 13:03 ] @
Da budem jos precizniji, ove tipke malo rade - malo ne rade. Jednom uopste ne rade, malo kasnije ih morate jace pritisnuti, a nekad rade normalno. Da li je prekid u pitanju ?! I koliko je komplikovana popravka (za nase servise) ?
[ sacika @ 21.08.2006. 21:32 ] @
Pored josticka imate "staklenac" koji je vezan sa jostickom i tipkama i on regulise protok informacija.U slucaju da nesto e radi vezano za tipke i jostick ,mijenjati taj dio ili ga malo zagrijati.
Pozdrav!
[ daso1 @ 22.08.2006. 08:22 ] @
Ja rijesio svoj problem. Sacika je 100% u pravu!

Sacika, gdje si bio prije dok sam ga kopao ko blesav?! ;-) U mom slucaju zamjena je pomogla, grijanje nije.
[ milas @ 22.08.2006. 12:39 ] @
O.K. Hvala! Ako moze na PP gde to mogu da uradim u BG-u, posto pretpostavljam da to ne mogu sam uraditi !?
[ daso1 @ 23.08.2006. 10:11 ] @
Bilo koji ozbiljniji servis to moze napraviti.
[ milas @ 23.08.2006. 15:25 ] @
Hvala na informaciji jos jednom. Interesantno, do sada im je uvek bilo ukljuceno automatsko zakljucavanje tastature, sto sam juce iskljucio i danas mi se ni jednom nije desilo da tasteri ne rade !?
[ drgrga @ 24.08.2006. 00:10 ] @
He,he juce isti problem..........promenio dzojstik i tri komada keypad ic,Ne rade 7,8,9 i dzojstik u dva smera.Kad sam vec poludeo od muke sklopim telefon i sve proradi.......
Onda i skontam u cemu je poenta........sjebana stampa negde jer kad ga nakrivim u neku stranu proradi sve do jednog momenta kad zablokira......dok se ponovo ne pritisne i to negde donji deo telefona............Big shit.......
[ daso1 @ 24.08.2006. 16:46 ] @
Ovo im je izgleda velika mana jer u ovih par dana mi je 4 komada doslo sa takvim problemom, no sad znam u cemu je fora.
[ milas @ 25.08.2006. 00:42 ] @
Kako sam pre dva dana iskljucio automatic keypad locking, vise mi ni jednom nisu otkazali tasteri ili joystick. Da li je to onda problem sa tim delom (plocom) ili mozda neki softverski problem?!
[ milas @ 25.08.2006. 20:02 ] @
Evo vec treci dan nista nije zakocilo...pokusavao sam i da ga nakrivim na razne strane...pritiskao sam i sve drugo ali ni jednom nije zakocio! Da li je softverski problem ?! I ako jeste sta da radim ?
[ milas @ 26.08.2006. 20:04 ] @
I jos nesto, primetio sam da kada je na stand by klik na joystick ne radi, tek kada se udje u meni onda radi! Sta je problem ?!
[ SqlByte @ 26.08.2006. 23:03 ] @
znam da ako dzojstik ne radi bash najbolje to bi trebalo otvoriti i ocistiti, ljudi kazhu da im to pomazhe, ne znam za vas.
[ drgrga @ 26.08.2006. 23:44 ] @
Da li si nekad video dzojstik ? Znas li da je kompaktan i ne moze se otvoriti a da se ne raspe kao da ga nije ni bilo.........lazem ima onih koji ga otvaraju i ciste cuo sam i to ali imaju verovatno jakooooo puno vremena i strpljenja.....

Dzojstik se menja !
[ daso1 @ 27.08.2006. 09:13 ] @
Milas, ako ti kasnije dzojstik radi normalno ne ne moras ga nista jace natezati da bi ti krenuo u tu stranu ili kliknuo, onda nije on kriv. 99% da nije ni softverska greska!
Ako te to ne smeta, koristi ga takvog - ako pak te smeta, odi u servis (ili ako imas garanciju jos bolje) i pripremi 15-20eur.

Pozdrav!
[ milas @ 27.08.2006. 15:05 ] @
Ne, kada predjem iz stand by-ja u meni joystick radi sasvim normalno i ne moram jace raditi sa njim. Jos samo da pitam, da li ovo u servis znaci da trebam ubaciti novi firmware ?!
[ daso1 @ 28.08.2006. 09:51 ] @
Kao sto sam rekao, 99% nije softverska greska pa 99% nece trebati novi firmware, vec hardverski zahvat. No to i onako ne treba biti tvoja briga ako ga nosis na servis, oni ce napraviti sve sta mu treba pa cak i ukljucivalo to i novi firmware! Sve u svemu, ne bi smjela cijena biti veca od 20eur.
[ milas @ 05.09.2006. 23:10 ] @
U servisu su mi rekli da bi trebao ubaciti novi firmware. Recite mi koliko je komplikovano da to sam uradim? Imam K750 UsbDrivers instalirane, Update Service USB driver, standardni USB kabl koji sam dobio sa telefonom, UpdateService_Inst_2.2.13.7d.exe, kao i relativno dobru Internet konekciju (Dual ISDN). Hvala unapred.
[ daso1 @ 06.09.2006. 15:16 ] @
imas dve solucije: jedna ti je da sam pokusas i zajebes telefon, a druga da odes do servisa i oni ti ubace. moja preporuka da odes do servisa pa ti je to bezbolno za tvoj mobac, a ti sad vidi dal ti se isplati igrati s tim ili ne.
[ milas @ 06.09.2006. 15:21 ] @
Otisao bih vec, ali problem je sto u ovde u blizini gde zivim nemam servis koji to moze da mi uradi. Znaci, moguce je da tako potpuno unistim telefon da ga kasnije cak ni u servisu ne mogu srediti (ubacivanjem firmware-a) ?!
[ daso1 @ 07.09.2006. 13:37 ] @
To nije moguce, samo softverski je moguce da ga ubijes. No, probaj - ako budes tocno sljedio upute kako te navodi program, vjerojatno ce sve proci kako treba. No uvjek postoji mogucnost...

Sretno!
[ nemluk @ 14.11.2006. 20:59 ] @
Imam isti problem kao gore navedeni. Desilo mi se da mi tipke 1, 2,3 dzojstik dole i na desno neredi, moze da se upali ali ne moze da se ugasi i dugme za potvrdjivanje takodje nereaguje. Taj problem je trajajo nekoliko dana i od jednom je phon poceo da radi normalno i to bez ikakve sile. Moze li mi neko objasniti sta bi moglo da predstavlja probolem normalnom funkcionisanju telefona