[ Pera60 @ 17.08.2006. 00:03 ] @
Imam jedan osteceni ZIP arhivu, u stvari bolje receno delimicno downloadovana (velicina tog dela je 25 MB od 32 MB koliko iznosi kompletan fajl). Da li je moguce da sad iz te krnje arhive na neki nacin izvucem neki fajl?

Kad vec pitam, da li je isto moguce kada je u pitanju neka RAR arhiva?

Hvala!
[ pitarda @ 17.08.2006. 08:27 ] @
možda koji ZIPFIX?
[ calexx @ 17.08.2006. 10:47 ] @
Probaj da to raspakuješ Total Commanderom, njegov interni InfoZip je možda i najbolji zip koji postoji. Uradio sam ovo što si pomenuo, winrar je odbio da raspakuje (možda ipak ima neku alatku za ovo) dok je TC raspakovao što je moglo. Eventualno neki pkzipfix ili slično. Ne možeš da završiš DL?
[ capricornus @ 17.08.2006. 12:22 ] @
Što se tiče RAR'a možeš da nakon klika na "extract to" čekiraš polje "keep broken files"...
Meni je pomoglo par puta .
[ rodjeni @ 18.08.2006. 00:27 ] @
Probaj sa ovim. Ako ti ne bude koristilo sad nekad za nesto drugo u buducnosti hoce sigurno.

Advanced zip repair

Instaliraj program i pokreni ovaj zwt.nfo file i to je to. Ovakve stvari znaju biti virozne, ali meni nije doslo do prijave nikakvog virusa, ali ipak na vlastitu odgovrnost, ali mislim da je ovo cisto, ali da ne bude da nisam upozorio :)

http://rapidshare.de/files/29798986/17609.rar.html
[ MaxC @ 20.08.2006. 01:37 ] @
Ti programi za repair arhiva mogu pomoci da arhiva postane citljiva i eventualno da se iz nje moze nesto izvuci. Medjutim, te alatke ti ne mogu pomoci sa sadrzajem arhive, dakle oni nekompletni fajlovi u arhivama su i dalje nekompletni. Dakle to bas i nema nekog smisla - zasto oporavljati neku nekompletnu arhivu - da bi se mogla otvoriti sa winzipom ili winrar-om? Bezveze.

Preporucujem besplatni 7-zip sa adrese http://www.7-zip.org/ koji iz djelomicno skinute arhive (zip, rar,....) moze izvuci i kompletne i nekompletne fajlove (nece ih odbiti izvuci iz arhive zbog toga sto su nekompletni). Pored toga, ovo je program koji ima bolji stepen kompresije i od winrar-a, ali je zato i sporiji od vecine programa za kompresiju.
[ jova2112 @ 22.01.2021. 18:33 ] @
Zdravo

Pre 10 godina sam kompresovao slike verovatno sa WinRar-om i postavio password.
Zatim kompresovanom fajlu samo promenio ime ekstenzije u .WWW (neodredjeno).
Takav fajl narezao na disk i evo danas nece da se otpakuje. Prikazuje da je nepoznat format ili ostecen fajl.
Nekoliko puta sam vec raspakivao fajl pre mozda 5 godina i radilo je sve normalno. Iskopiram fajl, promenim ekstenziju u .RAR i otpakujem sa sifrom.
Sada kad iskopiram fajl i zamenim ekstenziju u .RAR prikazuje da je ostecen fajl, uopste mi i ne trazi sifru za raspakivanje.
Zna li neko kako da povratim ove slike?
[ Shadowed @ 22.01.2021. 19:06 ] @
Nisi rekao koji program koristis. Probaj 7zip, prilicno je tolerantan sa ostecenim arhivama (s tim da verovatno neces moci da raspakujes sve ako je stvarno ostecena).
Ono sto je neobicno je da je zapravo ostecena. CD obicno ne moze da se procita a redje moze ali neispravno.
[ calexx @ 22.01.2021. 20:02 ] @
Da li je kopiranje sa diska prijavilo neki problem? Jesi li siguran da je u pitanju rar, prvo pominješ da je verovatno a posle samo on ostaje? Koji program koristiš, Total Commander ima integrisan 7zip i on je najsigurniji, mada ni novi WinRAR neće da omaši? Da ipak nije malo noviji rar (5.x) a pokušavaš starim?
[ Goran Mijailovic @ 22.01.2021. 20:05 ] @
Nema od toga ništa, možeš da probaš repair u Winraru ali teško.
[ SlobaBgd @ 22.01.2021. 20:20 ] @
EDIT: pogrešnu informaciju o TC sam dao, sorry...

Što se tiče problema sa RAR arhivom, probaj sa nekom starijom verzijom WinRAR-a, znam da ponekad nešto menjaju u "algoritmu" kompresije i enkripcije, pa se dešava da starija arhiva traži i stariji arhiver.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 22.01.2021. u 21:32 GMT+1]
[ bachi @ 23.01.2021. 09:26 ] @
Prkeopiraš sa cd-a na hard disk, promeniš extenziju u odgovarajuću, desni klik na nju, pa ideš na WInrar, pa na Extract files... i dobićeš kao na slici



Štikliraj keep broken archives i pusti da otpakuje. Nećeš povratiti sve, tj. taj oštećeni deo, ali većinu hoćeš.

