[ alex888 @ 17.08.2006. 12:35 ] @
Planiram da kupim neku opremu za DJ, nemam iskustva sto se tice te opreme, radio sam dve godine na kompjuteru sa programom VIRTUAL DJ ali sada planiram da kupim neku malo profesionalni opremu do 1300 evra. Sklopio sam neku konfiguraciju pa me interesuje misljenje nekog ko ime vise iskustva od mene. Cd player - Numark CDN88 , mixeta - Numark 5000 FX. Izabrao sam NUMARK jer sam cuo da je dosta dobra marka? Interesije me da li postoji neka bolja marka za mixetu i player koju bih mogao da kupim za otprilike 1300 evra.


Unapred zahvalan Aleksandar

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 20.08.2006. u 11:30 GMT+1]
[ Abstract @ 17.08.2006. 23:52 ] @
Ne bih ti preporuchio da uzimash dual cd player. Razmisli vishe puta pre nego shto se odluchish za uzimanje opreme, raspitaj se na svim mogucim mestima, velika kolichina para da bih se ulozila na tako neshto, pogotovo kod nas. Ja bih ti recimo preporuchio da za te pare (ako uzimash kod nas) uzmesh pioneer cdj200 x2 i Numark DXM06
[ alex888 @ 18.08.2006. 10:55 ] @

Znaci da se fokusiram prvenstveno na CD playere, Pioneer CDJ 200 je stvarno strava, nasao sam u Sky Music po ceni od 495 evra. Sto se tice mixete reci mi koja je razlika izmedju mikseta i sta prvo da gledam kad kupujem. Reci mi molim te koja jos firma u beogradu radi sa tim stvarima i ako imas neku dobru adresu u vezi kupovine istih.

Aleksandar
[ ton_majstor @ 18.08.2006. 13:07 ] @
Online reklama neće moći tek tako. Preko PP se konsultujte.

Pogledaj malo Allen & Heath modele,

http://www.xone.co.uk/mixers.html

recimo...

Pozdrav!



[ Abstract @ 18.08.2006. 13:29 ] @
Xone i Pioneerovi mixeri definitvno ne, jednostavno zato shto ti se ne uklapaju u cenu, recimo xone:92 koshta kao tvoj celokupni budzet... Takodje bih ti recimo preporuchio da sachuvash ili dodash josh malo i uzmish cetvorokanali mixer ako budesh u buduchnosti hteo da uzmesh neki EFX... Ne znam shta bih ti preporuchio, najbolje potrazi na DJ forumima razne informacije od korisnika pa ce ti biti jasnije. Kad smo vec kod kupovine kao shto reche ton_majstor necemo reklamirati, a bash necemo ni pljuvati mada bi mogli, recimo samo sky music poslednji obidji, ako te zanima josh neshto pitaj slobodno, pozdrav...
[ ton_majstor @ 18.08.2006. 14:07 ] @
Baš tako, ali ja prvo gledam da se kvalitetno popuni priča-nabavka, a A&H je tu blago rečeno... Majka!

Dečku nije mali budžet, a u cene ne ulazim bez preke potrebe! Šteta da je tako skupo!

Pozdrav!
[ alex888 @ 18.08.2006. 15:34 ] @

Recimo da sam se odlucio za Pioneer cdj200 playere jer mislim da je bas ono sto ja trazim ( nadam se da ne gresim) i mislim da je marka solidna. Ali sto se tice mixete tu ne znam sta da radim. Vi mi ne preporucejete Numark miksetu, ali koja bi mikseta bila kompitabilna sa gore navedenim playerom, a da recimo kosta oko 300 evra? Abstract rekao si mi da uzmem cetvorokanali mixer i EFX... Posto se ja stvarno ne razumem u te termine jer sam NOV u ovom poslu pa bih te molio da mi pojasnis malo termin EFX.


