[ dral @ 18.02.2003. 09:43 ] @
Naime, stvar je u sledecem:
Na jednoj strani je laptop, a na drugoj distribuirani alarmni sistemi(svaki ima svoju telefonsku centralu
pomocu koje se alarm ukljucuje, iskljucuje i nadgleda).
U slucaju da se alarm oglasi, rucno se dodje i iskljuci alarm.
E sad, kako bi se alarmi mogli kontrolisati pomocu modema, tj. vrsiti daljinska kontrola rada?
Ili krace: Kako se analizira tonski signal koji stize iz centrale?
primer( kod za neku poruku je niz cifara: 1253, treba prikazati taj niz(1253) koji stize iz centrale.
Nisam nikad programirao modeme i slicne sisteme tako da ne znam puno u vezi toga.
Ako neko moze bar teorijski malo da pojasni problem.
U slucaju da je ovo bas neki tezi problem, mozda bi se mogao i neki posao nabaciti.
pozdrav,


[ ventura @ 18.02.2003. 09:50 ] @
Do jaja scenario za film... Samo je to u realnom zivotu mnogo drugacije..
[ dral @ 18.02.2003. 10:17 ] @
Pazi u pravu si
Medjutim, ja sam i rekao da laicki objasnjavam problem.
Teorija je jedno a praksa..
pozdrav,
[ salec @ 18.02.2003. 10:41 ] @
Postoje integrisana kola (MT8870) koja prepoznaju parove frekvencija (DTMF, tonsko biranje). Na ulaz im se dovede signal, a ona postave cetvorobitnu BCD cifru i stroub signal na svojim izlazima. Tako bi se moglo upravljati i bez racunara, samo pomocu telefona.

Ali, nije dobro da se alarm premoscava daljinski, to je opasno! Ako se alarm aktivira, neko mora da ode i proveri. Ako se alarm stalno sam aktivira, neko mora da ostane da otkrije o cemu se radi. Poznata taktika provalnika je da zamore ekipe obezbedjenja cestim namernim aktiviranjem alarma pre nego sto zaista izvrse provalu.
[ dral @ 18.02.2003. 11:07 ] @
Hvala Salec.
Covek koji me je zamolio da postavim pitanje ima velike zajebancije oko iznajmljivanja ISDN opreme i propratnog hardware-a za ove potrebe od uprave Telekoma, tako da je mislio da se nesto moze zbudjiti.
pozdrav,