[ reper @ 14.08.2006. 23:00 ] @
Pozdrav! Zanimam me sta mi treba da bi dobio 5 VoIP prikljucaka tj. 5 telefona.

Znaci imamo 1Mbit internet imamo ISDN liniju... Vidim da se spominje Asteriks software za server + VoIP kartica.... Da li taj soft moze da zameni neki ozbiljniji gateway... Znaci imamo vec uradjenu lokalnu mrezu kojojm je pusten internet ai povezani su racunari....

Zamolio bih vas da predlozite neko dobro resenje oko koga se kasnije ne bi morali previse baktati i cackati....

Hvala i pozdrav!

P.S. Bio bih zahvalan ako bi me uputili ili okacili neku shemu kako bi to trebalo da izgleda povezano.
[ jogurt @ 15.08.2006. 18:39 ] @
Asterisk pre svega zahteva puno predznanja/iskustva sa Linuxima, a i za njeta treba odvojiti neko vreme. Inace moze da zameni sta god hoces... zaista.

Za tebe (5 lokala) bi cini mi se mozda bolje i lakse bilo (mozda i jeftinije, to ces sam da procenis) resenje da uzmes neki Cisco ruter iz serije 2800 sa odgovarajucim softverom (Cisco Call Manager Express - CME) i naravno odgovarajucom FXO karticom.

Trebace ti i odgovarajuci br IP telefona, bilo hardverskih (Cisco telefoni), bilo softverskih, mada za ovo drugo ti i ne treba CME, vec imas Skype ako hoces tako.

pozdrav
Z