[ voodoosin @ 11.08.2006. 02:26 ] @
odavno nisam nista radio u photoshopu, pa sam odlucio da se malo podsjetim. nevjerovatno je kako sam zaboravio neke rutinske stvari, a o komplikovanijima i da ne govorim. medju svim tim problemima, dosao sam do jednog za koji nikako ne mogu da nadjem rjesenje. kako najefikasnije ukloniti odraze sa suncanih naocala? naravno, da zadrzim pravo osvjetljenje i boju okvira i stakala. nakako mi cloner nije za toga, a nista drugo mi ne pada na pamet.

evo dijela slike koji me muci, pa ako neko ima neku ideju, bio bih zahvalan na pomoci

[att_img]
[ voodoosin @ 15.08.2006. 00:54 ] @
pa zar niko nista? jesam li to na pogresnom forumu? cini mi se da je ovdje nekad covjek mogao nesto i nauciti :-)
[ ivanhoe @ 06.09.2006. 18:09 ] @
ako uklonis odraz onda ce naocare izgledati bezveze, to je problem... upravo je refleksija ono sto daje "feeling" ovakvim slikama...probaj da selektujes obris naocara i da uradis Gaussian blur, to bi trebalo da pomogne donekle, da odraz bude manje upadljiv... takodje da se malo poigras sa brightness/kontrast i saturacijom...

ako nista od toga ne pomogne nadji neki aqua button tutorial, pa probaj da gradijentima nacrtas presijavanje stakala (mada je ovo vec longshot... )

EDIT: evo malo sam se igrao sa ovim naocarama, i ne igleda lose za 15-tak minuta posla... stavio sam par layere preko naocara i onda rucno brisao i smudgovao da ublazim odsjaj, a ne izgubim refleksiju... blur treba pazljivo koristiti posto unisti povrsinu stakla..

[Ovu poruku je menjao ivanhoe dana 06.09.2006. u 19:30 GMT+1]
[ voodoosin @ 09.09.2006. 20:32 ] @
hvala, to mi je trebalo. nisam mislio pokusati da uklonim odraz, nego da napravim nesto sto izgleda prirodno, a gradijenti mi bas i nisu za toga.
tvoje rjesenje je vise nego odlicno! trebalo se samo dosjetiti :-)
[ NICS @ 28.11.2006. 19:52 ] @
?