Unapred zahvalan Aleksandar
[ Abstract @ 18.08.2006. 16:15 ] @
Za te pare Pioneer cdj200 je definitivno top, mozesh josh da vidish recimo Denon DN-S1000...
Nisam rekao da uzmesh cetvorokanalni mixer i EFX jel bi te to izashlo duplo skuplje, prochitaj josh jednom. Mixeta koju sam ti prepuruchio (Numark DXM06) je za te pare definitivno best buy, kada sam rekao EFX mislio sam na efektor tipa pioneer efx500, ali gore navedena mixeta vec ima efekte takodje i cdj200 ima, interesuje me koju muziku nameravash da "vrtish"? I nema tu kompatibilnosti ne mrze se pioneer i numark :)
Bez uvrede, ali mene brine da si ti malo previshe nov, rekao si da si koristio virtal dj, shto govori da si jedan od 1000 wanna be, jesi probao recimo Ableton ili traktor? Takodje nadam se da ne planirash da skidash muziku sa p2p programa koja je izuzetno loseg kvaliteta, da li imash neko ozvuchenje? DJing je izuzetno skup hobi pogotovo kod nas...
[ Backy @ 18.08.2006. 16:33 ] @
Citat:
Abstract: Bez uvrede, ali mene brine da si ti malo previshe nov, rekao si da si koristio virtal dj, shto govori da si jedan od 1000 wanna be, jesi probao recimo Ableton ili traktor? Takodje nadam se da ne planirash da skidash muziku sa p2p programa koja je izuzetno loseg kvaliteta, da li imash neko ozvuchenje? DJing je izuzetno skup hobi pogotovo kod nas...


upravo ovo sam i ja hteo da te pitam. i ja sam počeo sa virtual dj-em, pa sam prešao na traktor. onda sam kupio mixetu i povezao komp na mixetu preko 5.1 kartice. dugo sam tako puštao čak i po većim žurkama dok nisam skupio pare za cd player. sad imam gemini dual cd player koji mi skuplja prašinu jer i dalje nosim samo komp i mixetu.

savetujem ti da nađeš nekog ko ima opremu kakvu bi ti hteo (ili sličnu) pa da odeš kod njega i probaš, a usput se i uživo raspitaš ako te još nešto zanima.
[ alex888 @ 18.08.2006. 17:04 ] @

Jesam nov sto se tice takve opreme, ali sam radio dve godine u jednom kaficu na kompu. Sto se tice programa, radio sam u virtual dj, ali i u traktoru isto. Sto se tice muzike u pocetku sam radio samo Rock 'n Roll, znaci cisto amaterski rad. Moj dobar prijatelj je gazda kafica a posto sam ja inace muzicar ( sviram klavijature) a i sviram gore navedenu muziku tako da je sve to krenulo spontano. Malo kasnije sam poceo da radim i House i techno i tako da sam stigao do ovde. Planiram da se malo profesonalnije bavim ovim poslom jer je sada kafic u kome sam radio veliki Club pa tako posto vec imam siguram posao hteo bih i da imam malo profesionalniju opremu. Znaci uglavnom forsiram House i techno. Sto se tice muzike uglavnom sam skidao sa neta MP3 ( kao sto rekoh amaterski). Znaci ti mi preporucujes Pioneer cdj200 i Numark DXM06 za te pare? Da li se i ti bavis ovim poslom?

Pozdrav Aleksandar
[ Abstract @ 18.08.2006. 17:26 ] @
Pa negde sam u istoj situaciji kao i ti, samo shto pratim EDM i sve u vezi sa njom vec godinama, tako da mi je malo lakshe, vidim da vec imash zasiguran posao pa je onda veoma ostvarivo to shto zelish uz neki povoljan kredit/lizing... Shto se tiche muzike, house i techno su veoma zastupljeni kod nas tako da ne bi bio problem da nadjesh hq trackove, cdj200 ima mp3 mode shto je "olakshica" samo pazi da ne bude ispod 192 kbps, jel ce se jako loshe chuti na nekom jachem ozvuchenju, ima josh dosta stvari koje bi trebao da znash, ali to cesh polako i sam naci kad i ako uzmesh opremu, pozdrav...
[ Backy @ 18.08.2006. 17:27 ] @
ja radim kao dj. ali ne u nekom klubu ili kafiću, već idem po privatnim žurkama...

btw. baš me zanima kako zvuči r'n'r mix :)
[ alex888 @ 18.08.2006. 18:52 ] @

Naravno da nisam miksovao r'n'r vec sam pustao preko Winampa, a kasnije kada sam poceo da pustam drugu muziku koristio sam navedeme kompjuterske programe!!! Gde nabavljate muziku, mozete li mi dati neke adrese ali sa kim bi mogao da se povezem da kupujem muziku?
Pozdrav
[ Abstract @ 18.08.2006. 19:04 ] @
https://www.beatport.com/ :)

To vidi i sam u tvom gradu ko se bavi masovnom piraterijom...

