[ gh0st @ 12.02.2003. 21:00 ] @
Kako da u corelu ( 10 ) neki text pomoču neke funkcije da prebacim tako da su samo rubovi slova crni a boja slova bjela !!! Kao recimo ovaj logo od ELITE SECURITYJA ( samo šta je ovdje sjena oko slova).
[ McKracken @ 12.02.2003. 21:54 ] @
Levi klik -> boja podloge
Desni klik-> boja okvira

Podrazumeva se da klikces na paletu sa bojama i da je tekst selektovan. Debljinu linije podesavas kao i bilo koju drugu liniju.
[ gh0st @ 13.02.2003. 09:28 ] @
Ne radi mi to !!

Klinem recimo ljevim klikom na crvenu , i recimo desnim na bjelu .... Boja se promjeni u kutu corela , ali ne na slovima !


U čemu je problem ?
[ dr ZiDoo @ 13.02.2003. 11:48 ] @
Staviš bijela slova, klikneš na altku outline i u gornjem ponelu će ti se otvoriti opcije (vrsta linije, debljina, boja) i tamo sve podesi.
[ gh0st @ 14.02.2003. 21:42 ] @
gdje se uopče nalazi ta alatka outline .. pretražio sam cjeli corel .. čak sam tražio u help-u !!
[ McKracken @ 15.02.2003. 01:43 ] @
Toolbar sa leve strane, pri dnu.. Alatka kojim menjas debljinu linije....

Za svki slucaj pogledaj tutorijale koji dolaze uz Corel... Podesavanje debljine linije je jedan od prvih..
[ neutrino @ 17.02.2003. 18:00 ] @
najjachi het trik u korelu. :) kliknes na object, dragujes, pa kliknes desnim i pustis, a ono se dupliralo. hahah :))

super.

kako re ti covece neumes te osnovno osnovno osnovne stvari.. aj to nauci.kako.. pa citaj knjigu/help. tutorial . :P ( svejedno cekas da ti neko kaze pa da ovde procitas )

najozbilnije.

[ gh0st @ 17.02.2003. 21:41 ] @
upalilo mi je to na corel draw , zanima me kako to isto napravit u corelu PHOTO paint !!! ????
[ dr ZiDoo @ 18.02.2003. 09:56 ] @
ne znam tačno za Corel PHOTO PAINT ali ključne su tri reči: Outline i Stroke. Potrudi se malo.
Ako hoćeš mogu ti napisati za GIMP i PhotoShop
[ gh0st @ 18.02.2003. 14:57 ] @
Ajde napisi mi za photoshop ?
unaprjed hvala !!!
[ dr ZiDoo @ 18.02.2003. 18:42 ] @
PS 6.0+.

Prvi način. (moje preporuke)
Napišeše neki text alatkom za pisanje (Ikonica je slovo "T"). U dnu layers prozorčeta klikni na dugme za dodavanje efekata na layer i izaveri efekt "Stroke". Tu podesiš boju i debljinu linije. Takođe ti ostaje još samo da izabereš način odnosno, Output, Input, Center.

Drugi način (Alternativa)
Napišeš text. Selektuj text layer pa ideš u meni pa, Layer > Rasterise(tako nekako) > Layer.
Onda selektuješ magic stikom sva slova pa ponovo ideš u meni pa: Edit > Stroke.
I takođe odabereš debljinu linije i boju..

Ovaj drugni način radi u svim verzijama PS, a milim da je tek od verzije 6 u Layers Effect dodan Stroke.
[ Trunks @ 18.02.2003. 23:41 ] @
Ovo su neke najosnovnije stvari, pogledaj help za početak uvek.
[ vladan_ns @ 19.05.2003. 19:48 ] @
Citat:

Onda selektuješ magic stikom sva slova

ili skratis to sa ctrl(cmd)+klik na ikonu layera na paleti layers