[ BrankoM @ 14.02.2003. 18:32 ] @
Evo imam nekoliko pitanja:
Postavio sam malu lan mrezu sa 5 racunala i sve radi ok.
OS je WinME i Win98 te 2 modema jedan interni i jedan ext.
Imam i jedan mali programcic Proxy-AnalogX i switch da racunala mogu ici na internet

E sad, zanima me zasto sa onog racunala sa kojeg sam se prije normalno
spajao (dok nije bilo mreze)vise ne mogu spojiti na internet??(u mrezi mi
normalno sve radi, vidim sva racunala i ona mene)

Pokusam, on poziva broj, spoji se napise da verifikuje ime i passw i onda napise da DUNetw ne moze
zavrsiti operaciju "greska 720"???

Gdje sam pogresio? Sa drugog racunala koje isto ima WinME bez
problema idem na internet preko internog modema pomocu DUN-a i sa
ukljucenim proxyem.

I jos me interesuje da li je normalno da se ne mogu priljuciti na chat ni
sa jednog drugog racunala osim sa onog preko kojeg idem na Internet i na kome je
proxy, na svim ostalim mi javlja poruku:
"java.lang.exception:HttpServlet address not specified."
Koja je to server adresa ili sta _Vec nije specifikovana ako sa svih racunala idem
normalno na mrezu (malo sporije zbog modemske veze ali ide) no samo sa tog jednog mogu na chat?

[ krca437 @ 15.02.2003. 04:25 ] @
Problem je u konfiguraciji proksija, a ovako na slepo ne mogu da pomognem.

Isto tako, pre jedno godinu dana nikakvi pokusaji da se mreza izvede preko dial-up a nisu dali rezultata, buduci da je veoma malo proksija koji hoce da rade sa dial-up om (kako treba).

Sve je lepo proradilo i trcalo sa sve icq-ima dok nije stigla precka - preko jana proxy-ja (nemacki opensource jezici engl/germ). ako ti zatreba i ne nadjes ga na mrezi, javi se poslacu (valjda cu ga iskopati :))

Izvinjenje za one koji su procitali: nije vise Open [The code to the JanaServer 2 is not availably, it is a commercial Closed-Source program!], ali i dalje postoji mogucnost da ga koristis besplatno, ako je za "private use, schools, non-profit organisations etc. JanaServer 2 remains "Freeware". For commercial use JanaServer 2 becomes "Shareware". If you want to carry on using JanaServer 2 after an evaluation period of 30 days, you must register JanaServer 2. " . Cena je 50 Eur.

a evo i link http://www.janaserver.de
[ BrankoM @ 15.02.2003. 17:51 ] @
Ma nekako imam glup osjecaj da je neka sitnica u pitanju, jos cu jednom sve ispocetka pogledati.
Na drugom kompjuteru isto sa WinME mogu ici normalno uz isti proxy.

A sto bi moglo biti da ne mogu ici na chat preko drugih racunara osim sa ovog sa kojeg se spajam na internet. ?
[ B o j a n @ 16.02.2003. 09:45 ] @
Citat:
BrankoM:


Gdje sam pogresio?

Problem je u tome sto koristis takve antike od operativnih sistema, koji i nisu predvidjeni za umrezavanja, a deljenje veze je vrlo vrlo diskutabilno da li uopste moze da se ostvari, a kamoli da funkcionise.


click-clak