Javi shta si uradio/kupio, pozdrav...
[ alex888 @ 18.08.2006. 19:42 ] @

Ok hvala puno na odgovorima,

Pozdrav
[ Backy @ 19.08.2006. 11:01 ] @
Citat:
alex888: Gde nabavljate muziku, mozete li mi dati neke adrese ali sa kim bi mogao da se povezem da kupujem muziku?


http://deejaymix.info/

ortak (buržuj) kupuje ploče i diskove, a ja to onda ripujem od njega... :))
[ djdrale @ 03.09.2006. 23:14 ] @
Lafe ako radis kod svog frenda koji ima veliki klub, pa zasto se on malo ne bi uhvatio za dzep pa istresao nekoliko hiljada evrica? Inace kod nas se tako radi(gazda kupuje opremu - pukni u pricu da je cobanski raditi na kompu...).

A ako ti hoces za svoju dusu preporucujem ti definitivno Pioneer CDJ200 ili neki noviji model od Pioneera recimo
CDJ 1000MK2. :)
A sto se tice mixeta... ima ih brdo pa recimo mozda bi ti bila OK neka Vestax, Numark... Pogledaj malo po net-u naci ces nesto za sebe. Moze ti i neko dovuci iz inostranstva...
Ja glasam i na ovom polju za Pioneer-a, ali samo uz podrsku gazde(tj. da on kupi za sebe, jer si ti kratak)

Poz
[ MarcoMachievelli @ 04.09.2006. 10:30 ] @
Ma sad ti je Ableton hit,masa poznatih dj-eva prelazi na ovaj program,definitivno najbolja stvar za live-mixing.Ja se sad redje bavim dj-ingom,nema leba od toga ovde,a uopshte dj-ing ti je profesija koja je precenjena u odnosu na recimo produkciju, naravno mislim na elektronsku muziku.Osnove rada sa mikserom i plejerima shvatices i uci u shtos vec posle 2-3 nedelje, nema tu neke velike filozofije.Kad savladash to ostaje ti po meni danas tezi deo,a to je izbor stvari koje pushtati,i tu ti je danas akcenat,mnogo vishe nego na tehnickom delu.
Pri izboru opreme neces pogresiti ni izmedju Numarka ili Pioneer-a,to su jako dobre marke,ali problem je kod nas shto su cene preduvane,skuplje je i za 30%.Nije ti losh ni Vestax,ja sam skoro dobio PMC-37,mnogo je dobar.Izbegavaj Behringerove miksere,mnnnogo,mnnnnooogo su loshi.Ne bi ti loshe doshao i neki efekt procesor,ja imam Kaoss Pad 2,koristim ga dosta pri prelazima izmedju pesama,sad bi trebao da izadje i 3-ka,pa da ga odmah zgrabim.
I da evo ti dva korisna linka gde se mozesh informisati o opremi i plochama,i naravno neshto naruchiti :

http://www.juno.co.uk
http://www.djdecks.co.uk

[ Abstract @ 05.09.2006. 10:29 ] @
@ DjDrale CDJ 1000MK2 definitivno nije vishe "nov" model, shto vishe povukao se iz proizvodnje pre par meseci, zamenuo ga je naravno CDJ 1000MK3 koji bi ovde bio tachno koliko i njegov budzet... A i nemoj da te zavara da su cene jeftinije negde "napolju" (ako izuzmemo Americhko trzishte), jeftinije su samo oniliko koliki je standard veci u tim drzavama, hocu reci recimo odnos plata-cena opreme, kako neko kod nas sa prosecnom platom od 250eura pa priushti sebi to...

@ MarcoMachievelli Mala ispravka samo, Ableton nije predvidjen za live mix, i Djevi ga uglavnom koriste za svoje radio show emisije zbog finijih prelaza i ostalih stvari koje on nudi u odnosu na live act, od poznatijih Djeva koji koriste Ableton mogu samo izdvojiti recimo trenutno no1 dj na svetu Paul Van Dyka, ali njemu je specijalno nameshten na dva lap-topa, shto je totalno izveshtacheno, svi ostali koriste u kombinaciji sa vec postojacom opremom...
Takodje www.decks.co.uk nemoj ni da gledash jel su cene u funtama i izaci cete manje vishe isto kao i kod nas, a tu su josh i troshkovi dolaska i ostale zajebancije... Pozdrav...

