[ plruzza @ 19.08.2006. 22:24 ] @
Nalazim se u jednoj Africkoj drzavi. Pokusao sam da zovem lokalni mobilni broj preko Skype-a i vidim da poziv dolazi iz Engleske. Pretpostavljam da Skype nema nikog u ovoj drzavi (niti u okolnim drzavama) ukljucenog u ovaj sistem, a to potvrdjuje i prilicno visoka cena poziva preko Skype-a.
Interesuje me kako da se ukljucim u taj sistem, da ja ovde budem deo Skype-a. Za mene bi to bio pretpostavljam odlican posao, a za Skype takodjer od interesa jer bi cena poziva za ovu drzavu bila manja pa verovatno bi bilo i vise korisnika.
Ovde vec imam desetak telefonskih linija, a i mogucnost da lako dobijem jos, kao i opremu za satelitski Internet.
Dali moze neko da mi kaze iz iskustva koja oprema je jos neophodna za ovo (ruteri i slicno), zatim koliko priblizno telefonskih linija trebam ovde, zatim koliki bandwidth mi je potreban na satelitskom Internetu (dali Skype ima neka tehnicka ogranicenja tj. minimum zahteva za ukljucenje u sistem ) i konacno dali neko mozda zna kako kontaktirati Skype i napraviti sa njima dogovor oko toga (neku kontakt adresu, ime ili slicno...).
Imam i internacionalni racun gde Skype moze da uplacuje moju zaradu (hi,hi,hi...).
Da, poznate su mi zakonska ogranicenja toga posla u ovoj drzavi ali ima nacina da se prevazidju.
Secam se kako su neki tu kod vas prosli pred par godina koji su radili taj posao.
Zahvaljujem unapred.

Pozdrav iz Afrike
[ crews_adder @ 19.08.2006. 23:58 ] @
A je l moze neko dugi osim Skype-a?
[ plruzza @ 20.08.2006. 09:49 ] @
Spomenuo sam Skype posto mislim da ima najvise korisnika...svakako moze i neki drugi.

[Ovu poruku je menjao plruzza dana 20.08.2006. u 18:39 GMT+1]