[ jc denton @ 18.02.2003. 19:48 ] @
Da li je moguce preko dialup severa (onaj u win98) deliti lokalnu mrezu (workgroup) sa dialup korisnikom?
CounterStrike na ovaj nacin radi, ali samo ako je CS server na dial-in masini, tj. na masini na koju dialup korisnik pristupa. Ako je na bilo kojoj drugoj u workgroup-u, nema vajde.

Postoje cetiri racunara u workgroup-u, i povezani su preko UTP switch-a.
Da li na svaki od tih racunara moze da se konektuje po jedan dial-up korisnik i da svi dele mrezu?
OS-ovi su win98 i win98SE, ali ako je potrebno, promenicemo.

Drugo pitanje:
Na jednom node-u postoje dva komjutera. Za sada je samo jedan vezan u mrezu.
Hteli bi da ne kupujemo jos jedan switch nego da preko dve mrezne kartice uz pomoc w2k to zavrsimo. Kako?

pozdrav
[ xtraya @ 19.02.2003. 01:48 ] @
moguce je...
ja sam uspeo da sa 3 makine igram u lokalu quake 1 i da odem onda gajbi i da se konektujem u jednu od njih i da udjem na server quake-a koji NIJE na masini gde je modem

samo na masini gde je modem mora da bude WINGATE i 98 dialup server
s tim sto moras da namestis da ti IP koji ce da da tvojoj makini MORA da bude u opsegu i masci lokalne mreze

konkretno 192.168.0.XXX

i to je radilo....naravno na wingateu je bio ukljucen NAT....ENS tacnije
[ jc denton @ 19.02.2003. 13:05 ] @
Sinoc sam pokusao da to uradim preko Win2k Pro koji je bio u ulozi DialUp servera, ali mi nije uspelo.
Tamo mogu da podesim opseg IP adresa koje ce biti dodeljene klijentima/u koji pristupaju preko modema.
Podesio sam ovako:
From:192.168.0.0
To:192.168.0.255
i klijent je dobio 192.168.0.2, a dialup server 192.168.0.1. ALI, i pored ovoga ne mogu da pingujem klijenta, a ni on server, niti mozemo da browsujemo workgroup.

Ideje?