[ alex888 @ 05.09.2006. 11:04 ] @

Pregledao sam skoro sve opcije i na kraju se opet vratio na Pionner. Sto se tice playera definitivno je za sada Pionner CDJ - 200!!! A sto se tice mixera dvoumim se izmedju Pionner DJM - 400 i Numark DXM09. Sta vi mislite, ja sam vise na strani Pioneera ali nisam bas siguran u opcije koje pruza Numark u odnosu na Pionner ( konkretno za ova dva modela).

Pozdrav
Aleksandar
[ Abstract @ 05.09.2006. 12:19 ] @
Pazi pretpostavljam zashto si izabrao ta dva modela, najvishe su ti se svidela od svih i naravno video si da su "digitalni", pazi to ne znachi nishta, poshto oni nemaju digital ins, tako da ti je to totalno useless iako cdj200 ima digital outs, ako hocesh pravi digitalni mixer moracesh da uzmesh pioneerov djm800, da se vratimo na ova dva pomenuta oni ce imati dobar zvuk, gornji regulatori Numark DXM09 su malo shturo odradjeni, mnogi se zale da im brzo odu, ali naravno to je trokanalni mixer sa efetima, ja bih ga definitivno uzeo, da ne spominjem shto cesh za djm400 morati da dodash sigurno josh 200eura, svaka pricha prestaje tu...
[ MarcoMachievelli @ 05.09.2006. 12:27 ] @
Citat:
od poznatijih Djeva koji koriste Ableton mogu samo izdvojiti recimo trenutno no1 dj na svetu Paul Van Dyka


Da listu teba upotpuniti i imenima kao shto su Sasha,Armin van Buuren pa chak sam video da i Richie Hawtin prelazi.
[ Abstract @ 05.09.2006. 12:41 ] @
Armin je koristio samo za ASOT, od 250e epizode je prestao, jel sad sve to ide live. Sasha korsti u "saradnji" sa svojim monstrumskim kontrolerom, a za Richiea ne bih znao...
[ ton_majstor @ 05.09.2006. 14:11 ] @
Evo ovaj koristi Ableton Live za nastupe.

http://www.kidbeyond.com/

Skinite tih njegovih par videa, jako je poučno.

Pozdrav!
[ bituser @ 13.09.2006. 11:15 ] @
Ja bih ti toplo preporucio Pioneer DJM 400, jest malo skuplji, ali se isplati vjeruj mi!
Dosata dj-a griješi pa kaže sve jedno koji je mixer, ili ovaj ima 4 kanala te je bolji od ovog sa 2 itd...
Imam dosta iskustva u ovom polsu, te sa sigurnoscu mogu reci da je pioneer sigurno najbolji izbor sto se tice mixera. Pogotovo model DJM 400, koji je skoro izasao, sa cijenom cca 400-450 €
Koristio sam A&H ali nisam bio odusevljen... s obzirom koliko su skupi njihovi modeli!

Ako te jos sta interesuje samo pitaj!

Pozzz
[ Bogy_moksha @ 15.09.2006. 21:26 ] @
Ne zaleci se za kupovinu cdj200....za razliku od cdj100 imaju loop i citaju mp3 (koji ne mozes da mixujes) i bit rate (koji ti ne treba)
Ako razlika nije velika uzmi 200ke jer su lepse...ali sto se tice trenutno najvise se koriste cdj100 a za mixer...djm500 pioneer..je definitivno top mada je oko 900e...
[ Deda_Mraz @ 19.09.2006. 15:03 ] @
Ljudi recite mi gde kod nas mogu da kupim mixere i vrteške a da nije skymusic?

Numark isključivo!
[ ton_majstor @ 19.09.2006. 21:34 ] @
Generalni zastupnik i modeli:

http://www.artistsystems.co.yu...vodjac_artikli_svi.php?pro=149

Zovi tamo pa pitaj.