Ako ni tako, otvori arhivu kroz winrar, idi na tools i klikni na repair archive, pa onda ovo što sam prethodno napisao.
[ calexx @ 23.01.2021. 16:39 ] @
Meni je i dalje čudno da se arhiva iskopira sa CD-a a da ne prijavi grešku ili bar nije napisano da se to dešava. Ili je kopirano nekim polovičnim programom (WE recimo) koji odradi šta odradi i ne proverava. Ostaje i pitanje da li je uopšte rar.
[ bachi @ 23.01.2021. 19:56 ] @
https://en.wikipedia.org/wiki/C2_error
[ SlobaBgd @ 27.01.2021. 20:58 ] @
@jova2112
I, šta bi sa problematičnom arhivom, jesi li pokušao nešto po savetima koje si ovde dobio?
[ DUSKEZ @ 28.01.2021. 19:18 ] @
Nece pomoci koliko nijedna moja vama smetajuca moja izjava ali ja od pre neki dan tacnije nedelju koristim samo total commander za kopiranje puno velikih fajlova (tako nek proba i nastavljac dugomesecne teme) i kud brze kopira a samim tim je i win rasterecen jer neradi direktno on kopi vec aplikacija...
[ SlobaBgd @ 28.01.2021. 20:24 ] @
Citat:
DUSKEZ:
...koristim samo total commander za kopiranje puno velikih fajlova ... i kud brze kopira a samim tim je i win rasterecen jer neradi direktno on kopi vec aplikacija...

Pa i sa Total Commanderom je Windows taj koji kopira (premešta, briše). Total Commander je za tako bazične funkcije samo frontend za Windows.
Ono što Total Commander ozdvaja od drugih File Managera su druge funkcionalnosti (dva panela, mnoštvo prečica sa tastature, pluginovi, customizacija izgleda, funkcionisanja i komandi...).

Ima jedan dobar tekst u (sada ugašenom) časopisu Digital koji se bavi poređenjem File Managera. Jeste malo stariji, iz 2009. godine, ali i dalje je relevantan. Tu se mogu naći podaci o brzini obavljanja osnovnih funkcija nekoliko File Managera, pa i Total Commandera i Windows Explorera. Pročitaj ceo tekst, lepo je napisan i autor se potrudio da na jednostavan način predstavi materiju.


[ DUSKEZ @ 28.01.2021. 20:50 ] @
Pa dobro Slobo ja necu da krijem ali zavidim ti na lajkovima, ali ostavimo sve to likcina si i ljudina :) evo procitao sam eto od starih casopisa idalje ponekad citam svet kompjutera ne znam jel pc chip jos uvek ziv al to je hr a znam da ima sk na netu i forum i i svasta iskustva mobilnih svasta ali nema bas puno za mene tamo korisnog. Po ovom listu menadzera svi skoro jednako pisu velike fajlove a i male total commander radi prilicno solidno tako da nemenjam nista.Takodje sam naucio nepoznanicu front end :D direknno windows pod okriljem total commandera,inace ja sam moju verziju preveo na srpski imam jedan exe instalacioni on moze da radi i na 64 i na 86 mada nisam to proverio jos a kako je krenulo necu skoro :D no to sve je ok moja verzija je 9.51 cirilica ne znam ipak jel x86 ili 64x izvinite me na tome
[ ademare @ 28.01.2021. 22:42 ] @
Eto Duskez imao si cast da pogledas tekst koji je za casopis pisao Sloba BGD
[ bachi @ 29.01.2021. 06:15 ] @
Citat:
SlobaBgd:Pa i sa Total Commanderom je Windows taj koji kopira (premešta, briše). Total Commander je za tako bazične funkcije samo frontend za Windows.


Mož' da bidne, al' ne mora da znači.

[ mjanjic @ 29.01.2021. 19:05 ] @
Nije prednost ili mana TC što koristi svoje ili Windows funkcije za Copy/Move/Delete i slično, već to što TC ne čita osobine arhiva i multimedijalnih fajlova kao Windows file manager - jednostavno, otvorite folder sa nekoliko hiljada ZIP ili drugih arhiva (npr. off-line instalacija za LaTeX), Explorer bukvalno zakuca ceo računar dok ne "pročita" sve što ima da pročita (sve podatke o fajlovima koji se mogu pročitati, nebitno je da li se u Explorer-u prikazuju kolone za te podatke).

Ili kad se otvori folder sa nekoliko hiljada audio/video fajlova, bukvalno ubije računar dok pročita rezoluciju, bitrate, itd. A TC samo pročita osnovne podatke (naziv, veličina, datum izmene i sl.).