[ Nixxxi @ 17.02.2003. 10:00 ] @
Ovo je tekst sa www.novosti.co.yu

Cena do neba
V. G. P. 2/6/2003, 6:52:42 PM

BEOGRAD – Udruženje internet provajdera Jugoslavije optužilo je “Telekom Srbije” da je 33 puta povećao cenu stalne internet veze, čime se sprečava razvoj elektronskog poslovanja i bankarstva.
Prema rečima Bogoljuba Pješčića, iz Udruženja provajdera, poslovni korisnik će za samo uvođenje takve veze morati da plati “Telekomu” 188.000 dinara. Zatim, za korišćenje dvomegabajtne veze mesečno još 62.300 dinara i posebno provajderima korišćenje interneta.
- “Telekom” će postaviti 5.000 limitatora na krajnjim delovima centrala, koji će organičavati brzinu veze, a za svako povećanje brzine korisnik će morati mnogo da doplati – objasnio je Pješčić. – Nove cene važiće čim se uvedu limitatori. Za sada je zaustavljeno novo postavljanje poprečnih veza. Oni koji ih već imaju moraće takođe da uvedu limitatore.
Pješčić naglašava da će kod nas korisnik morati da izdvoji 1.117 evra za normalno elektronsko poslovanje, dok ista stvar u Evropi košta 68 evra.

EVROPA KRITIKUJE
PRAKSA sa limitatorima ne postoji nigde u svetu – kaže Pješčić. – Delegacija “Telekoma” vratila se nedavno iz Brisela, i rečeno je da Evropa neće blagonaklono gledati na projekat “Telekoma”.



naravno moja firma kao vlasnik i ja kao korisnik poprecne veze bicemo u teskom bedaku(prelazak na dial-up)

Zna li neko od vas nesto vise o ovome ili iz "prve ruke"?
Moj prijatelj radi u zemunskon VF-u i kaze da bi oni trebalo da dobiju posao za proizvodnju zloglasnih limitatora

POZ

ps. Nadam se da nisam promasio forum
[ Ivan Dimkovic @ 17.02.2003. 12:25 ] @
Banda crvena :)

Btw - na internodiumu je bila bas rasprava kako istu stvar radi holandski KPN kako bi primorao korisnike da ne koriste HDSL veze izmedju firmi :))
[ S a l e @ 21.02.2003. 23:41 ] @
Super. Sada nam nije kriv 'strateski partner' iz Italije. Vlasnik 80 % akcija telekoma je PTT, tj. Vlada, pa eto pravog mjesta za proteste. Mislim da od ovih saopstenja udruzenja internet providera nema neke vajde
[ MaNiAcK @ 27.02.2003. 07:58 ] @
Ma opusteno ljudi, sve je to posteno. Ne mogu vise da se cepam zbog telekoma i slinih govana. Btw. banda je promenila boju. Sad je zuta...
[ DjordjeRd @ 22.04.2003. 18:39 ] @
Jedno je sigurno: pobolšanja situacije nema sve dok Telekom Srbija ima monopol na tržištu, a to je bar još dve godine. Kad uleti neki drugi operator na naše trište, ima perje da leti. Ovo mi sve liči na neko akumuliranje novca, onako na kvarno, koji će firmi dobro doći za crne dane...

Ne preostaje nam ništa drugo nego da čekamo. DVE GODINE!!!
[ Gojko Vujovic @ 22.04.2003. 19:36 ] @
Ovo naprosto nije tačno, to nisu cene za 16mbit vod.

Osim ako nisu mislili DVOMEGABITNI umesto DVOMEGABAJTNI.