Pozdrav!
[ dachony @ 26.09.2006. 02:11 ] @
imam ja za prodaju nesto sto bi moglo da ti resi posao...ako te zanima,pisi na [email protected] ili zovi na 062580086
[ ton_majstor @ 26.09.2006. 08:24 ] @
Nedavno sam naleteo na ove: http://www.americanaudio.us/. Imaju ovde zastupnika.

Jel' neko imao iskustva sa ovom firmom? Izgledaju vrlo ozbiljno.

Pozdrav!
[ bituser @ 26.09.2006. 08:50 ] @
@ton_majstor
Nista posebno, otprilike u rangu nummarka ili mozda ispod njeg, nekad prije prijatelj je imao jedan "americanaudio" 3-kanalni mixer, i brzo su mu stradali regleri, ono pucketanje i sl...
[ xplct @ 26.09.2006. 17:41 ] @
Ja sam radio na American Audio. Ustvari celu instalaciju u toj diskoteci je uradio American Audio (na ulaznim vratima im stoji nalepnica - POWERED BY AMERICAN AUDIO) To je imalo toliku snagu da nisam mogao da verujem. Ali uzimajuci u obzir da su na nekih 200 kv. metara imali 4 sub-a visine 1,60 -1,70 (ne znam sta je bilo u tolikim kutijama, (bile su zatvotene)) i 16 satelita i nije nesto. Prvih pola sata zvuci ok. Kasnije zvuk vec pocinje da bude suvise tezak, i to na otprilike polovini snage. Dosta puta sam provodio mnogo vise vremena u jos glasnijim lokalima od onoga sto sam te veceri imao, ali mi nikad nije toliko dugo zujalo u usima posle session-a.
Opet to je sve stvar ukusa donekle i raspolozenja. I ocena = 7 od 10.
[ Hltman @ 30.03.2007. 19:50 ] @
Zdravo svima. Molim za savet.

Da li je dobar izbor CD player DENON 1000S ? Da li je neko imao iskustva sa ovim pleyerima ?
Pioneer cdj-200 mi se ne uzima zato sto nema scratch koji mnogo gotivim...
Mozete li mi preporuciti neku mixetu uz njega da je do 250 $ ?
Planiram da uzmem 2x DENON 1000S + DENON DNX-100.... kakva je ova mixeta? Da li da uzmem neku bolju.... bla bla bla...

Na raspolaganju mi je 1700$.
Da li vredi kupovati u sky music ... ili u Artist Systems?
Ovaj artist system mi je previshe skup... kao i sky... na netu su cene 1000s - 400$ max a kod njih ispada da je preko 700$....ispavite me ako gresim.

Dajte mi jos neke prodavnice dj opreme u Beogradu.

Hvala !

mod: izbačen link ka sajtu! Šaljite na PP!

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 30.03.2007. u 23:29 GMT+1]
[ dj_ms @ 02.10.2007. 19:40 ] @
Na prodaju plejeri marke numark axis 9, po ceni od 550 e, stari 8 meseci. Javiti se na br 064/469-1-463
[ Aca_sd_A1000 @ 15.10.2007. 04:30 ] @
Ovako ...

Kao prvo. moras biti siguran u ono sto ces da mixujes. jer plejeri i mixeri nisu kao kondomi nakacis opalis i to je jedina njihova namena (jedino ako neces da punis vodom pa da se gadjas ili da ih pumpas kao novogodisnje balone i da ih okacis po plafonu kao dekoraciju ;) )

naravno tu dolazi i tvoj stil kako ces da odradis mix i kako ces praviti prelaze, sta zelis da uradis.

primer ako vrtis neku sporiju muziq kao rnb, rap, najverovatnije ces zeleti da malo skrecujes a za to ti je najbolje cdj800 pioniri (jer su jako precizni i jako kvalitetni ako ih pokvaris svaka ti cast posto meni nije poslo za rukom a jako sam se trudio :) ) jeste bez efekata ali u principu ne vidim neku potrebu za efektima u toj muzici mada sve je stvar ukusa...
ako vrtis nesto malo brze techno house trance... onda ti toplo preporucujem CDJ 200 mozda cak i CDJ 100. ( ja bi uzeo CDJ 100 ustedis kinut a i ako ces vec profi da se bavis, neces pustati mp3 diskove, neces gledati koji je bitrate (valjda ces moci da osetis koliko ti bezi i da 0.70% ti je jedan BPM tako da kad rezes cd , kompilaciju stavis u jedan folder taj folder u virtual DJ i lepo vidiis koji je BPM te trake. i ako rezes mp3. trazi na netu samo pesme samo od proverenih ripera ( tipa MYCLE, AI, DMM, GEM, PsyCZ... (ovi su za psytrance) jer oni to rade u najboljem mogucem mp3 kvalitetu. ne zaleci se sa onim na koji sajt naletis vidis pesmu odmah skidas. i kad to lepo odrados CD u case i na papir napises BPM (vremenom case raste i jednom ces imati po 100cd-a audio a da zapamtis 800 traka bpm tesko :) )
nego vidm ja da setam sa price na pricu i mnogo ser... :) ako malo procitate bolje moja "prica" ce imati smisla

