[ dulesusic @ 12.08.2006. 19:17 ] @
Nikako ne mogu da putem tastature izaberem lijevu vitičastu zagradu { (ALT GR + B), nego moram ići u Character Map pa ga tamo naci, kopirati i u editoru nalijepiti.
Inače, kad pritisnem ALT GR+B, pojavi mi se prozor BREAKPOINT LIST.
Šta da radim?
[ itf @ 14.08.2006. 10:06 ] @
Tools / Editor options: Editor SpeedSettings -> Visual Studio (TM) emulation.
Sada ćeš moći koristiti sve zagrade. Jedini problem se javlja kada se stisne Alt gr + G kada se pokušava dobiti zatvorena uglata zagrada. Tada još ispred nje ispiše neki GUID pa to moraš izbrisati.
[ dulesusic @ 14.08.2006. 11:56 ] @
Hvala...
[ sasas @ 14.08.2006. 12:04 ] @
Za Delphi radi sledeći patch u registry:

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Borland\Delphi\6.0\Editor\Options]
"NoCtrlAltKeys"=dword:00000001

Za bcb je verovatno isto, samo promeniš ime ključa...

ss.
[ dulesusic @ 14.08.2006. 13:01 ] @
Ok, rijesio sam ovo, al evo jos jednog pitanja (pocetnickog naravno):

Napisem code (bilo kakav da je) compie>make>build... Pokrenem program, unesem slova brojeve i sl. pritisnem enter i to tolikom brzinom nestane da nemam pojma sta se ispise... Da bih vidio moram porkrenutni Command Prompt, pa u njemu pokrenuti program da vidim izlaz.
Kako da mi posle izvrsavanja programa consola ostane na ekranu a ne da mi nestane nakon izvrsavanja programa?

Sjecam se da mi se ista stvar desavala kad sam bio 2. razed gim. sa Pascalom, sto me strasno nerviralo, al sam to rijesio nekako, a sada ista stvar sa c++. Sta ovdje trebam raditi, dodati nesto u code il.....?
[ k4rl0 @ 14.08.2006. 14:50 ] @
Dodaj na pocetku koda(na mjestu includanja header fajlova):
#include<cstdlib>
A na kraju(prije zadnje vitcaste zagrade):
system("PAUSE");
[ dulesusic @ 15.08.2006. 00:04 ] @
Greska!

Call to undefined function "system".

Šta sad?
[ IDE @ 15.08.2006. 10:13 ] @
pravis konzolnu aplikaciju?

pa mozes staviti i getchar(); na kraju koda da bi program sacekao da pritisnes neki taster pa se tek onda ugasio....

ali system("pause") bi trebalo da radi...mozda heder nije dobar a ja se ne sjecam sada koji treba... :-(
[ k4rl0 @ 15.08.2006. 11:30 ] @
Hm....
A da includas:
#include<stdlib.h>
Pa dodas:
system("PAUSE");