nego ti sa tim tvojim keshom vidi lepo qpi CDJ200 jer je odnos cena/kvalitet vrh (na numarka ne pomisljaj ! GOV..) CDJ 200 cita i diskove izvadjene iz kontejnera nikad ti nece preskociti osim ako cd ne rezes nozem ili kojim drugim hladnim oruzijem :)

Mixer. definitivno DJM 400. jer je tako hiruski precizno odradjen da je u svojoj klasi (barem po meni TATA)
knobovi tako prijanjaju za prste da nema guzve kada radis sa jednim kanalom (tipa spustas niske dizes visoke malo radis cudamuda ;) a regleri su odradjeni da traju (dok ih smrt ne rastavi) sto znaci da posle duzeg vremena koriscenja u mixu kada se utripujes pa na kik spustis i dignes kanal sto normalno radis brzo nece ti se desiti da ti regler udari u kraj kanala i odbije se nazad (meni se to desavalo na behringerima malo vise koriscenim i numarcima :) ) sto je inace veliko "zlo" :)

toliko... CDJ 200 i DJM 400 i malo vise prakse (zavisi od tebe ako si talenat onda ti ne treba vishe od 3 4 dana da ti neko sve lepo objasni sve cake i tajne majstora ovog "zanata" i da ti posle J...S K..U za mixpultom )
jos par saveta... radi samo sa audio diskovima ne obracaj paznju sta pise na mixeru i player (mislim na Bit rate) i trudi se da se oslonis samo na sluh u pocetku ce ti biti zbunjujuce neces znati da li ti traka zuri ili kasni . da bi to provalio najbolje uzmes dve slicne ili dve iste trake koje imaju isti bpm onda na jednoj spustis niske a druga fura normalno i onda sinhronizujes bit da to zvuci kao jedna traka i na onom pleyeru ubrzas traku za 0.50% par sekundi cisto da ispadne
i onda slusas tako par sati :) da ti to udje u glavu tako duboko da zapamtis da i kad spavas cujes "cuk cuk cuk cuk cuk..." a posle to isto samo sto smanjis za 0.50% na par sekundi i onda tako "nastimas" sluh da tacno prepoznas kada ti traka zuri a kada kasni ... naravno onda ide ono. ako pocne da ispada posle 5 6 kika onda je sporija ili brza za 2BPM ako ispada tamo na 8 9 kiku onda je brza ili sporija za 1BPM.
toliko :D
a ti sad pare u novcanik pa u novcanik u radnju pa ga tamo ispraznis pa kuci pa vezba ;)
btw cena CDJ200 negde oko 400EUR ne sme biti veca... mislim sme ali je to dranje a ti ispadnes ovca :)
a mixer isto tako mozda malo vishe i pazi gde qpujes !!! negde prodaju made in hungari negde made in japan negde made in germani :) tako ako uzmes nekog madjara onda si najebo :) platio si isto a dobio G....
toliko od mene :) ako jos nesto nekoga zanima neka pita :)

poz i izvinite na ovako kratkom postu :) bar ce te imati cime da ubijate vreme ;)
aj u zdravlje :D

[ Coa. @ 01.12.2007. 13:39 ] @


cool aco_sd,

ako imas jos slicnih saveta, samo napred tebra, raspishi se ;)

Mene mnogo zanima DJ-ing, mixujem na Traktoru vec 5-6 godina i napredovao sam dosta u njemu, ali nije to prava stvar. Gledao sam dosta dj-eva po klubovima kako mixuju, ali nisam nikada imao prilike da se i ja malo poigram, a kamoli da imam kuci za svoju dusu.
Nazalost, nema se kesha za takvo jedno planinarenje, evo jedva sad uzeh neki novi komp posle 3 god mirovanja.

Mozda bih i uspeo da se extremno rasirim i nekako skupim 500-1000 evra, ali sa tim parama nema sanse da uzmem pioneer cdj200 x 2 i neku mixetu :(( Bem ti pare prokletee :(


[ digital cave @ 05.12.2007. 13:45 ] @
Evo imas Denone u Audio Light Concept-u.

mod edit: bez direktnih linkova ka prodavnicama !

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 05.12.2007. u 15:28 GMT+1]
[ digital cave @ 06.12.2007. 09:39 ] @
NIje mi bila namera da krsim pravila, ali koliko vidim nekoliko postova iznad ima takodje direktan link na prodavnicu, pa se niko ne buni.
[ Coa. @ 09.12.2007. 02:40 ] @
>
[ tox!e @ 10.01.2008. 09:31 ] @
Interesuje me jel neko radio sa Behringerovim BCD3000 i traktorom ili nekim drugim programom.Planiram vec duze vreme kupovinu neke mixete, ali nikako da se opredelim koji.Sto se tice programa za pustanje preferiram traktor.
[ DJ_ALEXA @ 14.02.2008. 11:03 ] @
Ako si se vec odlucio sa muziku pustas sa racunara ili laptopa , onda ti preporucujem neki kontroler.

Mozes da koristis uz Traktor DJ Studio ili Virtual DJ ,neku 5+1 zvucnu karticu ili neku multikanalnu. neki programi podrzavaju i 2 zvucne kartice uz to mozes da koristis i neki kontroler.

kontroleri

VESTAX VCI-100
http://www.vestax.com/v/products/players/vci100.html
jako dobar kontroler prvenstveno pravljen za Traktor DJ studio 3

NUMARK Total control
http://www.numark.com/totalcontrol
takodje dobar kontroler predvidjen za Virtual DJ.


Pored njih imas i Herkules i Behringer koji poseduju u sklopu sebe i zvucne kartice.
Mada ih ja nebi preporucio.

B-CONTROL DEEJAY BCD3000
http://www.behringer.com/BCD3000/index.cfm?lang=eng

B-CONTROL DEEJAY BCD2000
http://www.behringer.com/BCD2000/index.cfm?lang=eng

Hercules DJ Console Mk2
http://www.etcetera.co.uk/products/HER900.shtml

Pored toga ima jos mnogooooooooo raznih vrsta kontrola da ih sad sve ne nabrajam.
U svakom slucaju mozes da radis i bez kontrolera , samo uz software i dobru zvucnu karticu i externi mixer , ili da mixas preko programa.

pozdrav
[ boki @ 07.04.2008. 15:58 ] @
Jel zna neko mozda gde u srbiji ima da se uzme BCD3000 ?
[ draus @ 11.04.2008. 18:34 ] @

Sto se tice kontrolera:

vci 100 i numark total control+zvucna kartica=350-450eur
BCD3000 ili 2000(AIO)=150eur(mnogi nemaju nista protiv ovog kontrolera)-nije za scratch
Razlika je ocigledna!!!
Za digital dj sto se tice kupovine veoma je lako, imate 3 mogucnosti(osim valjda kopije Numarka www.reloopdj.com).
Ili imas love ili nemas!

Samo jedno pitanje ZASTO JE VESTAX SKINUO KNOBOVE ZA EFEKTE NA NASLEDNIKU VCI 100??? Posto ima zvucnu kosta ce oko 500eur.

mod edit: izbacen deo sa oglasom. Oglasi se postavljaju OVDE

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 11.04.2008. u 22:18 GMT+1]
[ sinQe @ 17.07.2008. 11:11 ] @
Gde se mogu kod nas kupiti kontroleri - vestax-ov ili numark total control ??? I koja cena ?
[ DJ_TYNA @ 31.03.2009. 17:03 ] @
Ja preporucujem Behringer BCD3000 odlican je, mozes da ga kupis u ********* kosta oko 150-200e...

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 31.03.2009. u 22:07 GMT+1]
[ miodrag75 @ 03.05.2009. 00:10 ] @
Probao neko Stanton C324 player i mixere 304 i 303 isto Stanton